Bülent ERTEKİN Ya Ensar Ol, Ya da Osmanlı Sefirinin Arabasının Atlarını Çözüp Kendileri Çekerek Sevinçlerini Gösteren Londralı Gençler Gibi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ya Ensar Ol, Ya da Osmanlı Sefirinin Arabasının Atlarını Çözüp Kendileri Çekerek Sevinçlerini Gösteren Londralı Gençler Gibi!
Bülent ERTEKİN

Ya Ensar Ol, Ya da Osmanlı Sefirinin Arabasının Atlarını Çözüp Kendileri Çekerek Sevinçlerini Gösteren Londralı Gençler Gibi!

Seçimler bitti. Lâkin şaibeleri hâlâ devam ediyor. Bu gidişle de yıllarca konuşulacak gibi. İşte bu seçimin sonucunda CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ilk resmi yazısında bir skandala imza attı. Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne, 'İlimizde yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilere ayni ve nakdi yardım yapılmaması' ifadeleriyle talimat vererek ülkesindeki iç savaş nedeniyle Türkiye’de misafir olarak bulunan mazlum Suriyeli mültecileri hedef alan Özcan, seçimden önce yaptığı açıklamada da Bolu’da Suriyeli mültecilere yaşam hakkı tanımayacağını belirtmişti.

Toplumun birçok katmanında CHP’li Özcan gibi düşünen nice insanların olduğunu görüyor, duyuyor çok üzülüyorum. Zira bir mümin olarak mazluma, düşene, ihtiyaç içinde olan kim, nerede, hangi ırktan, hangi dinden, hangi  mezhepten olursa olsun yardım etmek bize öğretilen en önemli bir meziyetti.

Söyleyenlere de baktığımızda hepsinin babaları dedeleri, dedelerinin babaları yani şöyle geriye dönük 5 nesil soy ağacını çıkarsalar görecekler ki;

HEPİMİZ BİR MUHACİR...

HEPİMİZ BİR GÖÇMEN...

HEPİMİZ BİR ......  değil miyiz?

Bu ülkenin neresine giderseniz gidin savaştan, zulümden, işkenceden, tecavüzden, asimilasyondan kaçmış nice insanlar göreceksiniz. Bugün ülkenin en büyük metropollerinde buna şahit olursunuz. İşte  İzmir; İstanbul.....

Biz İSLAMIZ!!!

Biz MÜMİNİZ!!!

Ve BİZ KARDEŞİZ!!!

HATIRLAYIN...

Mekke’den Medine’ye giden muhacirleri.

HATIRLAYIN...

1707’de Rus Çarı Deli Petro’ya isyan eden Don Kazakları da Osmanlı’ya sığınan Hristiyanları... İsyanın sebebi, Deli Petro’nun sakal yasağına karşı çıkmalarıydı. 33 yıl süren mücadele sonunda, 4. Mehmed Han zamanında Osmanlı’ya iltica eden Kazakları, bildikleri tek iş balıkçılık olduğu için Manyas civarına yerleştirildiğini

HATIRLAYIN...

1831’de, Rusya’ya karşı yapılan “Kasım Ayaklanması” başarısız olunca, Polonya Krallığı’ndan kaçanların bir kısmının günümüzdeki Polonezköy’de 5 000 dönümlük arazide  Polonyalı göçmenlerin bir kısmını buraya yerleştirildiğini...

HATIRLAYIN...

Musevilerin Osmanlı’ya ilticasını, Edirne’nin fethinden sonra, Balkan Yahudileri ile Aşkenaz Yahudileri ve on beşinci asrın başlarında Sicilya ve Selânik’den kaçan Yahudiler Osmanlı’ya sığınırlar. 1454 yılında, Edirne Baş Hahamı İsak Sarfati Avrupa’daki Yahudi cemaatlerine gönderdiği bir mektupta din kardeşlerini,

Osmanlı’da huzur bulmaya çağırdığını...

HATIRLAYIN...

Asimilasyondan kaçan 350 bin Bulgaristan Türkünü… Bulgar zindanlarından sınır kapısına getirilen Türk mahkumlarını… Kapıkule'den ufka kadar uzanan araç kuyruklarını…

HATIRLAYIN...

Müslüman oldukları için çeşitli zulümlere maruz kalan Boşnakları, 1878-1970 yılları arasında Türkiye’ye göç etmişlerdi. Türkiye’ye gelen Boşnak muhacirler, Türkçe bilmemelerine rağmen Türk halkıyla aynı din ve kültüre mensup olmaları dolayısıyla Türk toplumuna kolay uyum sağlamışlardı.

VE BUGÜN

Kimin kimi vurduğu belli olmayan bir savaşta ülkemize gelen Suriyeliler bizim DİN KARDEŞLERİMİZDİR, MUHACİRDİR...

Bir tas çorbayı çok gören zihniyeti iyi biliyor, iyi tanıyoruz. Artık bu KİNİNİZİ ve İSLAM BİLMEZLİĞİNİZİ ve DÜŞMANLIĞINIZI BIRAKIN demiyoruz.

Öpüp başınıza koyduğunuz  o

YÜCE KİTABIN EMİRLERİNİ YERİNE GETİRMİYORSANIZ,

ENSAR OLAMIYORSANIZ,

Bari insani değerlere sahip birer fert olalım. Ayrıca Bir belediye başkanından beklenen devlet politikasını sürdürmesidir. Haydi Ensar olmayın ama bari Birleşmiş milletlerin yardım kuruluşlarının dahi büyük gıpta ile baktığı Türklerin bu yardımseverlik duygusunu ulusların nezdinde yaralamayalım.

Evet

EFENDİ, EFENDİLER, HANIM,HANIMEFENDİLER

YA ENSAR OLUN, YA DA OSMANLI SEFİRİNİN ARABASININ ATLARINI ÇÖZÜP KENDİLERİ ÇEKEREK SEVİNÇLERİNİ GÖSTEREN LONDRA'LI GENÇLER GİBİ!

Selam ve dua ile

Bülent ERTEKİN

Not: Not: Osmanlıların savaşı göze almak pahasına  1848 yılında  İngiliz devrimcilerini koruması zamanın devrimci gençleri çok etkilemişti. İşte o Londralı gençler, Osmanlı sefirinin arabasının atlarını çözüp kendileri çekerek sevinçlerini göstermişlerdi.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri