Adnan ÖZ Hesap yapanlar kazandı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hesap yapanlar kazandı!
Adnan ÖZ

Hesap yapanlar kazandı!

Evet, üzgünüz koca bir sezon göz göre göre boşa gitti. Üzülsek de Samsunspor’dan vazgeçecek değiliz.

Üzüntümüz sadece bu hoca ile olmayacağı gün gibi açıkken “ dere geçerken at değiştirilmez” mantığı ile hareket edilip sezonun ve emeğin boşa gidişinedir.

Sayın Uyanık vefa ve iyi niyetinin kurbanı olmuştur. Vefa önemlidir ama vefa ile şampiyon olamazsınız. Şampiyon olmak için iyi bir kadro kurmak da yetmez, bunun yanında kurduğunuz kadroyu oynatabilecek iyi bir hoca getirmek de gerekir.

Samsunspor’un hocası bir önceki hafta maç sonu “ biz hesap kitap yapmadık, biz bilerek maç vermedik, biz takım seçmedik” diyerek aslında bu işin altından kalkamayacağının sinyalini vermişti.

Maçı futbolcular kazanır ama hoca da hesap kitap yapar, rakibi analiz eder ve taktik geliştirir. Sarıyer en zayıf halka olarak Kastamonuspor’u gözüne kestirmişti ve hesabı tuttu. Sakaryaspor da bizi gözüne kesmişti onunda hesabı tuttu. Samsunspor ile son lig maçına PAF takımla çıkan Sakaryaspor teknik ekibi bizi iyi analiz etmiş ve tabiri caizse bizi yemlediler! Taktikleri tuttu ve bizi elediler. Biz hesap kitap yapmadık sonuç ortada.

Samsunspor’a yazık oldu hem de göz göge göre. Bize göre hocamız, hocalığı bırakıp podyuma çıkmalıdır. Kimsenin tercihlerini sorgulamayız ama 30 bin kişinin önüne etek gibi kısa pantolon giyip, podyuma çıkar gibi final maçına çıkarsanız oyuncularınız sizi takmaz. Öyle olmadı mı? Bir oyuncumuz sahayı defalarca paralel hatta kendi takım arkadaşlarına bile çalım atarak geçmedi mi? kenarda hocası olan bir takımın oyuncusu bunu bir maçta en fazla bir kere yapar.

 Stad ilk defa bu kadar kalabalık ve iştahlıydı. Taraftar görevini yaptı hem de tüm sezon boyu içerde dışarda görevini yaptı. Ama koca Samsunspor’da bir taraftar bir de Sayın Yüksel Yıldırım görevini yaptı, diğerleri…

Stada gelen taraftar Samsunspor için gelmişti ama büyük çoğunluğu bu maçı hem de 2 farklı kazanabileceğimize inanmıyordu ama yine de bir ümit diyordu.  Çünkü “ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” diye bir söz var hangi büyük maçı kazandık ki?

Evet, hesap kitap yapabilenler yoluna devam ederken bizler koskoca Samsunspor 2. Ligde devam edeceğiz. Fazla yazıp, kırıp dökmek istemiyoruz ama işi bildiğini düşündüğümüz Sayın İsmail Uyanık başkanımızın bu hoca ile bu işin olmayacağını anlamamış olması, bizim bütün uyarılarımıza rağmen bunu dikkate almaması bu sonucu kaçınılmaz kılmıştır. Sayın Yıldırım’ın haykırışı taraftarda karşılık bulmuş olacak ki, stad rekor bir şekilde doldu ve taraftar maç boyu Samsunspor’a destek oldu. Ama maça çıkan hoca ve oyuncular buna karşılık verecek ruhtan yoksundular.

Yazık oldu taraftara, yazık oldu umutlara, taraftar hüngür hüngür ağlarken birileri onları umursamadı.      Olmadı; olamazdı zaten, bizler boşa hayal kurduk. Artık önümüzdeki sezon için hayal kuracağız. Samsunspor hocasının maç sonu  “ sözleşmemiz devam ediyor, istifa yok. Seneye direk çıkmaya çalışacağız” diye yaptığı açıklamayı duyunca tüylerimiz diken diken oldu. Umarız yönetim gereğini yapar sözleşmesini fesih eder. Yoksa seneye maçlara gelecek taraftar bulamazlar.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER