Adnan ÖZ Şampiyonlar belli oldu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Şampiyonlar belli oldu!
Adnan ÖZ

Şampiyonlar belli oldu!

Hem Süper Ligde şampiyon belli oldu hem de play-offtan Süper Lige çıkan takım belli oldu.

Galatasaray ve B.B.Erzurumspor’u tebrik ediyoruz ve iki takımdan da alınacak dersler olduğunu düşünüyoruz. 

İstikrar denilen olay Türkiye için geçerli değil. Galatasaray Fatih Terim’i takımın başına getirmese şampiyon olma ihtimali çok düşüktü.

İbrahim Üzülmez Rizespor’un başına gelmese Rizespor şampiyon olamıyordu.

Belki de Mehmet Altıparmak Erzurumspor’un başına getirilmese onlarda Süper Lige çıkamayacaklardı. Görülüyor ki iyi bir takım kurmak önemli ama hoca da en az takım kadar önemli, bu da yetmeye biliyor iyi bir hoca da tutmadı mı tutmuyor. O zaman tez karar alıp takımın ve kulübün yapısına uyacak en iyi hocayı bulup takımın başına getirmek gerekiyor.

 İstikrar dediğimiz olay Türkiye gibi her şeyi günü birlik yaşayan ve gaz ve moral ile işleyen bir sistemde geçerli olmuyor. Hatırlayalım kurumsal bir yapıya kavuşturulmaya çalışılıp gönderilen Fatih Terim’den sonra Galatasaray tökezlerken yine Fatih Terim ile Galatasaray belki de kurtuluşunu sağladı.

ÇALIŞTAY ÖNEMLİ

Hani Nasreddin hoca demiş ya “ bana eşşekten düşeni getirin” diye. Bize de şimdi tabiri caizse eşşekten düşmüş insanların (takımlar) tecrübesi lazım, bunun için çalıştayı çok önemli buluyorum.

Bizim gibi sıkıntı yaşayıp dibi görmüş takımlar nasıl bir yol izleyerek süper lige dönüyorlar ya da yükselişe geçiyorlar bunu yaşayıp başaranlarından dinleyip öğrenmek çok önemli.

Ve ona göre projeler geliştirip bir yol haritası belirleyip yeni ve sivil, bu işi yapabilecek ve şehri kenetleyebilecek bir yönetimle yola çıkmamız gerekiyor.

Geçmişte hataların yapıldığı aşikar ki buralardayız. Ama yine de dilimizi ölçülü kullanmalıyız ki yeni gelecek yöneticilerin hevesi kırılmasın.

Evet, çalıştay ve kongre geleceğimizi belirleyecek ama Samsun’un futbolda başarılı olabilmesi için öncelikle bölgesel amatör de oynayan takımlarımızın hedefleri ligde kalmak değil profesyonel ligleri hedeflemek ve oralarda olmak olmalıdır.

 Ve burada yetişecek futbolcular altyapımızı beslemelidir yoksa Samsunspor kulübünü ayakta tutamayacağımız aşikardır.

Ve tabii ki Samsunspor sevdalısı yeni büyükşehir belediye başkanımız Sayın Zihni Şahin beyin Samsunspor için sabit gelir sağlayacak bir akar oluşturması da çok önemlidir.

Adnan Öz

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER