Adnan ÖZ Samsunspor’un tesis sorunu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunspor’un tesis sorunu!
Adnan ÖZ

Samsunspor’un tesis sorunu!

Samsun kabul etsek te etmesek te futbol kültürü olan bir şehirdir.

Samsun şehri insanı, Samsunspor kulübü çok kötü yönetilmesine rağmen her sezon Samsunspor’a gerekli maddi desteği sağlamaya çalışmış bir şehirdir.

Samsun şehri insanı, Samsunspor’un borcu adeta dipsiz bir kuyu misali gibiyken bile takımına sahip çıkmış her zaman takımının yanında olmuştur.

Samsun Valisi Sayın Osman Kaymak Beyin başlattığı yardım kampanyasına Samsun şehri insanı itibar etmiş ve 3 milyon TL’ye yakın bir rakam para toplanmıştır.

Aynı yardım kampanyasını grubumuzda lider durumda olan Sakaryaspor “ şimdi değilse ne zaman” diyerek başlatmıştır ama toplanan yardımlar Samsun’la kıyaslanamayacak kadar güdük kalmıştır.

Samsunspor için birçok belediye başkanı risk alarak yardım kampanyalarına destek vermiştir.

Yasalarımızın belediyelerin profesyonel kulüplere yardım yapamayacağı uyarısına rağmen allem edip kallem edip risk alıp yine de Samsunspor’a yardımcı olmuşlardır.

Neden böyle davranmışlardır? Çünkü Samsunspor bu şehrin en önemli markasıdır ve zor durumdadır.

İşadamlarımız da ülkemizin ekonomik durumu ortadayken güçleri oranında, şartlarını zorlayarak Samsunspor’a her seferinde yardım etmeye çalışmışlardır.

Sadece futbol değil bütün spor dalları önemlidir ama günümüzün en popüler sporu futboldur.

Futbol, hem oynayanına zevk verir para kazandırır hem de futbolu sevenine izleme zevki verir.

Gençlerimizin spora yönlendirilmesi ve spor alanlarını oluşturma işi anayasamıza göre devletimizin görevidir. Bir nevi belediyelerde kamu hizmeti yaptığı için devlet durumundadır.             

Samsunspor başkanı Sayın İsmail Uyanık Bey “Samsunspor’a alt yapı tesisleri kurup gençlerimizi spora kanalize etmeye çalışıyoruz ama bürokrasi yer tahsisi konusunda işimizi zorlaştırıyor” diye sitemde bulunuyor. Ve fakat Samsunspor’un profesyonel futbol şubesinin şirketleşerek şahıslara devredilmiş oluşu yer tahsisinde sorun yaratıyor olabilir.

Bildiğimiz kadarıyla Samsunspor’un alt yapısı Samsunspor’un sorumluluğunda. Yani alt yapı futbol şubesine bağlı değil, yani alt yapı Sayın Uyanık ve Yıldırım ailesinin değil.

Belki de yöneticiler “ burada yetişen oyuncular Samsunspor ya da herhangi bir profesyonel takımla sözleşme yapınca paranın kime gideceği” ile ilgili belirsizlik var diye endişe ediyor olabilirler.

Bu durumun aydınlığa kavuşturulması sorunun çözümünü hızlandırabilir. Eski statüdeki Samsunspor’a bile yardıma yasalar müsaade etmezken şu anki durumda yardım yapmak daha da sıkıntılı olabilir.

Milletin imkanları Bila bedel hiç kimseye kullandırılmamalıdır. Burada nasıl bir çalışma yapılacaksa süreli kiralama mı olur makul bir bedelle satış mı olur biz bilemiyoruz işin uzmanları biran önce bu işi bir çözüme kavuşturmalıdır.

Biran önce gençlerimiz spor alanlarına kavuşmalıdır. Çünkü gençlerimiz enerjilerini spor ile harcayamazsa başka alanlarda harcıyor, o da hiç iyi bir durum değil. Spor yaparak büyüyen gençlerimiz istikbalimize daha çok katkı verecektir.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER