Bülent ERTEKİN Ucubeler yıkıldı ya cezalar!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ucubeler yıkıldı ya cezalar!
Bülent ERTEKİN

Ucubeler yıkıldı ya cezalar!

Bundan önceki yazılarımızın bir tanesinde mealen her şeye Sayın Cumhurbaşkanımız mı koşacak. İlla DÜRTEKLEMEKLE Mİ İŞ YAPILACAK?  demiş idik. Burada anlatmak istediğim maksat, yapılan tüm yanlışların, bilerek veya bilmeyerek yapılan hataların her ne şekilde olursa olsun Sayın Cumhurbaşkanı tarafından OLAY(LAR)A EL konulmasının HATALI BİR DAVRANIŞ olduğu anlatmak, ifade etmekti. Zira ülkede her şey; kanun ve yönetmeliklerle sınırları belirtilmiş ise de; hataların tespit edilmesi kamuoyuna belirtilmesi ve yasal işlemlerin yapılmasından, merkezlerde vali, belediye başkanı, resmi ve mesleki odalar ve kuruluşlar ve dahi STK’lar ve platformlar sorumludur.

Yasaya aykırı kanun dışı bir iş mi yapılıyor, bölgenin idari ve mülkü amirleri hemen görevlerini yerine getirmelidirler. Aksi takdirde yapılan her kanunsuz iş ve fiilden bölgenin tüm yetkili ve etkili birimleri sorumludur. Yerine getirilmeyen, göz yumularak üç maymunu oynayan tüm birimler kanunlar ve yasalar çerçevesinde gereken cezayı çekmelidirler. Yoksa yapanın yanına kâr kaldığı bir toplumda ne devlet nede yasal birimler yapılacak olan kanunsuz hiç bir işin önüne geçemez. Güçlülerin, ensesi kalınların, "BEN YAPARIM/YAPTIM VE OLDU" diyen bir kesimin oluşmasına neden olursunuz ki buda yakın bir zamanda toplumsal ve kitlesel bir takım facialara neden olur/olabilir.

Konumuz PERİ BACALARININ hemen yanı başında yapılan OTEL İNŞASI.

Önce gazetelerde, akabinde de TV’nin ana haber bültenlerinde peribacalarının hemen yanı başında yapılan-kaba bir tabir veya amiyane tabirle- KELEBEK MİSALİ (!) olan resimleri görünce

"YUH ARTIK YAAA YUHHHH. BU KADARINADA PES YANİ"dedik dedirttiler.

"Ucube yıkıldı...

Türkiye’nin doğal güzellikleriyle öne çıkan önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesindeki Göreme’de, geçen ay başlayan otel inşaatı, peribacalarının yanı başında olması nedeniyle tepkilere neden oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı da, peri bacalarının bulunduğu bölgede kaçak ve çarpık yapılaşmaya karşı verdiği talimatlar doğrultusunda inşaat hakkında yıkım kararı alındığını ve yıkıma başlandığını açıkladı.

(15 Şubat 2019, 04:00  Yeni Şafak)

Ne şimdi bu?

Yani birileri görmeseydi, haber olarak ekranlarımıza getirmese idi,

YAPANIN YANINA KÂR MI, KALACAKTI?

Belediye, kültür ve medeniyetler beşiği Türkiye’nin zenginliklerini korumak için derin hassasiyet ve tavizsiz tutum göstermeyecek mi?

Üstelik bu belediye ve başkanı AKP’li değil mi?

Şayet bunu farklı siyasi misyonun belediye başkanı yapsa idi acaba nasıl bir tepki verilirdi?

Turizm bakanlığının yetkili ve etkili birimleri bu UCUBE BİNALAR yükselirken ne düşünüyorlardı?

Hiç mi bir yetkili görmedi?

Yoksa gördü de üç maymunu mu oynamak istedi?

Görmedim?..

Duymadım

Konuşmam mı diyor.

Soru?

Tüm bu gelişmeler olduktan sonra bakanlığın ve belediyelerden sorumlu teşkilat yetkilileri acaba bu sorumsuz davranışın SORUMLU OLANLARINA NASIL BİR CEZA UYGULAYACAK?

Yoksa yıllar önce bir reklamın ağızlarımızda pelesenk olmuş o müthiş, bizim bizden olan ifadesini mi kullanacaklar?

Hangisi mi?

Tabii ki...

BENDENSİN!!!

Ucube yapıların yıkıldığı haberleri beni memnun etmiyor.

Zira; kültür ve medeniyetler beşiği Türkiye’nin zenginliklerini korumak için derin hassasiyet ve tavizsiz tutum gösterdiği ülkem, Kültür ve Turizm Bakanlığı her yeri tarih ve tarihi eser fışkıran Anadolu topraklarında bu tür girişimlere zarar veren kişi ve kurumlar kim? hangi parti? Hangi siyasi düşüncenin temsilcisi? ise izin vermemeli. Gereken cezalar en kısa zamanda yerine getirilmelidir.

BEKLİYOR!!!

TAKİP EDİYORUZ!!!

Görelim bakalım gelecek neler getirecek.

Haaaa, bu sadece Göreme de değil tüm ülkemde ve tarihi mekanların olduğu yerlerde de kontrol ve takip edilmeli.

Görelim bakalım

RANT VE RANTCILAR MI?

YOKSA...

KAZANACAK?

Bülent ERTEKİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri