Adnan ÖZ Yine de Samsunspor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yine de Samsunspor!
Adnan ÖZ

Yine de Samsunspor!

 Ruhsuz oynayan oyunculara rağmen, yanlış kadro çıkaran teknik ekibe rağmen yine de Samsunspor.

Yazıktır ya gerçekten de yazıktır. Bu mudur yani her imkana sahip bir kadronun oynayacağı oyun? Kadro derinliği kimsede olmayan bir takım ve bütün deplasmanlarda Samsunspor’u yalnız bırakmayan vefakâr taraftara reva görülen oyun bu mudur?

Yazık değil mi başkanımıza ve bizlere? Sahada adeta ununu eleyip eleğini asmış bir oyuncu topluluğu vardı. Birkaç oyuncu ve Enes bir şeyler yapmaya çabalıyordu, hepsi bu!

Açıkçası oyuncular ve teknik ekip bizleri hayal kırıklığına uğrattı. Bize göre de hoca yanlış bir kadro ile oyuna başladı. Böyle bir kadro tercihi ile ligin zayıf takımlarının karşısına bile çıkılmaz.

Olası geriye düşme durumunda bütün hamlelerini bitirmiş olarak sahaya çıkan bir kadro vardı.

Biz, herhalde maçı ilk yarı koparıp oyuncu değişikliği hamleleri oyunu tutacak oyuncularla olur diye düşündük ama hocada bizde yanıldık.

Çünkü, yenik olmamıza rağmen oyuncu değişikliği hamlelerimiz ofansif oyuncuyu çıkarıp defansif oyuncu alışımızla sonuçlandı. Çünkü bütün ofansif oyuncular sahadaydı.

Yanlış bir kadro ile oynasak bile sahadaki oyuncuların böyle sorumsuz ve umarsız oynama hakları olmasa gerek!

Bizim anlamadığımız sezonun en kötü oyunlarından birini oynayan Kastamonuspor’a rağmen çok silik ve isteksiz oynayan takımımızı hocamız İsmet Taşdemir’in beğenmiş olması.

Biz başka maç mı izledik anlayamadık. Oyuncularımız hep topu bekledi, hep durağan oynadı birçok pozisyonda arkadan gelip oyuncumuzun önündeki topu rakip oyuncular aldılar.

Buna rağmen hocamız hangi oyunu beğenmiş biz bilemedik. Hocamızın Samsun’un gücünü ve potansiyelini bildiğini bilmesek normal karşılayabiliriz belki ama Samsunspor’un bu ligde bari böyle şeylerle teselli bulamayacağı bilinmelidir.

En güzellini ve doğrusunu Samsunspor Başkanı Sayın Uyanık söyledi. Uyanık “ biz bu kadro derinliği ve ekibimizle çok daha farklı sonuçlar almalıyız. Bu şekilde yenilgiyle hakem konuşacaksak yazıklar olsun bize” dedi.

Evet, işin özü budur, bu oyuncu kadrosu çok daha iyisini yapabilir ve yapmak mecburiyetindedir.

Biz, oyuncu ve kulübe olarak maçı Kastamonuspor kadar istemedik, onlar kadar istekli ve konsantre değildik.

Oyuncular ve teknik ekip şapkasını önüne koyup nerede olduklarını ve nasıl mücadele etmeleri gerektiğini tekrar gözden geçirmeliler.

Her şey bitmiş değil ama bu oyunla hiçbir şey yapamayacağımız da gün gibi açıktır.

Tez tedbir alınmalıdır. Yoksa bu yılda Yılport Samsunspor ve Samsun için kayıp bir yıl olacaktır.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER