Başyazı Samsun Milli Eğitim’de İstenmeyen İkili!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Milli Eğitim’de İstenmeyen İkili!
Başyazı

Samsun Milli Eğitim’de İstenmeyen İkili!

Samsun Milli Eğitim’de yapılan müdür atamaları ile ilgili o kadar çok yorum aldık ki hepsi de atamalardaki adaletsizliğe vurgu yapıyordu.

Adaletli mülakatın olmadığını ikili ilişki ve hemşerilik ve yandaşlık hatta nokta tayin için istenilmeyen isimlerin bile atandıkları ifade ediliyordu.

Özellikle Hasan Yetik ve Hüseyin Aksakal ismi en çok şikâyet edilen isim oldu.

İl müdür yardımcısı Hüseyin Aksakal'ın iki üç yıllık öğretmen olan kızını Vezirköprü’den getirmek için kendi komisyonunda birçok dalavere yaptığı konuşuluyor.

Şube Müdürü Fatih Akkuş eşine haksız verilen puanlar, hemşericilik ilişkileri, Cumhurbaşkanımıza hakaret eden bir kişinin Atakum’da bir liseye müdür yapılarak ödüllendirilmesine kadar bu atamalar baştan aşağı şaibe ile dolu olduğu herkesin ortak şikâyeti.

Hele de Canik’te bir imam hatip lisesine, imam hatip ruhuna uygun olmayan birisinin sırf hemşeri diye müdür yapılması da gelen notlar arasında.

Bunun hesabını sorarlar ama olan yine batakta olan eğitimize olur.

Eğitim sürünüyor bunlar hala koltuk derdinde…

28 Şubat sürecinde başörtüsü zulmü yapanlar bugün ilçelerimizin en güzel okullarına müdür yapılıyor ve ödüllendiriliyor. Hangi devirde yaşıyoruz diye insanın sorası geliyor vesselam...

Başyazı

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet     0000-00-00 Dün habere baktım İl Millî Eğitim Müdürünün teyzesinin oğlu nereye müdür oldu onu mudur yapmak için kimi daha büyük bir okula müdür yaptılar yazıyordu. Simdi o konuyla ilgili kısım ortada yok. Hani müdür olarak atamisti teyzesinin oğlunu. Kaldirdiginiza gore yok oyle birsey. Demekki camur at izi kalsin. il müdürü hakkinda, insanlarda olumsuz algi olussun diye karalama kampanyasi ve sahtekarlık yapmayın. Bunun adına ne derler onuda ben yazmıyayim buraya . Herkes anladı nasil olsa.
erhan     2018-08-04 bunlar o kadar adaletli ki tercih yapanların tercihleri hoşuna gitmeyenler aranarak tercihlerinizi değiştirin yoksa idarecilik yapamazsınız diye tehdit eden bir yapı.Samsun il mem baskı tehdit ve mobing ile yönetilen bir kurum haline gelmiştir.tribüne oynamaktan sov yapmaktan okul müdürleri gruplarına bu akşam twit etkinliği var yoğun katılım sağlanması diye talimat verilen bir kurum.twiter etkinliği ile bir yer ulaşmaya adını duyurmaya çalışanların tek derdi koltuktur.siyasetçiler bunu ne zaman
Adalet     0000-00-00 Adaletsizlik bunların şiarı olmuş. Şaşırmıyoruz artık.
Dava     0000-00-00 Bunların hepsi bu miletin davasına ihanet eden, Tayyip Erdoğan in arkasına saklanarak kişisel menfaatlerinin peşinde koşan sebekedir. Liyakat değil menfaat. Hesap günü çetin olacak.
Cocococoskun     0000-00-00 Yaptığı projeler reklam zaten yapılan işleri allayıp pullayıp satıyor.
Bay f     0000-00-00 Fatih Akkuş twitter profiline dert ile dertlenen yazmış. Derdinin ne olduğu belli oldu. Eğitimle zerre kadar ilgisi ve becerisi olmayan biri. Çapsız.
GALERİLER