Başyazı Samsun siyasetinde Suat Kılıç manevraları bitmek bilmiyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun siyasetinde Suat Kılıç manevraları bitmek bilmiyor!
Başyazı

Samsun siyasetinde Suat Kılıç manevraları bitmek bilmiyor!

Samsun siyasetinde hâlâ Suat Kılıç’ın ruhu dolaşıyor.

Suat Kılıç, AK PARTİ’nin Samsun yapısını yeniden dizayn etmeye çalışıyor.

Bu, dizaynı  seçim sonrası için ve seçimler bahane ederek yapılıyor. Suat Kılıç, AK Parti Samsun Milletvekili ve AK Parti genel başkan yardımcısı üzerinden il başkanını yönlendirerek güdümüne sokuyor.

Özellikle yerel seçim öncesi görevden alınarak aday adayı yapılan 7 ilçe başkanı ve dün görevden alınan 3 ilçe yönetimi bu amaçla alındı.

Suat Kılıç’ın Samsun siyaseti üzerindeki hamleleri merkez ilçe belediye başkanını yeniden aday göstermemek şeklinde devam ettirmeye çalıştı….

Böylelikle hem önceleri sürekli birlikte siyaset geliştirdikleri eski il başkanı ve şimdinin milletvekilinden, kendisini yalnız bıraktığı için intikam alınacak ve hem de Samsun siyaseti üzerindeki bu milletvekilinin etkisi sıfırlanmış olacak.

Son Samsun Belediye Başkanlığı için yapılan anketlerde Samsun milletvekili ve genel başkan yardımcısının isminin de sorulması Suat Kılıç hamlelerinden birisi olarak yorumlanıyor.

Son gelişmelerde ise, AK Parti Samsun’da Yusuf Ziya Yılmaz’ın vekil olması sonrası göreve getirilen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’in seçimlerde Atakum ve İlkadım’ın yerine eski belediye başkanı olduğu Bafra’ya geri dönmek istediğinin konuşulmaya başlanması Suat Kılıç hamlesinin savuşturulduğunun işareti kabul ediliyor.

Ve böylece, MHP’nin Samsun için istediği ilçelerden birisi olan ve büyük ilçeler arasında tercihen “İlkadım veya Bafra” seçeneği elenmiş oluyor.

Son tahlilde İlkadım ve Bafra AK Parti’de kalacak, MHP’nin pazarlığı “Asarcık, Havza, Kavak, Alaçam” olarak devam edecek gibi görünüyor.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER