Adnan ÖZ Her şey güzel olsun artık!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Her şey güzel olsun artık!
Adnan ÖZ

Her şey güzel olsun artık!

Samsunspor için her şey güzel olsun İnşallah.

Öncelikle Samsunspor’umuzun kuruluşunun 54. Yıl dönümünü kutlayalım. Aslında bir iddiaya ve delilleri ile ortaya koyulmuş bir çalışmaya göre Samsunspor daha eski bir kulüp ama sanırım federasyonun kabul ettiği tarih esas alınıyor. Şimdi oraya girmeyelim.

Evet, Samsunspor kongresi gerçekleştirildi. Katılmayı çok istememize rağmen müsait olamadığımız için basından takip etmeye çalıştık.

Tabii ki, artık kongrelerimiz eskisi gibi olmayacaktır. Çünkü statü değişikliği oldu. Aslında nasıl bir uygulama olacağını merak ediyorduk.

Yönetime kimin girdiği, kimlerin görev aldığı eskisi gibi önemli değil. Artık Samsunspor profesyonel futbol şubesi Sayın Yüksel Yıldırım ve Sayın İsmail Uyanık’a aittir.

Artık kulüpte onlar ne derse o olacaktır. Dolayısı ile yönetimde görev alan arkadaşların sorumluluğu gönüllü mesai vermenin ötesine geçmeyecektir diye düşünüyoruz.

Sayın Yıldırım sosyal medya hesabından bir soruya “ merak etmeyin yeni formalarımızı yaptırdık. Yakında tanıtılacak. Bilhassa ekiple çalıştım ve çok güzel formalar yaptık! Herkes bizi konuşacak! Sürpriz olarak ta bu sene için klasik olan formamızı da yaptık! Şampiyonluk turunu bu forma ile atacağız İnşallah. En büyük Samsunspor!” diye açıklama yapmış.

Forma tabii ki, önemli ama asıl önemli olan o formayı terletebilecek oyuncular ve o formanın hakkını verebilecek oyunculara giydirmek de önemlidir o formayı. Bu da yetmeyebilir, bunu geçen yıl bizzat yaşadık bu kadroyu sevk ve idare edebilecek teknik ekibe de ihtiyaç var.

 Geçen yılki kadroda sorumsuz birkaç oyuncu vardı ama kadro kalitesi bu ligin üzerindeydi. O geniş ve kaliteli diye düşündüğümüz kadroyu iyi idare edemediğimiz için başarılı olamamıştık.

İrfan Buz ve ekibine güveniyoruz. Kadroya dahil olacak oyuncular kadar gideceklerde önemlidir. Tabii ki, bunun kararını teknik ekip ve idari kadro verecektir.

Ama biz bazı konularda duygusal davranırız. Çünkü biz Samsunluyuz ve kendimizi Samsun’a ve Samsunspor’a ait hissediyoruz.

Bu sebepten Samsunspor alt yapısında yetişen oyuncularında böyle düşündüğünü, düşündüğümüz için onların Samsunspor’da kalmasını arzu ederiz. Onlar bizim evlatlarımız ama futbol bu kadar duygusallığı kaldırır mı o ayrıca tartışılır.

Tabii ki, bunun kararını teknik ekip verecektir. Teknik ekip, bizim gibi düşünmek zorunda değil. Teknik ekip, meseleye yeterlilik ve uyum açısından bakar. Zaten bizimkisi bir temennidir.

Artık heyecanla yeni sezonu bekliyoruz. İnşallah sezon başı kampından önce kadro üç aşağı beş yukarı şekillenir. Gerçi bunun öneminin olduğunu düşünüyorduk ama geçen sezon olmadı. Hayırlısı bakalım heyecanla önümüzdeki sezonu bekliyoruz.

Taraftarı tribüne çekmek için takımın coşkulu oynaması gerektiğini geçen sezon birkez daha anladık.

İnşallah takım coşkulu oynar da hiç olmaz ise ortalama 20 bin taraftara oynarız.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER