Advert
Oktay ZERRİN Son 10 dakikada diriliş futbolu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Son 10 dakikada diriliş futbolu!
Oktay ZERRİN

Son 10 dakikada diriliş futbolu!

O ne maçtı arkadaş! Neredeyse " yoksa acaba " diye yine derin karamsar düşüncelere dalıp dalıp gittiğimiz bir Yılport Samsunsor- Bayrampaşaspor maçıydı.

Yüreklerimiz güm güm atıyordu. Heyecandan kalp krizleri geçirmeye aday bir maç daha izledik. Nefesler kesilmiş, pür dikkat bir golün derdinde, peşinde ve isteğindeydik.

Ancak gel gelelim oyuna ki; son 10 dakikaya kadar ( uzatmalar da dahil ) resmen bitmekte olduğumuz bir esnada ilk golü öyle bir çaktık ki rakip Bayrampaşaspor ağlarına; değil kaleci; vezir- i azam da gelse kimse o golü önleyemezdi.

Okan Dernek; 90+2' de topu öyle bir götürüp gol yaptı ki, bu sadece bir gol değildi, o gol belki de sezon sonunda, bizi Şampiyonluğa taşıyacak olan muhtemel bir başarının imzasıydı. Bu gol; Yılport Samsunspor' un" biz bitti demeden bitmez " sözüne yapılan bir atıftı.

Doğrusunu söylemek gerekirse; her ne hikmet ise Samsunspor'la oynayan tüm takımlar sahada aslan kesiliyorlar ama aynı istekli oyunu diğer rakiplerine karşı sergileyemiyorlar. Sanki bu takıma yani Samsunspor'a özel bir oyun düzenleri var. Bu oyunlarını diğer rakiplerine de gösterseler, açık ara zirvede olurlar.

Tüm bunlara rağmen; lider Sarıyer ile aramızda sadece 2 puanlık bir fark var. Biz 58, Sarıyer ve Keçiörengücüspor 60 puanda. Yani rakibimizle aramızdaki 2 puan kapatılamayacak bir fark değil. Ayrıca bu takımların diğer maçlarda puan kaybetmeleri de normal, zira 3 puanlı bir lig statüsünde, her an, her şey olabilir.

Yorumlarımıza devam edelim: Son yarım saati 10 kişi ile oynayınca; yüreklerimiz ağzımıza geldi. Hata rakip de zaman zaman kalemize hücumlarda bulunup; bir kişi eksik takımımızı, bir gol bulup manevi yönden olumsuz motive etmeye çalışıyordu ancak bizim tecrübeli oyuncularımız bu düşünceye fırsat tanımadı.

Ve " İşte futbol böyle oynanır " diyerek; rakip futbolcuları tek tek çalıma dizip, 2. golü Bayrampaşaspor ağlarına gönderen Bahattin Köse; böylece Samsunspor'a adeta hayat öpücüğü, hatta belki de sezon sonundaki Şampiyonluğu mühürleyen başarı imzasını atmıştı ilk goldeki Okan'ın da kaydettiği o gol gibi.

90+ 7'nin sonunda; Yılport Samsunspor'da, yeşil sahalarda sevinç gözyaşları vardı. Maçı izlemeye gelen öğrenci ve öğretmenlerin bu güzel tabloya yansıyan görüntüleri vardı. Taraftarların; oyuncularla, yönetimle sarmaş- dolaş yerlere uzanmaları vardı.

Samsunspor sahası; bir düğün, bir şenlik, bir festival sevinç ve mutluluğundaydı. Çok anlamlı ve gurur verici bir maç sonrasında, haklı sevinç ve mutluluk vardı.

İsmet Taşdemir hocamız, Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, Yılport Samsunspor Ceosu Yüksel Yıldırım ve taraftarlar, konuk okulun öğrenci ve öğretmenleri sonsuz bir sevinç ve mutluluk sarhoşuydular.

Ümit ve arzu ederiz ki; bu başarı, yeni başarıların ve hepsinden de önemlisi; ŞAMPİYONLUK " başarısı olsun.

Doğrusu; sadece gol atan 2 futbolcumuz değil; sahadaki tüm futbolcular boncuk boncuk ter döktüler, koştular, coştular ve galibiyete uçtular.

Artık bu kervan durmaz ve yoluna daha da istekli devam eder.

Hadi Çocuklar; şampiyonluğa çeyrek kaldı. Bu şehir, bu Samsun Halkı ve bu muhteşem taraftar sizlere inanıyor, güveniyor.

Kalbimiz, gönlümüz sizlerle. Varolun, sağolun.

Öpüldünüz Çocuklar!

Oktay ZERRİN

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert