Adnan ÖZ Gecikmiş bir karar!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gecikmiş bir karar!
Adnan ÖZ

Gecikmiş bir karar!

Taner Taşkın hoca ile ilgili kanaatimizi Gümüşhane deplasmanındaki maçtan sonra, Taner hocanın maç sonu açıklamalarını dinlediğimizde “ bu hoca Samsunspor’un yükünü kaldırabilecek bir hoca değil” diye yazarak vermiştik.

Bu kadar kaliteli ve geniş kadroya rağmen sürekli mazeret üreten bir hoca ile şampiyon olunması hiç te kolay değildi. Taner Taşkın hoca Samsunspor gibi büyük hedefleri olan bir takımı kaldıramayacağına dair emareleri devamlı veriyordu.

Ve en son Diyarbakır’da kaybedilen Amed maçı sonrası yaptığı “ korkularımızı yenemedik” açıklaması kabul edilebilir bir şey değildi.

Taner Taşkın’ın sosyal medyada paylaşılan “ ben istifa etmiyorum” açıklamasının aslında bir kopma olduğunun ama hakkını almadan gitmeyeceği anlamına geliyordu.

Samsunspor’u Gümüşhanespor karşısına bu duygularla çıkardığı her halinden belliydi. Takım ve hocanın bağları kopmuş gibiydi, taraftar ile zaten kopmuştu, taraftar artık onu istemiyordu, bunu maç sonu istifasını isteyerek tekrar gösterdi.

Taner taşkın hocaya bundan sonraki hayatında başarılar dileriz.  O iyi ve mütevazı bir insandı. Ama giderken söylediği sözler hiç hoş olmadı.

Yeni hocamız eski futbolcumuz İsmet Taşdemir oldu.

“Ankaragücü’nde yaşadığı şampiyonluk dışında bir başarısı yok” diye eleştiriliyor olsa da biz başarılı olmanın sadece kariyerle ilgisi olmadığını düşünüyoruz. Geçmişte yaşanan başarı ve tecrübe yeterli gelse Türkiye Liglerinin en başarılı ve en tecrübeli hocalarından biri olan Yılmaz Vural Adanademirspor’da başarılı olurdu. Yine, başarı için tecrübe ve isim zorunlu kriter olsa Sivaspor’da Hakan Keleş bu kadar başarılı olamazdı.

Başarılı olabilmek için takıma uyum, oyuncularla kaynaşma ve kenetlenebilmek bazen yeterli gelebiliyor. Bazen iyi bir hoca ile iyi bir takım başarılı olamazken bazen isimsiz bir hoca başarıya ulaşabiliyor. Umarız yeni hoca ile başarıyı yakalayabiliriz.

Samsunspor’a, Samsunspor’un bu ligde oluşuna isyan edecek bir hoca lazım. Görüldüğü üzere Samsunspor’un bu ligde oluşuna başkanımız isyan ediyor, taraftar isyan ediyor ama Taner hoca “bu lig bizim için iyidir” der gibi oyun anlayışı düşüncesindeydi.

Artık rahat maçlar izlemek istiyoruz, artık maçlara korkarak gitmek istemiyoruz. Coşkulu oyun oynayan bir takımımız olsun istiyoruz. Bunun için kadromuz yeterli, taraftar desteği her takımdan fazla, gördüğümüz kadarıyla ödemelerde de sıkıntı yok. O zaman başarılı olmak için bizi coşturacak bir hoca yeterli gelecektir.

Bariyerlerin kaldırılmış olması stada geliş ve dönüşte işimizi kolaylaştırdı. Aklın yolu bir, bizlere bu işkence gibi uygulamayı reva görenleri Allah’a havale ediyoruz.

Stadın içine yapılan yeni reklam panosu stada ayrı bir hava ve karizma katmış ve reklamların dışında “ küfürsüz futbol talebi” duyurusu da takdire şayan bir uygulama.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER