Bülent ERTEKİN Özür dileriz, dileyebilecek misiniz?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Özür dileriz, dileyebilecek misiniz?
Bülent ERTEKİN

Özür dileriz, dileyebilecek misiniz?

Ne hakaretler...
Ne hainlikler...
Ne satılmışlıklar..
Neler neler...
Gördük.
Bu zamana kadar yaptıkları bütün yalan ve iftiralarını; resimlerle, ses ve görüntü kayıtları, belgeler ile yüzlerine vuruldu ise karşımızdaki cibilliyetleri bozuklardan ne bir utanma, ne bir yüz kızarması, ne de bir ÖZÜR DİLERİZ! duyduk.
Bizim ki biraz hoşgörü(!), biraz da FANTAZİ (!) olsa gerek. Zira dedik yaaaa...

Malum G20 zirvesi ve ABD başkanı ile yapılan ikili görüşmeye kadar  gündemde olan sıcak konulardan birinin de Rusya'da alınan S-400'ler idi.

Cumhur İttifakın, karşı cephesinde âdeta bir savaş halinde olan Millet ittifakı üyelerinin sınırları koruma ve kollama hususunda hayati bir önem arz eden S400 füzelerinin ALINMAMASI konusunda KUTSAL İTTİFAK  içerisinde olmaları ve her ortamda ALMAYIN! diye adeta bir savaş çığırtkanlığı içerisinde olmaları idi. Oysa bir kaç gün öncesinde G20 zirvesinde bizzat ABD başkanı Trump'un 

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, Obama yönetiminden Patriot almak istedi fakat izin verilmedi. Obama döneminde Türkiye’ye adil davranılmadı” diye konuşması ile

DİK DURMANIN...
MİLLİ MENFAATLERİ SAVUNMANIN...
VATAN, BAYRAK SEVDASININ...
Ne kadar da önemli olduğunu bir kez daha öğrenmiş olduk.

Oysa adı MİLLET İTTİFAKI  olan cephenin dana dişi (!) gibi kurmayları ve liderleri ne demişlerdi.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli,

"Tek sığındığı şey savaş politikaları. Oysa siyaset çözüm üretmektir. Çözüm üretemedikçe bu iktidar Türkiye gündemine sürekli silahlanmayı sokuyor ve kamu kaynaklarını harcıyor. İşte önümüzde S-400 var. Ne işe yarayacağı belli değil. Türkiye'yi bu gerilim hattına mahkûm ederek....

CHP Lideri Kılıçdaroğlu da, "Birbirine uyumsuz silahların olumsuz sonuçlar doğuracağını söyleyerek." S-400 alımına karşı çıkmıştı..

HDP milletvekili Garo Paylan ise,
"Ekonomimiz bu kadar kırılganken S-400 füzesinin alınması yangına benzin dökecektir. Acilen S-400 füzesi alımından vazgeçilmeli" dedi.

Bunlara, bugün ola ki bu ülkeyi kazaen veya bilerek İKTİDARA Bİ DERS VERELİM ve BUNLARI ALAŞAĞI EDELİM deyip de  ÜLKEYİ TESLİM EDERSENİZ emin olun 100 yıldır prangaları boynuna geçirilmiş bu millete, bu vatan toprağındaki insanımıza bırakın 100 yıl emin olun kıyamet kopuncaya kadar öyle bi prangaları bağlarlar ki nefes dahi alamazsınız.

Evet. Dünyanın bir numaralı teröristi, haydudu, kan emici devleti olan ABD ve onun başkanı dolaylı yoldan da olsa S-400’ler ile alakalı olarak,

"SİZ VATANINIZIN SELAMETİ İÇİN KAYGILARINIZDA HAKLISINIZ.
YAPTIĞINIZ BU ALIŞVERİŞ DE
SİZİN EN DOĞAL HAKKINIZ demeye getirdi.

Şimdi
ALMAYIN...
BAŞIMIZI DERDE SOKMAYIN...
NE İŞİMİZ OLACAK...
diyen sözüm ona MİLLET adını kullanarak MİLLET İTTİFAK(!) ını kuranlar bu milletten

ÖZÜR DİLERİZ!, DİLEYEBİLECEKMİSİNİZ?

Hayır...
Hayır...
Hayır...
Sözümüzü de, makalemizi de Hasan ÖZTÜRK ün
"Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve heyetlerimizin duruşuyla G-20’nin en zengin ülkelerinden biri olmasa da en aktif ülkelerinden biri olduğunu göstermiştir.
(Hasan ÖZTÜRK Yeni Şafak 9/6/2019)
ifadesi ile bitirelim.

Selam ve dua ile.
Bülent ERTEKİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı