Adnan ÖZ İlk imza atıldı & dünya kupası!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlk imza atıldı & dünya kupası!
Adnan ÖZ

İlk imza atıldı & dünya kupası!

İlk imzayı sportif direktör Ali Reşat Çağan’a attıran Samsunspor İnşallah devamını getirecektir.

Önder Özen’in ailevi durumunu mazeret gösterip gelmeyişinin ardından sayın Çağan ile anlaştık.

İmza töreninde bu hafta sonuna kadar teknik direktör meselesi çözülecektir dediler.

Hocanın belli olmasından sonra eldeki oyuncular ile görüşmeye başlanacağını söylediler.

Samsunspor başkanı sayın İsmail Uyanık “ ince eleyip sık dokuyoruz, biz buraya hayatımızı koyduk, tek kuruşun hesabını yapıyoruz. Günü gelen borçları ödüyoruz. Anlaşacağımız oyuncularında anlaşmayacağımız oyuncularında borçlarını ödüyoruz, çünkü bu borçlar ilerde önümüze çıkacak. Kimse merak etmesin sanki şirketleşilmiş gibi çalışıyoruz, istişareler ve toplantılar yapıyoruz” dedi.

Biz sayın Uyanığa güveniyoruz İnşallah Samsunspor’u özlediğimiz süper lige taşıyacaktır.

Anlaşılacak oyuncuların içinde en çok önemsediğimiz oyuncu Enes İslam İlkin, bu çocuk çok yetenekli ama yeteneklerine hiçbir hoca doğru dürüst bir katkı vermemiş. İyi bir hocanın elinde (şımarmamak şartıyla) çok iyi mesafe alacağını düşünüyoruz. Duyduğumuz kadarıyla Başakşehir, Trabzonspor ve birkaç takım daha istiyormuş. Bizim gönlümüz Samsun’da kalıp kendisini burada geliştirmesinden yana ama  yok gidecekse de Abdullah Avcı’ya teslim edilmesinin faydalı olacağını düşünüyoruz.

 Edin Visca’ın arkasında ama ondan çokşey öğrenebilir diye düşünüyorum. Ve vitrinde Samsunspor’dan yetişmiş bir oyuncu ve oyuncuların özlemini çekiyoruz

DÜNYA KUPASI

Samsunspor’un ve Milli takımımızın durumu bizi futboldan soğuttu!

Milli takımımızın katılamadığı dünya kupası Şura da burnumuzun dibinde oynanıyor. Milli takımımız turnuvaya katıla bilse belki ilgimiz fazla olacaktı ama Samsunspor ve Milli takım futbol aşkımızı soldurdu. Televizyondan bile maç izlemek içimizden gelmiyor. Niye Türk futbolu istikrarı yakalaya mıyor? Neden bizim oyuncularımız aynı seviyede bir 10 yıl bile top oynayamıyor? Biz, sporcuya zeki, çevik, çalışkan ve ahlaklı olmayı öğretemiyor muyuz?

Elin  futbolcusu üzerine koyarak en az 15 yıl top koşturuyor biz de 17 de meşhur olan 20 de bitiyor 23 te meşhur olan 27 de bitiyor ondan sonra sürekli Milli takıma yeni jenerasyon diye yeni ümit pompalıyoruz. Oysa dünya kupasına katılan takımları izlediğimizde gençlerin dinamizminden faydalanırken olgunların da tecrübesinden faydalanıyorlar biz her şeyi bir gözden geçirip iş ahlakına  sahip oyuncular yetiştirmek zorundayız. Yoksa yine, yeni jenerasyon. Yine, yeni jenerasyon diyerek kendimizi avutup durur turnuvaları evimizden izleriz.

Adnan Öz

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER