Bülent ERTEKİN Memur olacaklar öyle mi?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Memur olacaklar öyle mi?
Bülent ERTEKİN

Memur olacaklar öyle mi?

Otuz yıl bir çok  ulusal firmada plasiyer, müfettiş, şef, bölge yöneticisi vazifelerinde bulundum.
Bir iş değiştirdiğinizde diğer işe başlamadan önce kim olursanız, kimler yâda kim tarafından gönderilirseniz gönderin, sizden istenilen bir takım kalıplaşmış evraklar vardır. O kalıplaşmış âdeta bir şablon hükmünde olan evraklar DİPLOMA,
İKAMETGÂH BELGESİ,
NÜFUS CÜZDANI SURETİ,
FOTOĞRAF,
VEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
ADLİ SİCİL BELGESİ
Şayet bir işe girecekseniz; ama merdivenin ilk basamağı, ama en son zirvedeki basamağı olsun bu belgeler olmazsa olmazlardan  İşte OLMAZSA OLMAZLARDAN olan  belgelerden bir tanesi ve en önemlisi VEEEEEEEEEEEEEE diyerek bağıra bağıra uzata uzata söylediğimiz ADLİ SİCİL BELGESİ.
ADLİ SİCİL belgesinde aranılan ise:

YÜZ KIZARTICI BİR VUKUATININ OLMAMASI,

HIRSIZLIK, YANKESİCİLİK, DARP,

TERÖR VE TERÖR ÖRGÜTLERİNE VE
OLAYLARA KATILMAMAK VE ÜYE OLMAMAK.

Firmanın büyüklüğü ve küçüklüğü hiç önemli değil bu şirketin  prensibidir.  Yâni olmazsa olmazlardandır. İstenilen evrakları en kısa zamanda hazırlar ve bir dosya halinde getirir muhasebe departmanına veya insan kaynakları departmanına bırakırsınız. Gerekli incelemeler yapılır ve TEMİZ iseniz BUYRUN VAZİFEYE! diye ÇAĞRILIRSINIZ. Aksi durumda yâni işe alınma ölçülerine ve incelemelere uygun değil iseniz; KUSURA BAKMAYIN!!! "ara gazı vermeden ikile de ense tıraşını görelim (!)"  derler.
Bunu niye yazdım derseniz, anlatayım.
31 Mart Yerel seçimlerine artık sayılı bir zaman kala siyasi partilerin;  beldeler ve meclis üyelikleri için gösterdikleri adamlara(!)bakınca
SİZE;
HİÇ Mİ İŞ BİLMEZ?
KURAL BİLMEZ?
İŞE NASIL VE NE ŞEKİLDE ADAM ALINIR ÖĞRETMEDİLER Mİ? diye  çapraz sorguya alıp dinlene dinlene... konuşasım(!) geliyor.
Siz, hiç elini bile bile yakacağını bildiğiniz ateşe sokar mısınız, ya da ateşi elinize alır mısınız? Almazsınız değil mi? Elbette.
Oysa kutsal haçlı ittifakı gibi bir cephe oluşturan millet ittifakın ana muhalefet partisine bakınca YUH ARTIK YUUUUUH diyorsunuzdur. Her gün hemen hemen her ilde ve ilçedeki bir beldenin ya adayının yâda meclis üyesinin terör ve terör örgütleri ile olan bağlantıları ortaya çıkıyor. Buna rağmen bu militanlar veya teröristler için bir şey yapılıyor veya yapıldığını duydunuz mu? Hayır.
Gelin şimdi bu terör ve teröristlere gerek yardım eden gerek bilfiil içinde ve  faal görevleri olan PKK terör örgütüyle direkt bağlantısı olan 19 isime bir göz atalım.

ALİAĞA

ORHAN ULAŞZADE: HADEP içinde siyaset yaptı ve 1998'de PKK terör örgütü adına faaliyetlerde bulunduğu için tutuklandı.

BAYRAKLI

GÖNÜL GÜNGÖR: THKP/C yapılanmasında yer aldı ve yasadışı eylemlerde faaliyet gösterdi.

BORNOVA

ÇETO ÇAMLIBEL - MURAT KAYA: PKK/KCK organik ilişkisi bulundular. Finansal destek sağladılar.

ÇİĞLİ

NİMET ERGÜN: TKP Kıvılcım terör örgütünün eylemlerine katıldı.
AYNUR ÇELİK: Kendisi ve iki kardeşi PKK güdümünde gerçekleşen eylemlere katıldı.

KARABAĞLAR

CEYHAN KAYHAN: Terör örgütü DHKP/C eylem ve etkinliklerine katılan ve kardeşi PKK terör örgütü ile ilişkisi bulunan bir aday.

KARŞIYAKA

AYDIN KIZILKAYA: Terör örgütü PKK'nın eylemlerine katıldı.

KINIK

SADIK ARAZ: HDP Eski ilçe eş başkanlığı yaptı.

KONAK

HAMİT MUMCU: DHKP/C ile ilişkisi bulunan bir aday.
MEHMET ŞERİF DEMİR: Çatışmada öldürülen PKK'lı için taziye organize eden bir kişi. Bu kişinin terörist olan kardeşinin çatışmada öldürüldüğü, diğer kardeşlerinin de PKK faaliyetlerine katıldığı ve terör örgütü sempatizanı olduğu öğrenildi.

MENEMEN

SEVAL BOZKURT: Kendisi ve eşi PKK/KCK terör örgütü ile ilişkisi bulunduğu için hapis yattı.
YÜKSEL COŞKUN: PKK'nın dağ kadrosuna katılan ve yıllarca dağda faaliyet gösteren ve daha sonrasında teslim olan bir isim.

NARLIDERE

MEHMET MALTEPE: PKK terör örgütüne yardım ve yataklıkta bulunduğu iddia edildi.
ERMAN UZUN: PKK terör örgütünün gençlik yapılanmasının eylemlerine katkıldı.
ZEYNEL KOÇAK: DHKP/C sempatizanı olan ve yasadışı eylemlere katıldı.
ENDER BEYAZYILDIRIM: PKK ile ilişkili yapılan eylem ve etkinliklere katıldı.

TORBALI

ARİF YAŞLAK: 1998 yılında HADEP içinde faaliyet gösterdi.

URLA

SERKAN BAŞTÜRK: MLKP eylemlerine katılan bir kişi.

CHP'nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar: Belediyenin araçlarını terör örgütü PKK/YPG'li teröristin cenazesine tahsis etmesiyle anılıyor. Karalar, 2016'da Suriye'de öldürülen YPG/PKK'lı kadın terörist Fatma Eylem Ataş'ın cenazesi için belediye cenaze aracı tahsis etmesiyle gündeme gelmiş, bu destek kamuoyunca tepkilere neden olmuştu. Yine Karalar'ın talimatıyla, Ankara'da 10 Ekim 2015 günü yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybeden, 102 kişiden Dilan Sarıkaya ile Erhan Avcı'nın cenazeleri için belediyenin cenaze araçları tahsis edilmişti. 

Yüreğir İlçe belediye başkan adayı Kamuran Karaca: Başkanlığını yaptığı dönemde Eğitim-Sen Genel Merkezi'nde teröristleri tedavi ettirmekle tanınıyor. Karaca'nın meclis üyeliği listesindeki HDP'li Şükrü Bayav, PKK'nın sokak gösterilerini organize etti. Eser Çapar ise Adana'daki Gezi kalkışmasında aktif rol aldı. Memuriyetten atıldı. 

KARDEŞİ GRİ LİSTEDE ARANIYOR
CHP'nin Antalya'nın Kepez ilçesindeki belediye meclis üyesi adayı BDP eski İl Başkanı Abdülbaki Karaağaç: Öcalan hayranı. PKK'lı bir teröristin taziyesine katıldığı için de taziye çadırında gözaltına alınmıştı. Kardeşi Abdülhadi Karaağaç ise PKK'nın dağ kadrosunda yer alıyor. Örgütte komutan düzeyinde faaliyet gösteren Abdülhadi Karaağaç, İçişleri Bakanlığı'nın gri listesinde aranıyor. 

CHP Kepez meclis üyeliği 11'inci sıra adayı Mustafa İlhan: SYKP üyesi. İlhan'ın HDP'nin kentte düzenlediği eylemlerde aktif olarak yer aldığı, Öcalan sempatizanı.

Neden ve sürekli;
BEKA MESELESİ!!!
BEKA MESELESİ!!!
BEKA MESELESİ!!!
denildiğini şimdi anladınız mı? Şimdi bir seçmen olarak bu teröristleri iş başına getirdiğinizi düşünün ve bundan önceki seçimlerde özellikle doğu illerinde idareyi ellerine geçiren bu hainlerin neler yaptığını bir kez daha gözlerinizin önüne getirin.
SEÇİM SİZİN...
OY SİZİN...
YARINLAR?
Valla o zaman YARININIZ OLUR MU?
Onun için bir şey diyemem.
Yol iki.
Ya zulme, zalime, zalimlere YATAKLIK YAPACAKSINIZ.
Yada.....

Selam ve dua ile
BÜLENT ERTEKİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri