Adnan ÖZ Hatıran yeter/ böyle mi olacaktı?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hatıran yeter/ böyle mi olacaktı?
Adnan ÖZ

Hatıran yeter/ böyle mi olacaktı?

Bu sezonun finali böyle mi olacaktı? Biz, Sakaryaspor deplasmanına gitmiş orada 28 bin kişilik stadda 33 bin kişi önünde 2 penaltı ile 2-2 biten maçı izlemiştik. O maçtan sonra finalin Samsun 19 Mayıs stadında olacağını ve stadının ful çekeceğini düşünmüştük. Ama öyle olmadı, bu maç hem final maçı olmadı hem de taraftar haklı olarak tribüne gelmedi. Evet rakibimiz Sakaryaspor oldu ama Play-Off’larda! maalesef iki büyük şehir, şanlı mazisi olan ve transferi şampiyonluk parolası ile yapan taraftar bakımından bu ligin çok üstünde iki güzide kulübümüz tabiri caizse kasaba takımı görüntüsündeki Keçiörengücü’ne geçildiler.

Keçiörengücü’nü küçümsediğimiz için kasaba takımı demiyoruz. Taraftar desteği ve bütçesi için diyoruz. Bilakis yaptıkları yüreklerini ortaya koymak, yürekleri ile oynamaktır. Tabiri caizse koca koca takımları ekarte edip güzel futbol oynayarak ve hak ederek şampiyon oldukları için takdir ve tebrik ediyoruz. Her şeyin para olmadığını bizlere gösterdikleri için Keçiörengücü teknik ekibi ve o koca yürekli bütün oyunculara ayrıca teşekkürü borç biliyoruz.

İsmet hoca “ biz ne takım ne rakip seçtik, biz işimizi ahlaklı yaptık” diyerek Sakaryaspor ve Sarıyer’e gönderme yapmış. İsmet hocayı tebrik ediyoruz! Yedek takımdan iki oyuncu ve paf takım ile buraya gelen Sakaryaspor’u rahat bir skorla yendi. Evet İsmet hoca ve oyuncularımız işlerini ahlaki değerlere uygun yaptıkları için 3 maçtır sarı kart sınırında oynayan oyuncular ahlaki olmayacağı için sarı kart görüp cezalarını bitirmediler. Allah vere imdada federasyon yetişti risk ortadan kalktı.

İsmet hoca değerlerden bahsetmişken keşke işinin gereğini yapmanın da bir değer olduğunun farkında olsaydı ve bu kadar hata yapmasaydı. Oyuncu kardeşlerimiz maksatlı sarı kart görmeyi haksızlık olarak düşündülerse biz de onlara sorarız “ bazı maçları o kadar sorumsuz, umursuz ve vurdumduymaz oynamak bizlere haksızlık” değil miydi?

 Evet popüler deyim ile “ atı alan Üsküdar’ı geçti” biz peşinden imrenerek ve üzülerek bakıyoruz. Ne hazindir ki, taraftarın ekseriyeti bu takımın bu oyun anlayışı ve bu mücadele azmi ile Play-Off’larda başarılı olacağına inancı zayıf. Biz, “ bu takımın oyuncularının bir şoka ihtiyacı var, bu bir ihtimal başarıyı getirebilir” diye yazdık durduk.

 Mircea Lucescu bir maçta sahaya girişini şu şekilde “ baktım oyuncular sahada geziniyor, uyarılarımı duymuyorlar bile, bir fırsat doğdu ve sahaya daldım ortamı gerdim, bu tavrım oyuncularımızın kendilerine gelmesini sağladı ve maçı kurtardık” diye açıklamıştı.  

Samsunspor kulübünün büyük hissedarı Sayın Yüksel Yıldırım bunca emeğe üzülmüş olacak ki, geçen hafta içi “ ak kara ortaya çıkacak, inanmayanlar ile yolumuza devam etmeyiz” diyerek bir nevi bizim haftalardır duyurmaya çalıştığımız feryadımızı duyurmuş oldu.

Sayın Yıldırım’ın bu çıkışı taraftarın hoşuna gittiği için bu maçtan önce ona özel tezahürat yaptılar.Sakaryaspor genç bir takım ile geldiği için bu maç ölçü olmaz, bakalım oyuncularımız bu çıkışa nasıl tepki verecek. Ak mı kara mı? göreceğiz. İnşallah bu şok işe yarar da takım bir üst lige çıkar.

 HATIRAN YETER

Yusuf Demircioğlu’nun derlediği ve birçok yazar ile birlikte bizimde anılarımızı paylaştığımız Türkiye’de bir stad için yazılmış ilk kitap olan “Hatıran Yeter” yakında kitapçıların raflarında yerini alacaktır.  Umut ediyoruz çok beğenilip Samsunspor sevdalılarının kitaplığında yerini alacaktır.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER