Adnan ÖZ Atı Alan Üsküdarı Geçmişti!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Atı Alan Üsküdarı Geçmişti!
Adnan ÖZ

Atı Alan Üsküdarı Geçmişti!

Hani bir deyiş var ya “ atı alan Üsküdar’ı geçti” diye, evet işte öyle. Sezon boyunca yırtındık durduk bir maçı da rahat kazanalım diye. Evet Uşakspor maçını rahat değilse bile farklı kazandık.

Kazandık ama yine bu durumumuza iyi bir örnek teşkil eden  bir deyişimiz var “ geçti Bor’un pazarı sür eşeği Niğde’ye” diye.

Evet bu deyişler boşuna denmemiş ve tamda bu günkü durumumuzu anlatıyor. Öyle maçlar oynadık ki Samsun’dan her hangi bir amatör takım çıkarsak anca bu kadar kötü olabilirdik.

Ama hepsi geçti çok rahat şampiyon olabileceğimiz bir sezonda playofftan çıkmaya çalışacağız.                           Peki bu mümkün mü? Kolay olmayacağı kesin ama oyuncu kardeşlerimiz isterse ve gerektiği gibi mücadele ederlerse niye mümkün olmasın? Ama bu iş sadece oyuncularla bitmiyor teknik ekibinde dersine iyi çalışması gerekiyor. Bir Sergen Yalçın’ın Fenerbahçe’yi nasıl çözdüğünü hepimiz izledik.                          Bir Okan Buruk’un Başakşehir’i nasıl durdurabildiğini gördük. Rakibi iyi etüt edip artılarına tedbir alıp zayıf yönlerinden faydalanabilecek oyun ve yuncu tercihi bu işi bitirir.

Samsunspor taraftarı takıma küsmüş! her zaman maça gelen taraftarın yarısı gelmemişti. gelenlerde mutsuzdu. Çünki bu sezon böyle olmamalıydı.

İsmet hocanın “playofflara hazırlanıyoruz” sözü bizi üzse de malesef realite böyle idi. Bunun için uzun süredir oynamayan Furkan Köse kardeşimiz kalede oynadı.

Aslında rahat maç kazandık diyoruz ama Furkan o yüzde yüz gol pozisyonlarını kurtarmasa belkide 2-0 a rağmen yakalanacak ve 3. Golü atamayacaktık.

Burada kalecimiz Furkan’ı tebrik etmek gerekiyor. Aylardır oynamamış bir kaleci gibi değil sanki her maçı oynayıp kurtaran bir kaleci gibiydi. Hatta daha ileri bir başarı sergiledi. Kaç gol pozisyonu kurtardı sayamadık. Onun bu istekli ve başarılı oyunu bizi playofflar için tekrardan umutlandırdı. Haftalardır suskun olan forvetlerimiz Muhammed Beşir’in kadroya girme ihtimalinden olsa gerek adeta canlarını dişlerine taktılar. Rekabetin ne kadar önemli olduğunu birkez daha gözlemlemiş olduk.

Muhammed kardeşimiz gol atmak için çok uğraştı, bunun baskısını hissettiğini bizlere hissettirdi.         Ama biraz gayret etse, biraz mücadele etse Samsunspor’un değişmez oyuncusu olacaktır. Samsunspor’un iyi ve başarılı bir Muhammed’e ihtiyacı olduğu gibi Muhammed’in de Samsunspor’a ihtiyacı var.

Samsunspor Muhammed’in gelişmesi ve kendisini göstermesi için iyi bir fırsattı. Umarız Muhammed kardeşimiz bu fırsatı tepmez ve bu takımın değişmez elemanı olur.

İsmet hocanın “az süre alan oyuncuları oynatacağım” düşüncesi doğru bir düşünce. Çünki eldekiler biliniyor kenardakilerin ne yapabileceğini görmemiz gerekiyor.

Bir de ne kadar etik olur bilemiyoruz ama sarı kart sınırında olan oyuncuların propblemlerini bu maçta çözmesi gerekir diye düşünüyoruz.

Samsunspor taraftarı playofflarda mutlaka Samsunspora sahip çıkacaktır. Yeter ki bir ışık, bir istek görsün. Bundan sonra söz teknik ekip ve oyuncu kardeşlerimizde. Böyle bir kadronun bu ligde kalmasına vicdanları elverecekse yapacak birşey yok. Yok inad edip bu takımı çıkaracaklarsa bizler son ana kadar destekçileri olacağız. Aksi alde her zaman ki gibi başımızı öne eğer içimize atarız!

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER