Adnan ÖZ Yeni hoca irfan buz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yeni hoca irfan buz!
Adnan ÖZ

Yeni hoca irfan buz!

Samsunspor yeni hocasını buldu. Yeni hocamız Sayın İrfan Buz oldu. Sayın Buz “ 3 yıl sonunda Avrupa’ya gitmiş bir takım olacağız” gibi iddialı bir giriş yaptı.

Tabiri caizse “ süt içerken ağzımız yandı, yoğurdu üfleyerek yiyeceğiz”. Çünkü bazı hocalar konusunda yanıldık. Aslında Taner Taşkın ve İsmet Taşdemir hoca konusunda biz çok erken bu hocalarla olmayacağını görmüştük. Bizim gibi erkenden olumsuz görüş bildiren de olmamıştı.

 Biz, hocanın takıma hakimiyetine ve oynatmak istediği oyun anlayışına bakarak bunlar bu işi beceremez demiştik. Bir hoca takımda ahengi sağlayamamışsa, takım ruhu oluşamamışsa ve oyuncular arasında ikilik varsa başarının gelmesi mümkün değildir.

Biz bunu gördük, bunun için uygun bir lisan ile uyarmaya çalıştık ama olmadı. Belki sayın başkan bizi dinleyip Hacettepe maçından sonra hocayı gönderseydi şimdi 1. Ligde süper lig hayalleri kuruyor olabilirdik.

Aslında bunu anlamak için müneccim olmaya gerek yoktu. Takım gerek oyun anlayışı gerekse sahadaki taktiğinden bu işi beceremeyeceğini adeta haykırıyordu. Bir ümit vardı oda hocanın gönderilmesi ve takım oyuncularına bir şok uygulanması. Olmadı, eski bir gelenek olan “ dere geçerken at değiştirilmez” kuralına uyularak bile, bile lades dedik.

Oysa artık devir değişti, bir maç için bile hoca değişikliği gerekirse gidilebilen bir durumdur ve çokta örnekleri vardır. Biz şampiyon olamamaktan çok şampiyonluğu hak edecek bir şey yapamayışımıza üzülüyorduk. Artık geçti önümüze bakıyoruz. İrfan Buz hoca tecrübeli bir hoca bizi süper ligde bile çalıştırabilecek deneyime sahip bir hoca.

Yeter ki, süper lige çıkalım. Daha önce de yazmıştık hoca iyi ve deneyimli olabilir ama takımla uyumu iyi değilse başarı zor geliyor. Başarılı olmak için önce takım ruhu ve kenetlenmek gerekir. Biz bunu başaramamıştık. İnşallah İrfan Buz hoca ile bunu başarabiliriz.

 İrfan hoca “ oyunu üçüncü bölgede oynayıp rakibe pres uygulayacağız. Hücumcu bir takım olacağız” diyerek bizim özlemimize uygun bir oyun anlayışı ile sahaya çıkacağımızı açıklamış. Tabii ki, hocanın böyle oynamak istemesi güzel de ona göre bir kadro oluşturmak gerekir. İnşallah kadro kurma konusunda hata yapılmaz ve özlemimiz olan şampiyonluğa bu sezon ulaşırız. Türk futbolunun en önemli sorunu olan istikrarsızlığı milli takımın son İzlanda maçında gördük. Aynı sorunu Samsunspor’da yaşadı, aynı seviyede 3 maç oynayan oyuncumuz yok gibiydi.

Oyuncuda devamlılık esastır onun için devamlılığı iyi olan oyuncular alınacağını ümit ediyoruz. İyi bir çalışma ve hazırlık ile hiç takviye yapılmadan da bu takım şampiyon olabilir ama artık riske girecek durumumuz yok. İnşallah bizleri coşturacak bir Samsunspor izleriz.

İnşallah dedikleri gibi 3 yıl içinde süper ligde yerimizi alırız. Bize düşen kombinemizi alıp tribündeki yerimizi almak ve her halükarda Samsunspor’a destek olmaktır.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER