Adnan ÖZ Samsunspor & Atakum Belediyespor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunspor & Atakum Belediyespor
Adnan ÖZ

Samsunspor & Atakum Belediyespor

Samsunspor’un grubu belli oldu. Rakipleri görünce acı gerçek yüzümüzde adeta bir tokat gibi patladı. Oynadığı lig takımların seviyesini gösteriyor. Biz Samsunspor’u TFF 1 lig'e bile yakıştıramıyorken oynayacağımız lig içimizi acıttı ama yapacak bir şey yok. Boğulmamaya çalışan insanın dipten destek alıp sıçraması gibi bizde bu ligden kurtuluşumuza sıçrayacağız. Gelişmeler olumlu, gelişmeler ümit verici İnşallah güzel günler göreceğiz. Liglerin başlamasını heyecanla bekliyoruz.

ATAKUM BELEDİYESPOR

Samsun’da futbolda alt yapıya önem veren Atakum Belediyespor amatör kulüpler bazında Türkiye’de 5 farklı kategoride boy göstermiş ve 4 dünde dereceye girerek en başarılı amatör spor kulübü olmuştur. Bu gurur tablosunu bizlere yaşatan Atakum Belediyespor Başkanı Sayın Mehmet Aydın ve ekibine Samsun adına teşekkürü borç biliyoruz

U 16 kategorisinde 1246 takım arasında ikinci olduk.

U 15 kategorisinde 1435 takım arasında üçüncü olduk.

U 17 kategorisinde 1548 takım arasında üçüncü olduk.  

U 19 kategorisinde 2043 takım arasında üçüncü olduk.  

4 kategoride dereceye girebilmek öyle kolay bir iş değil, bu gençlerimizin alınlarından öpülmesi gerekiyor. Bunun meyvelerini yemeye başlıyoruz İnşallah. İlk olarak Atakum Belediyespor’da U 19 ve A takımda oynayan ve başarılı bir sezon geçiren Can Muhammed Vural artık Samsunspor kadrosunda ter dökecek. Bu kardeşimiz kendisini geliştirir, güçlendirirse forma şansı bulabilir ve Samsunspor’da süre almaya başlarsa eminim Samsun amatöründeki ve Atakum Belediyespordaki bütün gençlerin ümidi artacaktır ve daha istekli çalışacaklardır.

Eminim ki Atakum Belediyesporun alt yapısında yer alıp kendisini geliştiren oyuncular futbol arenasında yer alacaklardır. Yeterki onlara sahip çıkılsın, onların çalışma ortamları geliştirilsin ve iyi bir hoca ile çalışma imkanı bulsunlar. Samsun’un ve Türk futbolunun geleceğine belki de bu gençlerden birçoğu emek ve katkı verecektir. Ama onun için çok çalışmaları gerekecek. Samsunspor Başkanı Sayın İsmail Uyanığın bütün amatör takımlarımızla ilgileneceğiz ve onları destekleyeceğiz sözü de bu manada bizi ümitlendirmiştir. Geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizi spor ile buluşturmak çok önemli, Atakum’da yaşayan gençlerimizin diğerlerine göre biraz daha şanslı olduğunu düşünüyoruz.  Çünkü Atakum’da gençleri ve gençlerin spor yapmasını önemseyen bir Belediye Başkanı var.

 Sayın İshak Taşçı’ya da teşekkür etmek gerekiyor. Gençlerimize spor yapma imkanı sağlamak çok önemli, 1200 gencimiz 14 branşta spor yapıyor ve yaz spor okulunda buna ilaveten 2000 sporcu bulundurmakta bu da çok iyi ve çok önemli bir rakam. Spor yapan gençler çok önemli, şöyle ki spor yapan gençlerin bir hedefi olacaktır kimisi milli formayı hayal edecek, kimisi ülke de dereceye girmeyi hedefleyecek, kimisi de profesyonel olmayı hedefleyecektir. Ama bunun için zeki, çevik ve ahlaklı olup düzenli bir hayat sürmeleri gerektiğinin bilincinde olacaklar. Ve eminim ki spor yapan çocuklar yapmayanlara göre hayatta daha başarılı olacaklardır. Onun için gençlerimizin spor yapması çok önemlidir. Onun için gençlerimize spor yapma imkanı sağlamak çok önemlidir. Onun için biz, gençlerimize bu imkanı sağlayanlara teşekkür etmeye devam edeceğiz.

Adnan Öz

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER