Adnan ÖZ Hatıran yeter/ kadro yapılanması!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hatıran yeter/ kadro yapılanması!
Adnan ÖZ

Hatıran yeter/ kadro yapılanması!

Samsunspor’a gönül vermiş bir avuç insan Türkiye’de bir ilke imza atarak yıkılan bir stada yani bir nevi beton kütleye duygularını yazarak ‘HATIRAN YETER’ dediler.

Beton kütle diye belirtişimiz stadı küçümsemek için değil durum tesbiti içindir. Biz, biliyoruz ki, stadın yıkılışına ağlayanlar bile olmuştu. Ama stad fiziki ömrünü doldurduğu için yıkılması gerekiyordu ya da bize öyle söylendi.

Yerine yapılan stad ise yeni ve modern görünse de yapılışındaki hataların dışında bir de bizim gibi 19 Mayıs stadında anıları olan insanların bu stada alışması kolay olmadı hatta hala alışamadığımızı söylesek abartmış olmayız.

Evet bizler hala yeni stada alışamadık, bizler hala eski stadı özlüyoruz. Bu özlem stadın konumu, fiziki yapısı ve yaşadıklarımızla ilgili olabilir ama durum budur.

Evet bizler 16 kişi Sayın Yusuf Demircioğlu’nun derlediği bu ‘ HATIRAN YETER’ kitabında Samsunspor ve 19 Mayıs stadı ile ilgili anılarımızı yazdık. Kitap piyasaya çıkalı bir ayı geçti. Yazılı ve görsel basın ‘ HATIRAN YETER’ kitabına beklediğimizin üzerinde ilgi gösterdi.

Anca taraftar beklediğimiz ilgiyi göstermedi ya da biz kitabı taraftara duyuramadık. Bunun için Samsunspor yönetimi 12 Temmuz Cuma akşamı saat 18.30 da Samsunspor tesislerinde bir imza günü tertip etti. Bizler, kitabı yazan ve derleyen arkadaşlar kitabın tanıtımını ve imzasını yapacağız.

Bütün taraftarı imza günümüze davet ediyoruz. Bu bir sevgi ve hayal işi, hayali Samsunspor’un başarısı olan herkesi Samsunspor tesislerine bekliyoruz.

KADRO BİR AN ÖNCE ŞEKİLLENMELİ!

Kadro oluştururken iki tür sıkıntı olur, birincisi oynatacak oyuncunuz yeterli değildir veya oyuncu alacak paranız yoktur ya da transfer yasağınız vardır bu kadro oluşturma konusunda bir sıkıntı türüdür.

Ya da şuan bizimki gibi geniş ve kaliteli bir kadronuz vardır, bu geniş kadro içinden bir kadro oluşturursunuz. Bütün sıkıntınız keşke kadro fazlası olsa, elinizdeki oyunculara bakarsınız bizi hedefe taşıyabilecek kalitede, uyumlu ve sporcu ahlakı sağlam olan 25 kişiyi tutar diğerlerini duruma göre kiralık ya da satış ya da sözleşme fesih edilerek sorun çözülür. Yeterki tek sorun bu olsun. Geçen sezondan gelen kırgınlıklar ne durumda bilemiyoruz.

Umarız bu sezon İrfan Buz hoca ve yönetim takımda birliği ve dirliği sağlayabilir.  Geçen sezon bu konuda çok sıkıntı yaşadık. Yöneticilik öyle bir şeydir ki, bazen olanları görmezden gelmeniz gerekirken bazen de yumruğu vurup kangren olma ihtimali olan hastalığı kökünden kesip atmayı gerektirir. Bir de yöneticiler her duyduğunu doğruymuş gibi basın ya da sosyal medya aracılığı ile kamuoyu ile paylaşmamalı.

 Bizler sadece taraftar ve Samsunspor sevdalısı olan yazarlar bile bazı meseleleri yazmayı uygun görmüyoruz. Niye mi? Samsunspor’un menfaati için ama bazı yöneticiler buna bile dikkat etmiyorlar. İnşallah bu sezon herkes geçen sezondan ders çıkararak hareket eder.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER