Bülent ERTEKİN Kedidir o, kedidiiiir!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kedidir o, kedidiiiir!
Bülent ERTEKİN

Kedidir o, kedidiiiir!

31 Mart 2019 mahalli seçimleri oldu. Devam eden fırtınası ile bugün üçüncü gün ve hâlâ devam ediyor. Bu gidişle de uzun zaman değil, uzun yıllarca konuşulacak gibi.
Geçersiz oylar(!), yanlış haneye yazılan (!) oylar vs. vs.
Bugün, 2 Mart itibari ile 39 ilçede YSK ya  itirazlar yapıldı.
Biz de, vatandaş Bülent  ERTEKİN ve AİLESİ  olarak buradan bir itirazımızı yapalım dedik.
Zira yanlış (!) yere yazılan oyların olduğu ilçelerden bir tanesini(ki) ilk olarak ekranlarda gördüğümüzde şaşırdık hatta biraz da şaşkınlıkla " Vay namussuzlar bizim ailenin oyu nerede. Ulen hatun yoksa AK Parti’ye mührü bastım diyerek başka yere mi bastın" diye üç gündür hanımı ve çocukları adeta çapraz sorguya aldım(!)
Sultanbeyli Adil Mahallesi’nde ikamet etmekteyiz. Olacak ya oy kullandığımız sınıfta da 2004 nolu sandık vardı. Yani oy kullandığımız ve Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Sayın Binali YILDIRIM'a 1 OY çıkan sandık. Olur ya bu kadarına da pesssss dedik.
Dedik demesine de sonra da aklımıza şu meşhur hoca Nasreddin’in kedi ciğer fıkrası hatırımıza geldi.
Malumunuz;
Nasreddin Hocanın canı bir gün yahni ister. Kasaba gidip iki kilo et alır, eve gönderir. Hocanın karısı, yahniyi pişirirken komşuları çıkagelir. Misafire ikram edecek başka şeyi olmadığından yahniyi pişirip, komşularına ikram eder. Akşam olup da evine yorgun argın dönen Hoca, yahninin özlemiyle sofraya kurulur. Biraz sonra karısı Hocanın önüne bir tabak bulgur aşı koyar. Hoca kızar:
- Hatun, hani bizim yahni?
Karısı misafire ikram ettiğini söylemeye cesaret edemez.
- Hiç sorma efendi! Senin gönderdiğin eti kedi yedi, der. Hoca sofradan kalkar. Kediyi tartar. Kedinin zayıflıktan bir deri bir kemik ve açlıktan bitkin halde olduğunu görür. Bir karısına bir kediye bakar.
- Hatun, gerçekten eti bu bizim kedi mi yedi? diye sorar. Karısı:

- Evet Efendi! Bu utanmaz kedi yedi, der. Hoca, koşarak el terazisini getirir. Terazinin bir gözüne kediye, öbür gözüne kilogramları koyar. Kedi tam iki kilo gelir. Hoca karısına bakarak:
- Bak hatun! Şu gördüğün bizim kedi tam iki kilo geldi. Aldığım et de iki kiloydu. Bu tarttığım kedi ise, et nerede? Yok, bu tarttığım et ise, kedi nerede? diye sorar.

Yani bizde şimdi
SANDIK KURULU ÜYELERİNE VE BAŞKANINA soruyoruz.
Aile bireyi 4 kişi olan ve her bireyinin oylarını Binali YILDIRIM'a verdiğine göre
OYLAR NEREYE GİTTİ?
SANDIK MI YEDİ?
Yoksa
SANDIĞIN BAŞINDAKİLER Mİ?
Yoksa siz de
KEDİDİR O, KEDİDİİİİR!!!! mi diyeceksiniz(!)
Görelim bekleyelim.

Selam ve dua ile
Bülent ERTEKİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2019-04-03 Yeni şafak yazarı Cemile Bayraktar kadar olamıyorsun : “48 saat için yine ders alınmamış; Ömer Çelik ne kadar makul konuştuysa belediye rantından geçinen AK Parti asalağı, ne kadar kan emici sülük varsa hepsi nemaları kesilecek diye ortalığı kirletiyor. Bu sülükler olmasa zaten Ankara, İstanbul’u AK Parti almıştı, ikbal korkusu sardı”
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri