Bülent ERTEKİN Bekleyelim ve görelim!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bekleyelim ve görelim!
Bülent ERTEKİN

Bekleyelim ve görelim!

Bu sütunlarda yazmış olduğumuz bir makale vardı. 
SIRADA NE OLA Kİ!

31 Mart yerel seçimler ile birlikte bazı il ve ilçelerde  belediye başkanlığını  kazanan CHP nin seçimden sonra ki yaptığı ilk icraatları burada sıralamış ve makalenin sonunda da

" İcraatlarınızın bu kadarla kalmayacağını sırada bekleyenlerin olduğunu gayet iyi biliyoruz.
-Hadi söyle efendi. Söyle ki bizi de merakta bırakma.
-Yoooo. Yok öyle üç kuruşa 5 köfte.
BEKLEYİN!
ONLARI DA GÖRECEĞİZ!
BİRAZ SABIR.
demiş idik.

Evet 31 Mart üzerinden 83 gibi bir zaman geçti seçimin neticesi biraz daha güçlü, biraz daha oy çokluğu ile  CHP’nin  adayında kaldı. İstanbul 5 yıl süre ile İmamoğlu ve ekibine teslim edildi. Hayırlı olsun.

Asıl çalışma/lar işte bu saatten sonra başlayacak. Lâkin kazanılan başarının ardından, 24 Hazirandan sonra kulaklarımıza PİS VE KÖTÜ KOKULAR GELİYOR.
İşte o, PİSLİKLER.
.................

CHP'nin İBB Meclis Grup Başkan Vekili Doğan Subaşı dün katıldığı bir toplantıda CHP’lilere şunları söyledi:

• 3 ay içinde tüm kadrolar değişecek hiçbir AKP’li kalmayacak.

• Belediye 4 parçaysa 2’si CHP’nin 1’i İyi Parti’nin 1’i HDP’nin yönetiminde olacak.

• HDP’lilere verdiğimiz sözleri tutmak zorundayız. İyi Partili arkadaşlarımızın buna karşı çıktığını görüyoruz ama İyi Partili arkadaşlarımız şunu bilmeli ki İstanbul’u HDP’lilerin oyları ile kazandık onlar olmasa kazanma ihtimalimiz yoktu.

• 2 veya 3 belediye şirketinin yönetimini HDP’lilere vereceğiz bu konuda görüşmeler sağlandı.

• Dışardan bazı partilerden de istekler var onlara da belki yardımcı olabiliriz ama bunun için AKP’li (AK Parti) tek bir yönetici ve idareci belediyede kalmamalı.

• AKP’lilerin işten çıkarılması tepkilere neden olabilir bunun için profesyonel iletişim desteği alacağız işten çıkarmaların tamamında toplumun tepkisinin azaltılacağı haberleri ve belgeleri servis edeceğiz.

• Medyayı güçlendirme kararı aldık. Alternatif yabancı kaynaklı Türkiye’deki medyayı da destekleyeceğiz. AKP’liler İstanbul’da tasfiye edilirken çok farklı konularda ülke gündemi meşgul edilecek.

• Tek bir zarfı (ihaleleri kast ediyor) dahi AKP’liler alamayacak. Bölüşümleri Canan Hanım diğer partilerin il başkanları ile belirleyecek. Gerekirse İzmir, Eskişehir veya Güneydoğu’dan (HDP’li şirketleri kastediyor) hakedişi olan şirketlere zarflar verilecek.

• İBB’nin güvenlik personellerini çok hızlı değişeceğiz. Her partiden bu konuda katkı bekliyoruz özellikle HDP’den CV’ler gelmeye başlamış. Bu konuda arkadaşlarımız çalışıyorlar. Biliyorsunuz İBB güvenliği otomatik silah dahi taşıyabiliyor. Bu birim partilerin güvenliği için önemli!

• İBB’de var olan bir işleyiş var bu işleyişi bozmak istemiyoruz işler gayet güzel bir şekilde devam ediyor. İyi bir sistem kurulmuş. Düşündüğümüzden daha iyi bir durumda İBB. Eğer hata yaparsak halk bize kızar. Sabırlı olmamız lazım. Hatta bu sistemi İzmir’e taşımak lazım.

• Onun için işleyişi değil işleyişi yönetenleri değiştireceğiz var olan bu düzeni kendimize yazacağız. İBB konusunda yaptığımız eleştirileri azaltacağız çünkü iş yapma durumları projeler bizim düşündüğümüzün çok üstünde onun yerine basın üzerinden maddi tartışmalar çıkaracağız.

• Ekrem beye yurt dışından yaz içinde ziyaretler olacak. İstanbul belediyeciliğini CHP olarak Avrupa’ya ihraç edebiliriz. Bu da bize ciddi PR sağlayacak. Ajansımız görüşmeleri sürdürüyor. Avrupa’da AKP’ye konulan rezervler bize kalkıyor. AKP’lilerin işlerini CHP olarak pazarlayacağız.

• Vakıflar üzerinden tartışmaları büyütmemiz gerekiyor bir sonraki seçimlerde kendi tabanımızı mutlu etmezsek başarısız oluruz bunun için İBB’nin destek verdiği vakıfları itibarsızlaştırıp yerlerine kendi vakıf ve derneklerimizi koyacağız.

• Aynı zamanda siyasal İslam’ın beslendiği asıl yer de vakıflar cemaatler bunlara itibarsızlaştırmak sorunun kaynağını kurutmak demek olacak. Bu vakıflardan 1-2 tanesine göstermelik desteklerimizi devam ettireceğiz diğerlerini de özellikle medya ve sosyal medyada döveceğiz.

• HDP’lileri kaybetmezsek hiçbir sorun yaşamayız. İstanbul’da CHP için kilit parti HDP diğerleri değil. Diğer arkadaşların HDP ve HDP ideolojisi konusunda hiçbir yorum yapmamasını istiyoruz. Sabırlı olmamız lazım. AKP’ye karşı kazanmak istiyorsak HDP’yi hoş göreceğiz.

• Ekrem bey ortalık sakinleşince Demirtaş’a teşekkür ziyaretinde bulunacak. Necati Bey görüşmeleri yapmış Avrupa’daki dostlarımız da Demirtaş’ın sürekli gündemde tutulmasını istiyorlar bu ziyaret bunun için de önemli.

• Şunu biliyoruz klasik medya haber siteleri artık yeterli değil sosyal medyanın gücü tartışılmaz. Bu nokta da ajansı olan arkadaşlar İldeki medya başkanlığımızla temasa geçsinler fon desteği sağlayacağız.

• Kriz anlarında sosyal medyadan bir taş atıyorsunuz sonra 40 akıllı bunu çıkarmaya çalışıyor olay hakkında gerçek çıkana kadar herkes algıya zaten inanıyor. Önemli olan artık gerçek değil algı. Bu seçimlerde Ekrem Bey bunu ispatladı.

Ne diyelim.
BEKLEYELİM...
GÖRELİM...

Selam ve dua ile.
Bülent ERTEKİN 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı