Ahmet ÖZTÜRK Hadi Türkiye, Dolar Düşüyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hadi Türkiye, Dolar Düşüyor
Ahmet ÖZTÜRK

Hadi Türkiye, Dolar Düşüyor

Birlik Olma Zamanı:

Öncelikle, yazıma birlik olmanın önemini anlatarak başlamak istiyorum. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, ABD'nin Türkiye aleyhinde izlediği politikaları eleştirerek, Türkiye için her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi. Bu çok önemli bir bildirim.

Neden;

Dostumuz olmayan bir ülke bile Amerika’nın yaptığı bu ahlaksızlık karşısında desteğini açıklamışken, biz ülke olarak hala neden birlik olamıyoruz?

Sosyal medyada sürekli spekülatif mesajlar cirit atıyor. Karşı olabilirsiniz, başka bir siyasi partili olabilirsiniz, siyaset ile ilginiz olmayabilir…

Amaaaa bu güzel ülke hepimizin. Dış güçlere karşı böyle zamanlarda sımsıkı kenetlenmeliyiz. Onlara ne kadar güçlü olduğumuzu göstermeliyiz. Dış güçlerin istediği bizim birlik olmamamız değil mi zaten!!!

Bununla ilgili bir alıntıyı sizlerle paylaşmak istiyorum. Suriyeli bir çöp toplayıcısının tespiti…

Genç ‘’biz Suriye’de önyargılı yaşıyorduk. Bir birimize ayrım yapmaya başladık ve yavaş yavaş arttı. Şii’si iktidar olduğu için kimseyi beğenmiyordu, Sünni’si çoğunluk olduğu için kimseyi beğenmiyordu, Hristiyan zengin olduğu için, Kürdü başka beğenmiyordu, Arabı başka beğenmiyordu, Türkmen’i başka beğenmiyordu, kimse kimseyi beğenmiyordu… Herkes dedikodu yapıp, sosyal medyada küfürleşiyordu, herkes herkesten uzaklaşıyordu. Herkes çokbilmişti. Herkes en ahlaklı, en dindar, en namuslu benim diyordu. Şimdiiiii… Durum değişti… Hepimiz Gaziantep çöplüklerinde birleştik… Çöp toplarken artık kimse kimseyle tartışmıyor. Çöplüğe düşünce birleşmeyi öğrendik…’’

Bizler ülkemize sahip çıkalım!!!

Endişe etmek, tereddüt etmek, sadece eleştirmek, paniğe kapılmak yerine birleşelim ve güçlü olalım…

Zaman birlik olma zamanı!

Zaman düşmana fırsat vermeme zamanı!

Zaman Türkiye’nin ve milletin gücünü gösterme zamanı!  

Türkün Türk’ten Başka Dostu Varmış:

Katar emirinin Türkiye’ye, maliye bakanıyla gelip Başkan Erdoğan’la görüştükten sonra yapılan açıklamada, Türkiye’ye 15 Milyar Dolarlık yatırım sözü verdiği bildirildi. Bu zor günlerimizde yanımızda olduğunu dünyaya gösteren Katar, Müslüman bir ülkeye yakışan hareketiyle örnek oldu!

Demek oluyor ki; Türkün Türk’ten başka dostu varmış. Araplar bize l. Cihan harbinde ihanet etti iddialarına da inanmayın, bu yalanın daniskasıdır! Tarih vesikaları ortadır, inanmayan araştırsın baksın. Bu yalanı ispatlayan bir yazıda yazacağım…

Muhtarlardan Örnek Davranış:

ABD’nin, Türkiye’ye karşı aldığı yaptırım kararlarına tepki göstermek isteyen Rize Merkez Muhtarlar Derneği üyesi 30 muhtar maaşlarını hazineye bıraktı.

Takdire şayan olan bu davranışın devamını özellikle bizim vekillerimiz olan milletvekillerinden bekliyorum. Hazinenin paraya ihtiyacı mı var? Hayır, yok ama hem birlik adına hem de örnek davranış olma adına yapılması lazım geliyor!

Yerli Malı:

Yazarlığımın yanında teknoloji üzerine yaptığım ticaretten anladığım şu, Türkiye olarak yerli malı teknolojisinde gerideyiz. Akıllı telefon sektöründe adından bahsettiren ‘’Vestel Venüs’’ akıllı telefonlarına ilgi artmalı.

Vestel’in amiral gemisi olan Venüs Z20 akıllı telefonu inceledim abartısız yazıyorum İphone 7, Galaxy S8, Lg G6 gibi akıllı telefonlara kafa tutacak bir model!!!

Devletin, yerli malı olan bütün ürünlerin ÖTV’sinde ve satışı konusunda her türlü desteği vermesi lazım geliyor.

Tüm Ümmeti Muhammedin, Kurban Bayram’ını kutlar, hayırlara vesile olasını dilerim…

Kalın sağlıcakla.

Ahmet Öztürk

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri