Advert
Oktay ZERRİN Samsunspor'un hüzün şampiyonu taraftarları!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunspor'un hüzün şampiyonu taraftarları!
Oktay ZERRİN

Samsunspor'un hüzün şampiyonu taraftarları!

Evet; resmen taraftarlarını " Hüzün Şampiyonu " yapan bir Samsunspor gerçeği yaşandı Samsun' da.

Bu hüzün şampiyonluğu oyununun baş aktörleri; elbette ki tartışılamaz olan futbolculardı. Doğrusu, rollerini çok iyi oynadılar! Öyle güzel oynadılar ki; o kendinden büyük başarı, özveri, yetenek ve de şampiyonluk beklenen; bu başroldeki oyuncular, maalesef oyun sonunda sıradan figüranlara döndüler!

Peki, reva mıydı bu oyun anlayışı ve tarzı? Değer miydi binlerce vefalı Yılport Samsunspor taraftarını gözyaşlı yollara dökmeye? Peki, kim verecek şimdi bu ağır yenilgilerin, bu adam sendeciliğin başarısızlık faturası kimlere kesilecek? Eh, onu da artık Sayın Başkan İsmail UYANIK ile sayın şirket CEO' Yüksel YILDIRIM Bey düşünsün.

13 Mayıs Pazartesi günü; Sakaryaspor ile oynanacak bu çok önemli Play-Off maçı için çok sayıda Samsunspor aşığı genç taraftarlar gördüm Atakum Türkiş'te.

Ellerinde dev davullar, sırtlarında Samsunspor bayrak ve flamaları, pankartlar ve dillerinde şampiyonluk şarkıları ve sloganlar, tezahüratlarıyla adeta Atakum'u titretmişlerdi.

Ben de bu vefalı taraftarlar ile maç için sahaya giderlerken görüş ve düşüncelerini almış, videoları da maça sayılı saatler kala, sosyal medya ile youtube kanallarında yayınlamıştım. O gün; daha maça gitmeden, taraftarların Sakaryaspor maçını alacaklarını söylerken; gözlerindeki ve yüzlerindeki o muazzam inanmışlığı, o müthiş istek ve umudu bir görebilseydiniz.

Ne yazık ki; taraftarlardaki o mükemmel coşkunun, o müthiş isteğin ve inanmışlığın binde biri sahaya çıkan oyuncularda yoktu. Güya devamlı maçta atak tazeleyen takım görünümünde olsa da; Samsunspor'un en iyi yaptığı şey; topu orta sahadan kaleye, kaleden orta sahaya atmaktan başka bir işe yaramayan cılız, başarısız bir futbol anlayışı ve görüntüsünden başka bir şey değildi.

Bu futbolcular, kusura bakmasınlar da takım olma ruhunu kaybetmişler. Bu nasıl mücadele arkadaş? Sanki Play-Off değil de kümede kalmaya oynayan bir takım görüntüsü vardı.

Sonuçta, daha istekli, daha mücadeleci olan Sakaryaspor, ilk maçtaki 1-0'lık avantajını da iyi kullanarak; Samsunsor'u hedefin dışına itti. Bu Sakaryaspor'u alkışlamak gerekir. Adamlar, nasılsa ilk maçı aldık, maçı, oyunu fazla riske atmayalım mantık ve düşüncesi taşımadan dişe-diş mücadele ettiler. Hatta kalecimiz Furkan olmasaydı kalemizdeki ataklarda gol ve goller de görebilirdik.

Oyuna giren diğer futbolcular da takıma pek fazla katkıda bulunamadı dersek yalan da olmaz. Kısacası Play-Off'tan da, ligden de olduk. yazık değil mi bu vefalı taraftarlara.19 Mayıs Stadı'na gömülen umutların hesabını kimler verecek?

Bu oyuncularla bu işin olmayacağı belli. Artık yepyeni bir ekip, yepyeni bir ruh ile seneye bu başarısızlığı telafi etmeliyiz. Zaten en çok da; değerli Başkan İsmail Uyanık ile şirket Ceo' su Yüksel Yıldırım beye üzüldük. Onca , trilyonluk borçları ödedi Yıldırım, daha ne yapsın?

Primler, transfer paraları eksiksiz ödendi, Yeme, içme ve otobüsleri devredeydi. Peki bu futbolcular ne yaptılar? Çok mu başarılı oldular? Ligi bile 3. bitirdik ama asıl önemli olan; Play-Off engeliydi ki maalesef iki maç sonunda gülen ekip Sakaryaspor oldu.

Biz de " Hüzün Şampiyonu " olduk! Yazık oldu bunca emeklere, yazık oldu bunca umutlara. Hepimize geçmiş olsun diyeceğim de; bu acı, bu yara, öyle kolay kolay geçeceğe benzemiyor.

Artık bu saatten sonra oturup ağlamak yerine; seneye nasıl başarılı bir takım olabilirizin hesap ve çalışması yapılmalı.

Oktay ZERRİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert