Adnan ÖZ Çalıştayın ardından & efsane dönüyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çalıştayın ardından & efsane dönüyor!
Adnan ÖZ

Çalıştayın ardından & efsane dönüyor!

Atakum Belediye Başkanı Sayın İshak Taşçı’nın organize ettiği 1. SAMSUN ve FUTBOL çalıştayı yapıldı.

TRT’nin önemli isimlerinden Sayın Erdoğan Arıkan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen çalıştaya ülkemizin önemli spor otoriteleri de katılarak fikirlerini paylaştılar.

Mustafa Reşit Akçay hocam ilk gün güzel bir sunumla “yiğit düştüğü yerden kalkar” diyerek bizlerin umutlarını pekiştirdi. Yılların deneyimi Sayın Haldun Domaç bey ise ülke futbolunun geldiği durum ile ilgili ufkumuzu açan mini bir sunum yaptı. Beşiktaş ve Trabzonspor’da iletişim direktörlüğü yapmış Sayın Gökhan Dinç ise bize bir futbol kulübünün iletişim ve pazarlama ekibinin ne kadar önemli olduğunu örneklerle anlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı, Samsunspor sevdalısı Sayın Zihni Şahin beyde programa katılarak bizleri sevindirdi. Valimiz Sayın Osman Kaymak yeni gelecek yönetime yine destek olacaklarının altını çizdi. Altı masa etrafında toplanan çalıştay üyeleri kendi alanlarında fikirler üreterek bildiri hazırladılar. Finalde, masa moderatörleri mini bir sunum yapıp çıkan fikirler hakkında bilgiler verdiler. Ve son olarak herkes her konuda fikrini paylaştı, İshak Başkanın konuşması ile çalıştay sona erdi.

Titiz bir çalışmanın sonunda ortaya çıkan fikirler kitaplaştırılarak kulübümüzün ve bütün kulüplerin beğenisine sunulacak. Başkan İshak Taşçı’ya bastırılacak kitapçığın Türkiye’deki bütün profesyonel kulüplere gönderilmesi teklifinde bulundum başkanda “iyi olur” dedi. İnşallah kulüplerimiz bu fikirlerden faydalanırlar. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın Samsunspor’u ayakta tutmak için verdiği gayreti takdir etmek gerekiyor. Bizim takımın geçen sezon tam ümidi kırılmış, şehrin üzerine adeta ölü toprağı ekilmiş gibi bir durgunluk olmuşken “bu aşkın kahramanı sensin” gibi bana göre Samsun’un gördüğü en önemli projelerden birini yaparak takımın kümede kalmasına ciddi katkı vermişti. O proje Samsunspor yönetimi tarafından doğru uygulanabilse tarihin en büyük geliri sağlanabilirdi. Geçen sezon düşmedik bu sezon düştük ve takım sahipsiz kaldı, ne olacak bu Samsunspor diye karamsarlığa kapılmaya başlamışken İshak Başkan yine sahne aldı ve bu çalıştayı organize etti. Bazılarının burun kıvırdığını biliyorum ama biz bu kadarını yapıyoruz siz daha iyisini yapın dediğimizde “tısss” evet Atakum Belediyesi Başkanı ve ekibiyle Samsunspor’a sahip çıkarak birşeyler yapılabileceğini gösterdi. Bu çalıştaydan tahminin atmış civarında fikir çıkmıştır. Kongre de gelecek Başkan ben kendi projelerimi uygulayacağım diyebilir ya da çıkan bu fikirlerden birini veya bir kaçını kullanabilir veya bir fikri daha da geliştirerek uygulayabilir.

Bu yeni yönetimin tercihidir ama biz Samsun özelinde gibi görünse de Türk futbolunun düştüğü çıkmazdan nasıl kurtulabileceğine dair bir fikir jimnastiği yaptık ve bunu kayıt altına alacağız.

Ve bu kitapçığı bütün profesyonel kulüplere göndereceğiz. Bu projelerden belki de başka kulüpler faydalanacak bilemeyiz ama bir şey yapmak hiçbir şey yapmamaktan iyidir ve biz de iyi bir iş yaptık.

EFSANE KRAL DÖNÜYOR!

Efsane Başkan Sayın İsmail Uyanık bu gün Samsunspor’a Başkan adaylığını açıklayacakmış.

Herkes heyecanla İsmail Başkanın açıklamasını ve Samsunspor’a Başkan olmasını bekliyor.

Geçmişte kıymetini bilmeyenlerin çok olduğu İsmail Uyanık’a şimdi de karşı çıkanlar olabilir ama takımın durumu bu haldeyken kimse yüksek sesle dillendiremeyecektir. İnşallah Samsunspor tez vakitte özlediği süper lige geri dönüp yeni sloganlar geliştirir (arkayı Fenerlemek) gibi.

Belki de bu dip bizim sıçrama yapmamız için bir fırsat olacaktır.

Adnan Öz

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER