Adnan ÖZ Samsunspor çalıştayını bekliyoruz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunspor çalıştayını bekliyoruz!
Adnan ÖZ

Samsunspor çalıştayını bekliyoruz!

Heyecanla ve son bir ümitle Samsunspor çalıştayını bekliyoruz.

Gerçi çalıştayı organize edenlerin dışında kulübü yönetmek isteyen birkaç oluşum var diye söylensede geçen sezon kimse çıkmamışken bu yıl bir babayiğit! Çıkar mı bilemiyorum.                                    

Çünkü öğrendiğimiz kadarıyla Samsunspor’un mali tablosu yani borcu ile ilgili net bir rakam yok. Bunda süren davaların etkisi mutlaka vardır ama Samsunspor’u yönetmeye talip olacak babayiğit! Ne ile karşılaşacağını bilemediği için ya da tabiri caizse Samsunspor’un mali durumu adeta dipsiz bir kuyu gibi durduğu için herkes uzak duruyor. Onun için çalıştayın sonucunun beklenmesi Samsunspor’un menfaatine olacaktır diye düşünüyorum.

Çalıştayın hedefini Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı şöyle açıklıyor.

“Profesyönel yönetim yapısı, altyapı, tesisleşme, kurumsallaşma, lisanslı ürün planlaması, online marketing, sosyal medya yönetimi, kulüp üyeleri tarafından denetlenebilir mali yapı, amatör kulüpler ile ilişkiler ve amatör kulüplerin desteklenmesi, scouting ( yetenek avcılığı) transfer planlaması, taraftarın sahiplenmesi ve aidiyet duygusunun geliştirilmesi ve kulüp manifestosunun belirlenmesi ana başlıklarının değerlendirilmesi için yapılacak çalıştay Erdoğan Arıkan’ın moderatörlüğünde ve alanında uzmanlaşmış kişilerin katılımıyla gerçekleştirilecek”.

Bu şehre ve kültürüne uygun yapı nasıl oluşmalı, yol haritasını belirlemek için neler yapmalıyız diye kafa yoruluyor.

Ve çalıştaydan çıkacak sonucun kitaplaştırılarak kamuoyuna duyurulması hedefler arasında.

Ve yönetime talip olmak isteyip belirsizlik yüzünden geri duranların önünün açılmasını ve çıkan fikirlerin yöneticilere ışık tutması beklentiler arasında.

Samsunspor’un küme düşüşü hepimizi çok üzdü ama bu iyi yönetilemeyen kulüpler için maalesef kaçınılmaz sondur. Hele artık her şey kayıt altına alınmışken kimsenin başka bir düşünceye kapılmaması ve her şeyin şeffaf olması gerekir.

Daha önce de yazmıştım gündeme geldiğinde Samsunspor’un isim hakkı verilmiş olsa idi 10 yıllık geliri bizi kilitleyen borç kadar olacaktı yani bir bakıma şuan hiç borcumuz olmayabilirdi.

O gün buna şiddetle karşı çıkanlarda bu gün bu kulübün düştüğü durumdan mesuldürler.

Başkan olmayı düşünen arkadaşlarda bir de şöyle bir endişeleri var “ ben başkan olursam kimse kulübe yardımcı olmaz ve zorlanırım” diye.

İnşallah bu çalıştaydan çıkacak sonuç ve bu şehrin futbol kültürü ve tecrübesiyle yeni bir yönetim gelir ve güzel işler yapıp Samsunspor’u hakettiği  Süper Lige taşır diye umut ediyoruz.

Birileri siyasi rant diye herşeye karşı çıkıyor ama güzel işler yapılsın da rantını kim yerse yesin ben meseleye böyle bakıyorum. Bu çalıştayı tertip edenlerin kulübü illaki biz yönetelim diye bir talepleri de yok sadece şehre fikir jimnastiği yaptırıp katkı vermeye ve ortaya çözüm önerileri çıkarmaya çalışıyorlar.

Adnan Öz

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER