Bülent ERTEKİN Selam olsun...
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Selam olsun...
Bülent ERTEKİN

Selam olsun...

Ölçüler;

‘Kim söylemiş?

Kime söylemiş?

Ne için söylemiş?

Ne makamda söylemiş?’ ise bak. Yalnız söze bakıp durma. der Bediüzzaman Said Nursi

Birileri veya birisi bir söz söylemiş yukarıdaki soruları sormadan sadece sözü getirenin sözüne veya sözlerine bakacak olursak acaba ne kadar doğru karar ve/veya hüküm verebiliriz? Yukarıdaki soruları sormadan şahıs yada şahıslar hakkında hüküm verilirse ki bu herkes ve her kesim için geçerli, HIÇ BİR ŞEKİLDE ADİL HÜKÜMLER ve KARARLAR VEREMEYİZ.

Özellikle ilahiyatçı arkadaşların bu konuyu daha iyi bilmeleri gerekirken adeta linç kampanyasının AMİRAL GEMİSİ konumuna girmeleri yadırganacak ve hatta esefle karşılanacak bir tutumdur.

Evet, kim nasıl ve ne derse desin. Zulüm hiçbir şekilde devam etmiyor. Atalarımızın dediği gibi yalancıların mumu yatsıya dahi varmadan ortaya çıkıyor.

Bu yazıyı neden? niçin yazdık? Zira çok iyi bildiğimiz akademisyen hocamız Prof. Dr. İbrahim Emiroğlu üzerinde çok çirkin iftiralar ve ötesinde de linç kampanyası yapıldı.

Oysa EMİROĞLU' nu özellikle ve öncelikle çalışmış olduğu İlahiyat Fakültesi, sonrasında da İlahiyat camiası tarafından herkesin bildiği ve takdir ettiği bir akademisyendir. Tanıyanlar, konferanslarını yakından takip edenler basına yansıyan iftira, karalama, çamur at izi kalsın kabilinden söylenen sözlerin ne kadar haksız ve zalimce olduğunu yakinen bilirler. Bu camianın gerek içinde gerekse dışında olanlar da sayın hocamızın neleri söyleyip söylemeyeceğini gayet iyi bilir. Bizde biliyoruz hatta yapılan yıpratma haberlerinin amaçlarını da biliyoruz. Lâkin ne hikmetse işin bizzat içinde, suyun başında olan ilahiyatçı akademisyenlerden hatta ve hatta fakülte idarecilerden hiç beklemediği(miz) bir AKSİYONER HAREKETLE KARŞI KARŞIYA KALDI.

Sormadan?

Soruşturmadan?

Hocanın seminerdeki notlarını dahi görmeden?

Hadi notlarını görmediniz, hocayı kenara çekip "hocam bu konuşulanlar nedir" diye soru dahi sormadınız.

Hani bize fasık birisi haber getirirse o haberin aslını araştıracaktık?

Hani Müslümanlarda feraset vardı?

Hani bizde vefa vardı?

Hani???

Hani???

Hani.

Neden bizden görünenler bir duruş sergileyip araştırmanın sonucunu beklemezler de işin kolayına kaçıp müfterilerin aleti olurlar?

Bu anlayış davranış Müslümanca mıdır?

Prof. Dr. İbrahim Emiroğlu'nun görevden alınması akıl ve vicdanları yaralamıştır.

Selâm üzre olsun hak ve hakkaniyetin yılmaz bekçilerine...

Selâm olsun zulmü alkışlamayan...

Selâm olsun zalimi asla sevmeyen...

Selâm olsun gelenin geçmişi için geçmişe sövmeyen...

Selâm olsun hakkı hak bilenlere...

Selâm olsun batılı batıl bilip uzaklaşanlara

Selâm olsun,

ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM diyen,

YUSUF YÜKLÜ

HAMZA YÜREKLİLERE.

Selâm ve dua ile

Bülent ERTEKİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali     0000-00-00 para mara Gec bunları sen ne yap biliyon mu anlat anlat de ki bizim saglikcilarimiz zaten hep kovit stresinde yasiyordu anlat de ki kirdiginiz kalpler krilan camlardan fazla ....anlat poliklnlik onunde kapıyı zart zurt açanları mahremiyet nedir bilmeyenleri anlat....anlat gunde 10 kere o poliklinik senin bu poliklnik benim dolasanlari anlat ....anlat torun torba ziyaret saatinde dolanlari anlat hasta odalarindaki lahmacunlari cigkofteleri ama beni türk hekimlerine emanet edin diyeni anlat
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri