Bülent ERTEKİN Hep Tenkit Değil Yaaa, Teşekkür Etmesini De Biliriz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hep Tenkit Değil Yaaa, Teşekkür Etmesini De Biliriz
Bülent ERTEKİN

Hep Tenkit Değil Yaaa, Teşekkür Etmesini De Biliriz

Bu sütunlarda bundan önceki yazılarımızda TAKSİCİ UBER çekişmesi ve TAKSİCİLERE EĞİTİM konusunu işlemiştik.
http://www.akasyam.com/kose-yazisi/3694/altinda-mercedes-olsa-ne-yazar.html

Elbette bu konuları yazar iken sebebsiz ve isnadsız bir şekilde işlemiyor idik. Zira bu konuyu  neden? niçin? işlediğimizi,
http://www.akasyam.com/kose-yazisi/3796/egitim-sart-dedigimizde-kizmislardi.html

başlığı altında yazıya aktarmış idim. Konunun ne kadar önemli ve vahim olduğunu ise güvenlik güçlerimizin geçmiş haftalar içerisinde  ülkenin değişik yerlerinde gece kontrollerinde taksici esnafına yönelik kontrollerde ortaya çıkan tablo ile belgelenmiş idi. Arka arkaya yaşanan yüz kızartıcı ve ahlaksızca  yapılan bu hadiselerin sonunda, kamuoyunu ve vicdanları rahatlatıcı kısmı bir açıklama geldi.
"TAKSİCİ ESNAFI EĞİTİME ALINACAK"
Gerçi taksici esnafina yönelik olarak verilecek yâda verilmesi düşünülen  eğitim ile alâkalı  şuana kadar basına yansıyan tek bir haber görmedik. İnşaallah ileri gün, hafta, ay ve yıllarda görürüz. Ne diyelim, HAYIRLISI!

Evet; SARI DAMALI ve TURKUAZ renkli esnaf yâni TAKSİCİ esnaf abi ve kardeşlerimiz için bunları yazdık. Bu kadar tenkit ettikten sonra güzel haberleri de yazmak ve  TEŞEKKÜR ETMEK bir borç, bir vazife oldu. Hep tenkit hep tenkit edecek halimiz yok yaaaa. Elbette bu camia içerisinde on numara beş yıldız, alnından öpülesi abilerimiz ve kardeşlerimizde olacaktı ve dahi olduğunu biliyor ve şahidiz.

Evet, her ne kadar istemediğimiz GAYR-I AHLÂKİ davranışları görsek te-ki onları yazmayacağım-
GÜZEL,
ALKIŞLANACAK,
TAKTİR EDİLECEK,
TEŞEKKÜR EDİLECEK DAVRANIŞLARIDA  GÖRÜYOR, OKUYOR, İZLİYORUZ.
"Gerçekten mi, hadi yaaa!" demeyin. Zira bir değil birçok yaşanılan olaylar var.
İşte onlardan birkaçı.
................
İstanbul Gaziosmanpaşa'da bir kişi akşam geç saatlerde bindiği ticari takside içinde yaklaşık 40 bin TL para ve çok sayıda kredi kartı bulunan çantasını unuttu. Ticari taksi sürücüsü duyarlılık göstererek parayı sahibine ulaştı. Ancak çanta sahibi hemen gelmek yerine 15 saat sonra gelince ticari taksi sürücüsü çantayı polis kontrolünde teslim etti. ( 15.05.2018 )
.........

Taksi sürücüsü Cihat Güzeler, müşterisinin unuttuğu, içerisinde yüklü miktarda para ve ziynet eşya bulunan çantayı sahibine teslim etti.

Çantanın sahibine yaklaşık 4 saat sonra ulaşabilen taksici Cihat Güzeler, "Vatandaşlık görevimi yerine getirdim." (25.07.2018  DHA)
............
Atatürk Havalimanı’nda taksi şoförü olarak çalışan Yüksel Yalınız, arabasında unutulan ve içinde yaklaşık 110 bin değerinde takı bulunan çantayı sahibine teslim etti. Bu örnek davranışı nedeniyle Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'nde ayın taksicisi gösterilen Yüksel Yalınız'a, kooperatif tarafından ödül de verilecek. Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin  Can,  "Taksilere duraklardan binin. Kaybettiğiniz eşyalara daha kolay ulaşabilirsiniz" dedi.
...............

İzmir'in Gaziemir ilçesindeki bir taksi durağında çalışan 27 yıllık şoför, 52 bin lira değerindeki döviz dolu çantayı sahibine ulaştırdı ve "yılın şoförü" unvanına kavuştu.
Bu ve buna benzer tüm güzel davranışları DAMALI ARAÇ KOMUTANLARINDAN;
ZAMAN ZAMAN  DEĞİL,
HER ZAMAN BEKLİYORUZ.
Haaaaa eğitim konusunu zannetmeyin ki unuttum, unutmuşta değilim. Hâlâ her ne şekilde olursa olsun bu tür güzel, taktir ve teşekkür edilecek hadiseler, eğitimin askıya alınması için bir sebeb değil. Zira bu tür davranışlar 1/10 veya 2/10 iken, ağzımıza dahi almadığımız tüm kötü davranışlar taksici esnaf kardeşlerimizin iyi hasletlerini gölgeliyor. Bu nedenle bu hadiseler ve hadiseleri yapanlar için LÜTFEN GÖLGE ETMEYİN,
BAŞKA İHSAN İSTEMİYORUZ diyen;
NAMUSLU,
EDEPLİ,
ŞEREFLİ,
İZZETLİ,
VAKUR
İŞİNİ SEVEN,
EVİNE MUTLU, HUZURLU VE SAĞ SALİM gitmek isteyen kardeşlerimize
SELAM OLSUN
ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

Selâm ve dua ile
Bülent ERTEKİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri