Başyazı CHP'yi karıştıracak iddia! Oğuz Kaan Salıcı’yı kim neden parlattı?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP'yi karıştıracak iddia!  Oğuz Kaan Salıcı’yı kim neden parlattı?
Başyazı

CHP'yi karıştıracak iddia! Oğuz Kaan Salıcı’yı kim neden parlattı?

Prof. Dr. Kerem Alkin Saygın bir ekonomisttir. Pek çok ulusal kanalda da endam ederek öngörülerini paylaşır bizlerle. Gördüğümüz yüz... Peki, mesela nereden mezundur, nerelerde çalışmıştır, bu çalışmalar ona hangi ilişkiler ağını kazandırmıştır?

Kerem Hoca tahmin edeceğiniz üzere İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ mezunu.

Kerem Hoca'yı biz 2003 yılında Türkiye İhracatçılar Merkezi (TİM)'de görevli olarak görüyoruz...

Peki, o yıllarda TİM Başkanı kim? Oğuz SATICI... 

Oğuz SATICI'nın özelliği nedir? 10 ARALIK HAREKETİ'nin yükselen değeri olan Oğuz Kaan Salıcı'nın önce "Ağabeyi" ve 10 ARALIK HAREKETİ'nin kurucusu eski DİSK Başkanı Süleyman ÇELEBİ tarafından Mehmet KARASU'ya sonrasında "parlatılması için" kendisine emanet edilmesi. Parlatma o kadar kısa sürede yapılıyor ki Oğuz Kaan Salıcı önce CHP İstanbul İl Başkanı oluyor, sonrasında PM üyesi ise Milletvekili... Peki onu parlatan ekibin beyni kim? İşte bu Kerem Hocamız... :))

Peki Kerem Hoca, yıldızı parlayan ve etkinliği artan kendi parlattığı Oğuz Kaan Salıcı'ya ADAYLARI BELİRLEYECEK PM'de İstanbul Adaylığı için kimin adını fısıldıyor dersiniz? Canan Kaftancıoglu'nu.!!

Oğuz Kaan Salıcı da Friedrich Ebert Vakfı "PARTNERİ" sodev'in KURUCUSU ve bir başka "partner" TÜSES üyesi. 

İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in uyarılarını dikkate almayan ve sonunda Kılıçdaroğlu'na istifasını sunan Gürsel Tekin'in İstanbul belediye başkanlığı adaylığını engellemeye çalışan ekipte bu ekip.

Gürsel Tekin ile araları iyi olmayan bu gruptaki isimlerin hepsine bakıldığında aslında solcu değiller. Masonik bir yapı tarafından

yönlendirildikleri söyleniyor.

Erdoğan Toprak, Can Dündar, Davut Dişli ve cemaatin kanalı haline gelen +1 televizyonunun kuruluşuna kadar uzayan siyasi ve rantı  çarpık ilişkilerin bir uzantısı olarak Oğuz Kaan Kalıcı şimdilerde CHP'ye  müstakbel genel başkan adayı. Tabandan tepki almamak isteyen Kılıçdaroğlu ise bunu şimdiden açıklayamıyor.  

Adaylığı bir oldu bitti ile açıklanacak ve delegeye oylattırıldıktan sonra tıpış tıpış CHP tabanına benimsetilecek.

Bakalım bu parlak çocuk genel başkan adaylığına ismini ne zaman açıklayacak?

Akasyam olarak biz söylemiş olalım. CHP’de işler tesadüfe bırakılmıyor ve bir üst akıl genel başkanın kim olacağına karar verecek kadar güçlü ve dişli.

Ankara Kulisi

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER