Bülent ERTEKİN İslam ordusu mu, İslam birliği mi?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İslam ordusu mu, İslam birliği mi?
Bülent ERTEKİN

İslam ordusu mu, İslam birliği mi?

Haçlı ordusu...
İslâm ordusu...
Bir tarafta haç...
Diğer tarafta hilâl...
Bir tarafta çılgınca naralar...
Diğer tarafta Allah Allah nidaları.
Bu tabloyu yıllar önce ilkokul, ortaokul ve lise sıralarında iken okuduğunuz tarih kitaplarında ve tarihi romanlarda okumuş beynimize adeta nakşetmiştik.
Sonrasında büyüyen, gelişen, modernleşen dünya kendi paktlarını diğer bir tabirle kendi ordularını kurdular. Kurdukları bu ordular ile adeta tüm dünya üzerinde HAYDUTLUK EŞKİYALIK  yaptılar, yapmaya da devam ediyorlar.
Oysa bir buçuk milyardan fazla olan özelliklede petrol ve petrolün muadili olan yeraltı ve yerüstü zenginliklerin olduğu İslâm dünyasının böyle bir ordusu yoktu.
Gerçi bunu düşünecek bir zihni melekede yoktu. Zira düşman kendi içlerinde, silah kendi ellerinde, kendi kardeşini gene kendileri öldürüyor öldürmeye de devam ediyordu. Sürgünden sürgüne gönderilen bir millet, Ortadoğu’da bir devlet kuruyor ve bu devlet İslâm dünyasının gözlerinin içine baka baka Müslümanları öldürüyor ve buna kimse sesini çıkaramıyor. İşte İsrail...
Gelinen noktada ise bir ordu; İSLAM ORDUSU kurma fikri hasıl oluyor.

Bu kavram 15 Aralık 2015'te Suudi Arabistan tarafından gündeme getiriliyor. Kurulmasının amacı ise  uluslararası teröre karşı mücadele için oluşturulacak bir güç olarak lanse ediliyor.
Görüşmeler Suudi Arabistan öncülüğünde başlıyor ve  34 ülkenin yer aldığı bir İslam ittifakı kurulması planlanıyor. Aslında çok önemli bir proje olmasına rağmen günümüzde hâlâ bu fikrin tam manası ile idrak edildiğini ve amacı doğrultusunda hizmet ettiğini düşünmek abesle iştigal etmek olsa gerek. Son olaylara baktığımızda Pakistan ile Hindistan arasında ki gerginlik, İran'ın İslam coğrafyasındaki durumu, Sudi Arabistan'ın Katar ile olan gerginliğini ve diğer İslam coğrafyasındaki problemler/problemleri düşünecek olursak söylediklerimiz herhalde daha net anlaşılacaktır. Sahi birbiri ile husumeti, bir kavgası, siyasi bir diplomatik krizi olmayan İslam dünyası var mı?
Sanki yok gibi.
Biliyor musunuz, son 16 yılda İslâm coğrafyasında 15.000.000  Müslüman öldürülmüş. Yani günde yaklaşık olarak nerede ise 100 Müslüman.
Oysa Müslümanların ellerinde bu kadar zenginlik olmasına rağmen HAYDUT AVRUPA, ABD ve İSRAİL' i HİZAYA ÇEKECEK iken  aksine hizaya çekilen(ler) oluyor.
O halde sormak lazım.
Öncelik İSLÂM ORDUSU MU
yoksa İTTİHAD-I İSLÂM MI?
Ne dersiniz birlik, beraberlik, kardeşlik, tesanüd olmadan İSLÂM ORDUSU olur mu?
Olur.
Bana göre ÇAPULCULAR ORDUSU olur.
Sonu ne olur derseniz?
Varın artık onu da siz düşünün.

Selâm ve dua ile
Bülent ERTEKİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri