Adnan ÖZ Uyanık çıldırmış olmalı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Uyanık çıldırmış olmalı!
Adnan ÖZ

Uyanık çıldırmış olmalı!

Sayın İsmail Uyanık çıldırmış olmalı! Sayın İsmail Uyanık’a güveniyorduk ama açıkçası böyle bir kadro kurabileceğine ihtimal vermiyorduk. Hele de Canberk Dilaver, Burhan Arman ve Ramazan Çevik gibi alternatifi olan sol bölgeye İshak Doğan’ın alınması bu yıl ne pahasına olursa olsun şampiyon olmak istediğimizin göstergesidir. Zaten böyle bir takım kurunca şampiyonluktan başka bir şansınız olamaz.    Bu kadro TFF 1. ligde bile kafaya oynayabilecek bir kadro oldu. Artık bize düşen kombinemizi alıp staddaki yerimizi almak olacak. İnşallah hoca da takıma hakim olabilir ve uyumlu çalışırsa başarının gelmemesi için hiçbir sebep kalmadı. Ben Mehmet Beşir’in bonservisi ile alınacağını öğreneli yaklaşık 20 gün oldu fakat iş uzayınca Ünal Karaman hoca müsaade etmedi diye düşünmeye başlamıştım ama zaten bu bilgi bana özel olarak verildiği için bunu paylaşamadım.

Ama Samsunspor maçından sonra Trabzonspor’un hem de bonservisiyle Muhammed Beşir’i bize vermesi kesinlikle İsmail Uyanık başarısıdır. Artık Muhammed Beşir’in hedefi ve ona düşen sıkı çalışıp en kısa süre de milli takıma yükselmek olmalıdır. Muhammed Beşir’de o kumaş var ama meşin yuvarlağa biraz daha agresif olmalıdır. Çünkü artık öyle yumuşak bilekli oyuncuların tutunabilmesi hiçte kolay değil. Biz Muhammed Beşir’in Samsunspor’a ve Türk futboluna uzun yıllar hizmet edeceğini düşünüyoruz. Diğer grubun iddialı takımı Karagümrük maçını kazanmış olmak kazanma alışkanlığı bakımından önemlidir ama nihayetinde bir hazırlık maçıdır.                                                                                                     

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zihni Şahin’in Samsunspor’a yardım yapıyor oluşu bir kesim tarafından eleştiri konusu oldu. Oda şudur ki üzerinde düşünmekte fayda var. Diyorlar ki,  “ Samsunspor şirketleşme aşamasında bir kulüp. Kuvvetle muhtemeldir kulüp hisseleri bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda kişi de olacaktır. Dolayısı ile kişilere ait bir şirkete kamunun herhangi bir kurumu bağış yapmamalıdır. Çünkü artık Samsunspor takım olarak Samsun halkını temsil etse de gelir ve gideri hisse sahiplerinin olacaktır. Fakat maç günü Samsunspor maç biletini gösterenlerin tramvay ile ücretsiz taşınmasında bir beis yoktur” biz elçiyiz elçiye zeval olmaz.                                                                       

 Konu Samsunspor olunca bizim gözümüz hiçbir şeyi görmüyor ama eleştirenlerin eleştirilerini dikkate almakta fayda vardır diye düşünüyoruz. Zaten belediyeler profesyonel kulüplere yasa gereği yardım yapamıyordu ama biz konu Samsunspor olunca bu durumu görmezden geliyorduk.

Samsunspor takım kadrosu bana göre yeterli gelir ama tecrübeli bir stoper alınmalı diye görüş belirtenler var. Geçen yıl zorunluluktan stoper bölgesinde oynayan Erkam Reşmen bize göre çok başarılı olmuştur Erkam da o bölge için bir alternatif olabilir diye düşünülebilir. 

Samsunspor umarız lige iyi bir giriş yapar ve hocasıyla şampiyon olur ama iki örnek vererek bazen hoca ısrarının faydalı olmadığını ortaya koymak istiyorum. Birincisi Vladimir Petkoviç (bugün İsviçre’nin hocası) Kazım Yılmaz’ın başkanlığında Samsunspor’un küme düştüğü yıl lige Petkoviç ile başlamıştık ama onunla olmayacağı anlaşıldığı halde onu çok geç gönderince kümede kalamamıştık o sezon devre arası Petkoviç’i gönderebilsek belki de küme de kalabilecektik. O sezon Mesut Bakkal’dan önce 23 maçta 17 puan toplamışken son hafta öncesi Mesut Bakkal ile 10 maçta 19 puan toplamış ama son maçta bazı sıkıntılar yaşadığımız için küme de kalamamıştık. Yine geçen sezon Rizespor küme düşmüş ama büyük ölçüde kadrosunu korumuştu Hikmet Karaman’ın yönetiminde lige iyi başlayan Rizespor ilerleyen haftalarda düşüşe geçti. Bu Hikmet Karaman’ın kalitesizliği ile ilgili değildi. Hikmet hoca ile bazı oyuncuların arasında tatsızlık çıkmış bu da takıma olumsuz yansımıştı bu gibi durumlarda en ideal çözüm hoca ile yolların ayrılmasıdır. Çünkü oyuncuları göndermek ve yerine yeni oyuncu almak imkansızdır. Başkan da bırakmayacağına göre hocayı göndermek tek çaredir. İnşallah biz böyle bir şeye ihtiyaç duymayız.

Adnan Öz

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER