Adnan ÖZ Hedef Süper Lig ama!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hedef Süper Lig ama!
Adnan ÖZ

Hedef Süper Lig ama!

Hedef Süper Lig ama onun için önce Keçiörengücü maçını mutlaka kazanmalıyız.

Samsunspor bu sezonun en önemli maçına çıkıyor. En önemli maç diyoruz çünkü bu maçı kazanamazsak telafisi mümkün gözükmüyor. Ya da şampiyon olmak mucizelere kalacak. Yani play-off’lardaki yaşadıklarımızı da düşünürsek koca bir sezon ve bunca yatırım boşa gidebilir.

Oysa Samsunspor şu an açık ara önde olmalıydı. Niye mi? Samsunspor’un marka değeri, saygın mazisi, taraftar desteği ve kadro derinliğinden dolayı açık ara önde olmalıydık.

Çok takımın arayıp bulamadığı birçok oyuncuyu biz kadroda bile düşünmedik. Ya da doğru dürüst faydalanamadık. Bunda hoca tercihinin etkili olduğunu düşünüyoruz.

Bazı hocalar geçmişte başarılı olmuş olabilir ama bazen bazı takımlarda aynı başarıyı gösteremezler.

Bize göre Samsunspor’un iki hocası da takıma çok katkı veremedi ya da başka bir deyişle iki hoca da bazı maçlarda öyle hatalar yaptılar ki bu durum kaçınılmaz oldu.

Şenol Güneş hocanın oyuncularını motive etmek için Çanakkale belgeselini izletmesi manevi yönden takımı ateşlemiş, bunu hepimiz gördük.

Samsunspor teknik ekibi de Samsunspor’un şanlı mazisini ve Samsun’un gücünü oyunculara iyi anlatmalılar ve oyuncuları motive etmeliler.

Özellikle oyuncular çok sakin olmalı ve sabırla sonuca gitmeliler. Biz maçı mutlaka kazanmalıyız ama bunu yapmaya çalışırken çok dikkatli olmalıyız, panik yapmamalıyız.

Bizim bir yıl daha beklemeye tahammülümüz kalmadı. Samsunspor’un hedefleri çok büyük. Bu, büyük hedeflere kilitlenmiş Sayın Yüksel Yıldırım ve Samsunspor Başkanı Sayın İsmail Uyanık’ın son açıklamalarının bir bölümünü yazının devamında verdik.

Samsunspor’un hedefini Sayın Yüksel Yıldırım şu şekilde açıkladı“ Samsunspor’un Süper Lig’deki hedefi önce kalıcı olacağız. Sonra zirveye oynayan bir takım olacağız. Ve şampiyonluk yaşamış dört büyükten sonra anılan büyük bir takım olacağız ve şampiyonluk kovalayacağız”.

Yine Samsunspor Başkanı Sayın İsmail Uyanık ise “ biz helal olmayan bir puan istemiyoruz ama kimsede bize haksızlık yapmasın, olmayan penaltı çalmasın, hak eden kazansın. Biz Keçiörengücü ve Sarıyer maçlarını kazanırsak işimiz kolaylaşır” dedi.

Görüldüğü üzere Keçiörengücü maçını kazanmamamız için hiçbir neden yok. Yeter ki teknik ekip ve oyuncular maça iyi konsantre olsunlar ve sonuna kadar mücadele etsinler.

Tabiki bu maçta Samsunspor’a ayrılan biletin azlığı taraftar desteği açısından sıkıntılı gibi gözüküyor. Buna rağmen yine de çok taraftarın Ankara’ya maça gideceğini düşünüyoruz.

Haydi Samsunspor güldür yüzümüzü!

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER