Adnan ÖZ Zararın neresinden dönülse kârdır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Zararın neresinden dönülse kârdır!
Adnan ÖZ

Zararın neresinden dönülse kârdır!

Zararın neresinden dönülse kârdır diye bir deyimimiz var. Sanki tam da bugün için söylenmiş gibi!

Gümüşhanespor maçı sonrası hocamızın açıklamalarını duyduğumda tüylerim diken diken olmuştu ve geçen haftaki yazımda hocanın bizi en fazla bu ligde taşıyabileceğini yazmıştım.

Biz bu zamana kadar hep sabırlı ve pozitif olunması yönünde yazılar yazıyor herkesi sükunete davet ediyorduk. Çünkü yeni aldığımız topçular elde kalan oyuncular oluyor ve birçoğu kamptan sonra takıma katılıyordu. Bunun için mutlaka sabırlı olmak gerekiyordu ve para meseleleri de vardı.

 Peki şimdi öyle mi? hayır bütün kadro kamptan önce transfer edilmişti ve kamplar tam kadro yapıldı. Alınan oyuncular ya iki üst lig ya bir üst lig, ya da bu ligden alındı. Bu ligden alınan oyuncuların ise hepsi gözde oyunculardı. Yani teknik ekibin hiçbir mazereti olamaz, şayet mazeret üretiyorlarsa bu durum kendi başarısızlıklarıdır.

Bir takım bütün maçları kazanacak diye bir şey tabii ki yok ama en azından oyunun hakkını vermelidir. Ama bir takım kötü sonuç aldığında takımın hocası oyuncularını suçluyorsa ve rakiplerini küçük görüp maç esnasında o küçük gördüğü takım karşısında takımı eziliyor, aciz durumlara düşüyorsa takımın içinde oyuncuların birbirlerine ve hocalarına sevgisi, saygısı ve ahenk yoksa takımın hocası o takıma birşey verememiştir. Ve artık veremez de. Hoca maçın 36 dakikasında bir oyuncuyu değiştirmek istedi bu çok sık olmasa da bazen yapılan bir uygulamadır. Oyundan çıkan oyuncu Erhan Şentürk hocasına kızmış olmalı ki doğrudan soyunma odasına gitti. Sevgili Erhan Şentürk sen kendine kızmalısın, beklentileri karşılayamadığın için ve o kadar kötü oyuncunun içinde daha kötü olarak göze battığın için. Ya da hocaya kızmalısın “herkes kötü oynadığı halde bir beni neden kötü oyunun müsebbibiymişim gibi taraftarın önüne atıyorsun” diye.

 Peki Erhan Şentürk sen, senin yerine oyuna giren Enes İslam İlkin’e neden tepki gösterdin?

O, Enes İslam İlkin bu takımın yetiştirdiği ve şu an milli takımlara çağrılmış olan tek oyuncusu. Trabzonspor ve Başakşehir dahil birçok süper lig takımı istediği halde tercihen burada oynuyor. Sana yakışan şu olmalıydı oyuna giren Enes’e “kusura bakma ben iyi oynayamadım hadi kardeşim sen iyi oyna” olmalıydı. Hocaya kızdıysan onun yanına gitmeyebilirdin ama Enes’i mutlaka motive etmeliydin bu durum bile senin bu takımda başarılı olamayacağının işareti ve göstergesidir.

 Takımın ne oynadığı oyun belli ne de ne yapmaya çalıştığını anlayabildik. Umarız hoca gereğini yapacaktır. Şayet yapmaz ise gereğini yapma işi Samsunspor Başkanı Sayın İsmail Uyanık'a düşer.

En çokta taraftara yazık oluyor. Taraftar tam da 15 bin seviyesine gelmişken tekrar 3 ila 5 binler arası taraftara düşmek istemiyoruz.

 Her şeye rağmen takımın oyuncu kalitesinin bu ligi şampiyon olarak bitireceğine inanıyoruz ama bir an önce toparlanmazsak işimiz zor olabilir. İyi takım kurmak her zaman sonuç almak için yeterli gelemeyebiliyor. Buna örnek nice takımlar var. Onun için tez tedbir alınmalıdır.

Adnan Öz

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER