Adnan ÖZ Her puan iyi mi?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Her puan iyi mi?
Adnan ÖZ

Her puan iyi mi?

Bazı özel sebeplerimden dolayı Samsunspor’u ilk defa izleme imkanı bulabildim.

Açık söylemek gerekirse hayal kırıklığına uğradım. Ligin başı, rakım yüksek gibi mazeretler hedefi büyük olan takımların kullanacağı mazeretler değil. Takımın yeni kurulmasını da mazeret olarak kabul edemeyiz çünkü takımın geçen yıldan ana omurgası duruyor. Kalede Furkan önlerinde Ercan ve Erkam onların önünde Oğuz ve Çağrı kanatta Enes ve forvette Muhammed Beşir. Bunlar bile başlı başına bir kazanç olmalıyken mazeret hiç olur mu? Zaten alt liglerde TFF 1. Ligde dahil bu kadar kadrosunu koruyabilen takım bir elin parmaklarını geçmez. Evet ligin başı ama genelde başarıyı lige iyi başlayan takımlar ulaşıyor. Açıkçası biz kendimize bu ligi yakıştıramadığımız için ve bize göre bu ligin çok üzerinde transferler yapıldığını düşündüğümüz için bu sonucu değil ama bu mantığı ve bu oyunu kabullenemiyoruz.

Hocamızın dediği “her puan iyidir” zayıf takımların dilidir. Bir puan iyidir ama normale göre değil oynadığımız kötü oyuna göre iyidir. Ama koskoca Samsunspor’a böyle mahkum oynamak yakışıyor mu? kimseyi küçümsemiyoruz ama oynadığımız takımlara baktığımızda Amedspor, Gümüşhanespor ve bu hafta oynayacağımız Sancaktepespor içimizi acıtmaya yetiyor. Birde bu takımlara karşı böyle güçlü olduğunu düşündüğümüz bir kadro kurmuşken bu şekilde oynamak içimizin acısını yükseltiyor. Biz gelene 5 gidene 3 atalım diye bir beklentimiz zaten yok ama hasbelkader öne geçince korumak için geri yaslanıp Çanakkale geçilmezi oynamayı Samsunspor’a yakıştıramıyoruz. Biz aynı zamanda bu oyuncuların kendini geliştirip önümüzdeki sezon TFF 1. Lig’de şampiyon olacak futbol bilgisi, becerisi ve kendisine özgüveni göstermesini istiyoruz.

Yine hoca diyor ki, “yan ve yüksek toplardan pozisyona girdiklerini biliyorduk, uyarıda da bulunduk ama başarılı olamadık” O hoca ben ise bir taraftarım ama birde realite var ki oda şudur bir rakip takım yüksek ve yan toptan pozisyona giriyorsa oyunu kendi ceza sahasında kabul etmeyeceksin.

Mümkün mertebe topu kornere atmayacaksın ve ceza sahasına orta yapabilecekleri alanlarda faul yapmayacaksın. Peki biz bunları yaptık mı? yok tamamen tersini oynadık. Evet bizim hocanın tesbiti doğru imiş adamlar her hava topunda bizim defansımızı adeta ezdiler. Allah’tan başka gol yemedik de bir puan alabildik. Yedekten oyuna giren oyunculara gelince hocanın o şekilde oyuncularını taraftarın önünü atmasını doğru bulmuyorum. Ne demek o “yedekten oyuna girenler iyi değildi, istediğimiz gibi katkı veremediler. Kulaklarını çekeceğiz” bu oyuncular (Muhammed Beşir biraz geç geldi ama oda Trabzonspor’da sezon başı geçirmişti) bütün kamplara katıldılar, kapasiteleri ortada hocaların görevi onların iyi olmalarını sağlamak değil mi? peki bir soru da biz soralım yedekten girenler kötüydü de ilk onbir oynayanlar çok mu iyiydi? Her maçı kazanacağız diye bir durum tabii ki yok. Karşımızda da bir takım olduğunu biliyor ona da saygı duyuyoruz ama mazeretlerimiz kabul edilir gibi değil son olarak hoca “ bu ligde bir oyuncu bile çok önemli Bahattin Köse’nin olmayışı bizi olumsuz etkiledi” diyor. Bizde ona diyoruz ki rakibimizin kaç tane Bahattin Köse’si var dı? Bunu mazeret göstermek acziyettir. Kulübelere bir baksa ve yedek oyuncuları görse! sanıyoruz böyle bir mazeret göstermeye utana bilirdi. Anlaşılan hoca Samsunspor’un hayallerine en fazla bu ligde eşlik edebilecek. Bundan sonrası için fikir jimnastiğine şimdiden başlamak gerekir diye düşünüyoruz. Samsunspor’un en büyük kaybı diğer kulüplerin bize saygısı azalıyor. Eskiden Samsunspor deyince dizleri titreyenler şimdi bizimle alay ediyor. Ama biz bu durumun değişmesini istediğimiz için bu feryadı yapıyoruz. Gümüşhane gibi ligin vasat takımlarından alınacak puana övünecek bir takım mıyız biz?

Adnan Öz

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER