Adnan ÖZ Seneye İnşallah!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Seneye İnşallah!
Adnan ÖZ

Seneye İnşallah!

Bu sezon Samsunspor için çok hüzünlü bitti. Ama bu sonu çoğunluğumuz bekliyordu.

Çünkü gidişat bunu gösteriyordu. Yani bizim seviyemizde olmasa bile kalburüstü diyebileceğimiz hiçbir takıma karşı üstünlük kuramamıştık.

Play-Off’larda da hep kalburüstü takımlar olduğu için işimizin zor olduğunu defalarca ima etmeye çalışmıştık. Oysa hayal kırıklığı yıllardır yaşıyorduk ama bu seneki başkaydı. Çünkü bu sene Sayın Yüksel Yıldırım ve Sayın İsmail Uyanık işin başındaydı.

Ödemeler zamanında yapılıyordu. Transfer erkenden bitmişti ve sezon başı kampına tam kadro gitmiştik. Bu ligin üzerinde ve kalburüstü oyuncular transfer etmiştik.

Geçen sezondan 7 tane de kaliteli oyuncumuz vardı. Ve içerde dışarda çok ciddi bir taraftar desteğimiz vardı. Bunların hepsini üst üste koyduğumuzda başarılı olmamız mümkün gözüküyordu.

Hatta kesin gibi duruyordu. Onun içindir taraftarın bu kadar tepki verişi, onun içindir taraftarın bu kadar hayal kırıklığı yaşaması.

Bu sezon bir konuda sıkıntı olabilirdi oda bu kadar geniş kadroyu idare edebilmek hiçte kolay değildi. Evet maalesef ki, bu kadar olumlu yanımız sonuç almaya yetmedi ama kadro idaresi sorun oldu. Onun için başarısız olduk diye düşünüyoruz.

Sayın Uyanık ve Sayın Yıldırım İstanbul’da toplandı ve devam kararı aldılar. İnşallah takımın oyuncu yapısı gözden geçirilir ve ona göre takviyeler yapılır. Biz, mümkün olursa yeni hoca ile yeni sezona girelim isteriz ama yönetim devam kararı alırsa bu karara saygı duymaktan başka elimizden bir şey gelmez.

Sayın Yıldırım’ın sosyal medya hesabından taraftar ile polemiğe girmesi sıkıntı oluşturdu. Biz, bu polemiği gereksiz buluyoruz. Tabii ki, taraftarın canı acıdı ve çok üzüldü ama aynı üzüntüyü Sayın Uyanık da Sayın Yıldırım da hissediyordur. Taraftar çok önemli, taraftarı olmayan takımın başarıyı yakalaması kolay olmuyor. Bakın Başakşehir’e hepimizin şampiyon ilan ettiği takım bir düzeni bozuldu daha da toparlayamadı.

Oysa şampiyon olan Galatasaray defalarca tökezledi ama taraftar onları toparladı. Bu sezon ortalama 50 bin kişiye oynayan Galatasaray tabiri caizse taraftarının asılmasıyla şampiyon oldu. Onun için Samsunspor taraftarı ve takıma desteği çok önemli. Kimse taraftarı yok saymamalı ama taraftarın içinde haksızlık ya da seviyesizlik yapanlar olabilir, onlara da hoşgörülü yaklaşmak gerekiyor. Kaldı ki, Samsunspor taraftarı 10 yıl önce takımın önüne isim hakkı çalışması için yetki istendiğinde kıyameti koparmıştı. Oysa şuan Samsunspor profesyonel futbol şubesi tamamen devredildi. Bu devirde Sayın Uyanık olmasa bu devir işi bu kadar kolay olmazdı.

Samsunspor taraftarı Sayın Uyanık’a güveniyor. İnşallah bu güven boşa gitmeyecektir.

İnşallah bu sezon oynadığımız maçlar istediğimiz gibi gider de rahat maçlar izleriz.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER