Adnan ÖZ Birlik olma zamanı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Birlik olma zamanı!
Adnan ÖZ

Birlik olma zamanı!

Zaman birlik olma zamanı. Zaman geçmişi unutup geleceği planlama zamanı.

Şuan gündemimizi meşgul eden şey geçen yıl yapılan hatalar ve bu hataların müsebbipleri.

Tabii ki, geçmişten ders almak gerekir. Geçmişte yapılan hatalar birer tecrübe olarak hafızamıza ve hanemize artı olarak yazılmalıdır.

Fakat bunu yaparken geçmişe takılıp kalınmamalı. Yani geçmişle hesaplaşacağız diye geleceğimiz riske edilmemeli.

 Sanki bir hesaplaşma varmış gibi basına yansıyor, bu durum bizi sıkıntıya sokabilir ve Allah göstermesin bu sezonu da üzülerek geçirebiliriz.

Geçmişe bir sünger çekip beyaz bir sayfa açmalıyız. Cumartesi günü yapılacak kongre bu manada çok önemli. Yeni bir yönetim, iyi bir hoca, iyi geçirilmiş sezon başı kampı ile tabiri caizse lige zımba gibi girmeliyiz.

Yeni transferlerden bahsediliyor, olur mu? Ya da kimler olur bilemem ama zaten şişkin bir kadromuz var, kadro makul bir seviyede tutulacaktır.

Biz, geçen sezon “ bu kadro şampiyonluk için yeterli fakat uyum ve ciddiyet sorunu var” diyorduk.

İnanıyoruz ki, bu kadro iyi bir çalışma ve birliktelik sağlanabilirse başarılı olabilir ama bu riske girilir mi? bunun kararını yönetim verecektir.

Geçen yıl takımın kondisyon ve tempo sorunu vardı. Çok yavaş oynuyorduk ve çok maçta son dakikalarda goller yiyerek puanlar kaybetmiştik.

Artık yeni bir sayfa açarak yeni sezona birlik ve huzur içinde girmek istiyoruz.  Geçen yılki gibi yüreğimiz ağzımızda maç izlemek istemiyoruz.

İrfan Buz hocanın dediği gibi “ üçüncü bölgede basan, rakibi boğan ve çok gol atan bir takım” olmak istiyoruz. Geçen yıl tabiri caizse her maç öldük öldük dirildik. 1-0 yatan bir takımımız vardı, onun için çok maçta skoru koruyamadık ve başarılı olamadık.

İnşallah bu yıl bunları yaşamayız onun için iyi bir kadro, iyi bir teknik ekip ve iyi çalışmak gerekiyor.

İyi bir kadronun kurulacağını biliyoruz, iyi olduğunu düşündüğümüz bir hocamız var. Ve iyi çalışıp uyum içinde gereğini yapmalıyız.

Ondan sonra iş taraftara düşüyor. Biliyoruz ki, büyük Samsunspor taraftarı üzerine düşeni fazlası ile yapacak ve tribünde yerini alacaktır.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER