Başyazı İlkadım’da İntikam Tugayı, Seçime değil savaşa hazırlanıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlkadım’da İntikam Tugayı, Seçime değil savaşa hazırlanıyor
Başyazı

İlkadım’da İntikam Tugayı, Seçime değil savaşa hazırlanıyor

Cumhur İttifakı sebebiyle MHP’den İlkadım Belediye Başkan Adayı gösterilemeyen Necattin Demirtaş başka partiler ile müzakerelerini sürdürüyor.

Samsun önceki gün çok bir gelişmeye tanıklık etti.

MHP’den İlkadım Belediyesi’ne Cumhur İttifakı adayı olarak gösterilmeyen Necattin Demirtaş sempatizanları MHP Samsun İl Başkanlığını basarak, MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak ile tartıştı.

Tartışmada, Demirtaş sempatizanları tehditler savurarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye hakaretler savurdu.

Sonraki gün kendisi gibi aday gösterilmeyen Kavak Eski Belediye Başkanı Şerif Ün’ün Necattin Demirtaş sempatizanları ile birlikte Taflan’da gece yarısı bir buluşma gerçekleştirdi.  Necattin Demirtaş’ın Taflandaki evinin önünde yapılan konuşmada, tehditler havada uçuştu. Kin, nefret ve öfke ile ‘Savaşacağız, intikamımızı alacağız’ gibi seçim atmosferinden öte milleti birbirine düşürmeye, bozgunculuk ve bölücülük yapmaya iten söylemler, toplumda huzursuzluk oluşturdu.

Sükûnetle sürmesi gereken demokratik seçim yarışı daha başlamadan intikam duyguları ile hareket edilir olmasının ne dava ile ne millet menfaati ile izah edilir. ‘ Savaşacağız, Kazanacağız’ diyerek MHP’den aday gösterilmeyince başka partilere göz kırpan Necattin Demirtaş, ‘Benim duruşum belli, başka partilerden aday olmam’ gibi daha önceki açıklamalarının tersine farklı bir tavır sergileyerek koltuk ve makam uğruna ‘adayım’ diyerek intikam tugayının kin ve nefret hissiyatlarını körüklüyor.

Demokratik bir yarış ortamında gerçekleşmesi gereken yerel seçimlere iki ay gibi süre kaldı.

31 Mart Pazar Günü milletin önüne konulacak sandığa kadar seçimler çok hararetli geçeceğe benziyor.

Başyazı

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Necati AL     2019-01-21 Boşuna itibar suikasti yapmaya çalışmayın. Hak eden hak ettiğini alır. Millete rağmen millete ters iş yapan cezasını çeker. Necaatyin Başakanım seninleyiz.
Advert
GALERİLER