Recep YAZGAN Samsun’da herkes susacak reis konuşacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da herkes susacak reis konuşacak!
Recep YAZGAN

Samsun’da herkes susacak reis konuşacak!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bu Cumartesi günü Samsun’a gelecek.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nın 31 Mart Yerel Seçimleri Belediye Başkan Adaylarının tanıtımının yapılacağı programa katılacak.

Herkes susacak Samsun’da o gün Reis konuşacak.

Aylar süren sancılı bir bekleyiş vardı Samsun’da nihayet son bulacak.

Bu hafta başından itibaren ortaya çıkan sahte aday listeleri yerini gerçek liste ile değişecek.

Adaylar ve özellikle de mevcut belediye başkanlarının, uzun, nefessiz ve gergin bekleyişleri son bulacak.

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı iki ay öncesinden açıklandı.

Bu iki ay içinde Samsun en kritik il olma vasfını sürekli gündemde tuttu.

MHP İl başkanıyla birlikte AK Parti il başkanı da ‘Cumhur İttifakını zedeleyici beyanatları’ sebebiyle görevinden alındı.

Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin aday gösterilmediği için şehirde bir küskünlük, bir kırgınlık havası hâkimdi.

Cumartesi günü bu küskünlük gergin ve gerilim dolu hava Reis’in yapacağı konuşma ve açıklayacağı adaylar ile yerini olumlu bir iklime bırakacak.

Yeniden aday gösterilmeyen mevcut belediye başkanlarının, çok istedikleri ve çok bekledikleri halde aday gösterilmeyen aday adaylarının hayal kırıklıkları olmayacak mı?

Olacak elbette…

Fakat onlara da Reis grup toplantısında cevabını verdi;

"Adayımızın açıklandığı anda tüm arkadaşlarımızın, teşkilatımızın etrafında kenetlenmesini, tüm dikkatlerini, enerjilerini, vakitlerini, imkânlarını seçim zaferimiz için kullanmalarını istiyorum.

Kendisi veya istediği birisi aday olamadı diye partimize tavır alan kişi, bizim gözümüzde zaten hiçbir zaman AK Partili olmamış, olamamış demektir.

Bunların hepsini de günü geldiğinde değerlendirmek üzere bir kenara koyuyoruz. Kusura bakmasınlar. Bugüne kadar egosunun değil, davasının peşinden gidecek gönül erleriyle yol yürüdük, aynı şekilde de devam edeceğiz.

Hizmet yarışında bayrağın ne zaman, hangi görevde, kime tevdi edileceği nasip işidir. Geçmişte milletvekili olan, il, ilçe başkanı, Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi, bürokrat olan arkadaşlarımızdan bugün belediye başkan adayı olanlar var. Bugün büyükelçi olanlar var. Bunların hepsi nasip.

Biz layığı olan veya layık olanı kenara koymadık ve koymayız. Aynı şekilde milletvekillerimiz arasında geçmişte pek çok farklı görev üstlenmiş olan arkadaşlarımız var. Demek ki meselemiz sen ben kavgası değil; davaya, ülkeye ve millete hizmet olduğu zaman görev her an, herkese düşebilir, düşüyor. Önemli olan bu imtihan dönemlerini başarıyla geçebilmektir”

Reis’in bu konuşması kırgın ve küskün gönülleri ne derecede teskin ve teselli eder bilemiyorum ama dediği gibi bugüne kadar AK Parti sayesinden makam mevki sahibi olanların sırf yeniden aday gösterilmedikleri için küsüp darılmaları doğru değildir.

İnsan bu, elbette üzülecekler, canları sıkılacak ama bu durumu kendi içlerinde çözerek, seçim için meydanlara, köylerin tozlu yollarına düşerek AK Parti’nin seçimlerden başarılı çıkmaları için çalışacaklardır.

Onlardan beklenen de budur.

 Recep YAZGAN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri