Özhan KIZILTAN Masonların Okullara Sızma Projesi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Masonların Okullara Sızma Projesi
Özhan KIZILTAN

Masonların Okullara Sızma Projesi

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneği, Anıtkabir ziyaretlerini “Teşrin Bayramı” adını verdikleri döneme denk getirir. Sorarsanız tesadüf olduğunu söyleyeceklerdir. Türk kültürüyle hiçbir ilgisi bulunmayan ve yüksek dereceli masonların haricinde pek az kişinin gerçek anlamını bildiği bu bayram hakkında dosyamızda yer alan bilgileri daha sonra paylaşacağız.

Derneğin internet sitesinden öğrendiğimize göre, masonlar bu yıl ki Anıtkabir ziyaretine her yıl olduğu gibi Ankara Keçiören’de yaptırdıkları Kardeşler Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerini de getirmiş. Yaklaşık 12 yıl önce dönemin belediye başkanı ve valisinin teşvikiyle yaptırdıkları okulla ilgileri hiç kesilmedi. Derneğin Ankara şubesi aracılığıyla çeşitli ihtiyaçları karşılamak bahanesine sığınarak öğretmen, yönetici ve öğrencileriyle ilişkileri devam ettiriyorlar. Ankara’nın milliyetçi ve muhafazakâr ilçesi olarak bilinen Keçiören’de okul yaptırmak da tesadüf değil. Kendilerinde olmayan sözde ışığı karanlıkta kaldığını düşündükleri Keçiören’e taşımaya çalışıyorlar. Masonların imama/mürşide ihtiyacı yoktur diyen başkanları, görevli olduğu dönemde oralarda fazlasıyla boy gösterdi. Okula gidip gelenlerin misyoner masonlar olduğu, deist inançlarını yaymak için yurdun çeşitli bölgelerinde çalışmalar yaptıkları, aralarında gizli ateistlerin olduğu velilerce biliniyor mu? Masonlarla okul arasında oluşturulan trafikten, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de haberdar olması gerekirdi.

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneğinin misyonerlik projesini okul yaptırmak, öğrencilere burs vermek oluşturuyor. Kendi ölçütlerine göre burs verdikleri üniversite öğrencileriyle iletişime geçmeyi çok seviyorlar. Onları bir gün mason olarak görmek, hayallerini süslüyor. Okul yaptırma konusunda oldukça yetersizler. Yüksek fiyattan satın aldıkları arsalara iksa çalışmalarını devam ettirdikleri için o konuya fazla eğilemediler. Okul yaptırmak yerine, guguk kuşu misali mevcut okullara sızmak onlara daha mantıklı geliyor. Ankara Tevfik Fikret Lisesi, Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneğinin kümelendiği önemli bir merkez. Bu okuldaki erkek öğretmenler mason yapılıyor, bayan öğretmenlerin eşlerini de derneğe kazandırdılar. Neredeyse, Ankara Tevfik Fikret Lisesinin bahçesinde gezen kedilere bile masonluk teklif edilecek! Yönetim kademeleri, spor kulübü, masonların eline geçti.  Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneğinin Ankara şubesi, tertiplediği bazı etkinlikleri okulun salonunda gerçekleştiriyor. Anlayacağınız, bu okulla dernek çoktan al takke ver kulak ilişkisi içine girmiş.

İstanbul’da da durum farklı değil. Fransızca eğitim veren tanınmış liselerin öğrencilerinin üzerinde etkili oldukları iddia ediliyor. Bir mason eşinin itiraflarına dikkatinizi çekmek isterim. Bu Hanımefendi, 29.11.2013 tarihinde takvim gazetesine yaptığı açıklamada; Türkiye’deki 120 dahi çocuğu localara üye yapmak üzere Paris’ten özel görevle İstanbul’a geldiklerini, belirledikleri öğrencilerin ileride devlet kurumlarında çalışmasının sağlanacağını itiraf etmişti. Gazeteye verdiği mülakatta, beraber çalıştıkları biri tarafından ihbar edildikleri için projenin yarım kaldığını söylüyor. 

Anlaşılan, masonlar da FETÖ‘nün taktiğini uyguluyor. Fetöcüler öğretmenleri, ardından öğrencileri ele geçirerek okullara virüs gibi yayılmıştı. Takvim gazetesindeki habere göre masonların da öğretmen ve öğrencileri elde ederek devlet kurumlarına sızma planı olduğu anlaşılıyor.

Bizim bildiklerimiz emniyet güçlerinin bildikleriyle elbette kıyaslanamaz. Masonların “Viral Örgütlenme” modeli Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı raporlarda geçmesine rağmen üzerine gidilmemesi neyin beklendiği sorusunu akıllara getiriyor. 

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk‘un, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun masonların okullarda yürüttüğü sızma çalışmalarının üzerine ciddiyetle eğilmesini diliyoruz.

Dileriz öyle olsun…

Özhan Kızıltan

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri