Advert
Oktay ZERRİN Samsunspor'da yenilik zamanı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunspor'da yenilik zamanı!
Oktay ZERRİN

Samsunspor'da yenilik zamanı!

Artık bu saatten sonra ağlamanın, sızlamanın, dövünüp saç- baş yolmanın gereği kalmadı. Şimdi yeni, yepyeni bir hedefe odaklanma vaktidir.

Samsunspor; kim ne söylerse söylesin, istedikleri kadar sert eleştiri yapsalar da bu takım bizim takımımız. Tamam; futbolcularımız sahada biraz daha etkili olup, daha çok puan veya puanlar alabilir ve 1. Lig'e Play-Off'tan yükselebilirdi fakat bu sezon, bu kısmet olmadı.

Hani ne demişler: " Olmuşla ölmüşe çare yok " İşte aynen böyle. Sırtını dağlara dayarken kendini üşütmeyeceksin! Bir amaca odaklandıysan; her türlü olumsuz şartları göğüsleyebilecek bir sabrın ve manevi gücün, inancın olacak.

Bu özelliklerden biri eksik olursa; başarının adı da " Kaf Dağı’ndaki hayaller " olur ancak! Dik duracaksın, hedefe yürürken, seni yolda bırakmayacak sağlam kişilikli ve kariyerli, futbolun alfabesini; futbolun geçmiş ve geleceğini iyi bilenlerle yola çıkacaksın.

İşte bu şart ve özellikteki sağlam ve tecrübeli kişilerle yeni hedeflere doğru ilk adımlar, İstanbul zirvesinde sn. Başkan İsmail UYANIK ile sn. şirket CEO' su Yüksel Yıldırım arasında olumlu sinyaller ve güzel haberlerle noktalandı ve zirveden Uyanık- Yıldırım işbirliğine devam kararı çıktı.

Aslında beklenen ve arzulanan karar da buydu zaten. Yoksa bu kulüp; bu iki değerli şahsiyete kalmasaydı, Yılport Samsunspor' u zor günler bekleyecekti. Zira bu şehirde kim üstlenebilirdi trilyonluk bir bütçeyi? Kim el atardı takıma ve maddi şartlara? işte yine yürekleri, gönülleri Samsun ve Samsunspor sevgisiyle dop-dolu olan bu iki gönül insanı, Samsunspor'u meçhul kaderine terketmedi. Takıma sahip çıktılar.

Şimdi; bize düşen, bu takımı yine bağrımıza sevgiyle basmak, boş söylentilere kulak asmamak, hep birlikte büyük Samsunspor idealine, emin ve kararlı adımlarla yürümektir.

Artık hocamız İsmet Taşdemir ile yola devam mı edilir yoksa başka bir teknik adamla mı devam edilir, onu az bekleyip göreceğiz. İlk açıklama ve intibalara göre. Sayın Uyanık İsmet Bey hocanın gitmemesi yönünde gibi ama tabi ki kesin karar kısa zamanda belli olur ya da sizler, bu satırları okurken, son karar belli olmuş da olabilir.

Futbolcuların aleyhinde yazıp konuşmanın da artık bu saatten sonra bir faydası olmaz ancak sahada hayalet gibi dolaşan, öz benliğini ve ruhunu kaybetmiş futbolcular ile yola devam etmenin de faydası ve bir anlamı yok.

Hele hele; bu takımda yer almak istemeyen oyuncularla bedava oynasalar da devam etmek çok yanlış olur. Bu forma sıradan bir forma değildir. Bu formanın anlayabilene ve bilene anlamı çok büyüktür.

O yüzden; bu davaya inanmış, kaliteli, ses getirecek, takım oyununa müsait, iş bitirici futbolculara ihtiyacımız var. Taraftalar için fazla bir şey söylemeye de gerek yok. Onlar sadece bu takımın değil; onlar bu şehrin de yüz akları, spor sigortası, başarının gerçek mimarları, gururumuz ve onurumuzdur.

Hangi şehirde her maçta 10 bin 15 bin seyirci var? Samsun iyi günde de zor günde de birlik ve beraberliğin, sevgi ve başarı açan bahar gülleridir. Bu gülleri aman soldurmayalım. Hep birlikte koklayalım.

Son olarak, yeni lig sezonu da pek öyle kolay olmayacaktır. Zira bu lige yeni gelenler de var ve işi çok sağlam tutmak zorundayız.

Allah yeni futbol sezonunda yar ve yardımcımız olsun inşallah.

Oktay ZERRİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert