Rukiye AYDIN Bir Milat Olarak 15 Temmuz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bir Milat Olarak 15 Temmuz
Rukiye AYDIN

Bir Milat Olarak 15 Temmuz

Evet; 15 TEMMUZ bir milattır, suskun, masum, yıllarca ötekileştirilmiş bir toplumun direnişinin ve aslına yeniden dönüşünün miladıdır.

15 TEMMUZ bu milletin yanında gibi gözüküp kuyu kazanları kuyuya gömülmesi miladıdır, Devleti baba bilip devletine başkaldırmayan bir toplumun, kanunları, yasaları, imkânları kendi hegemonyalarına kullanıp, milletin seçtiği hükümeti ortadan kaldırmaya çalışanların yaptığı zorbalığa ihanete canıyla, kanıyla dur dediği bir milattır.

Bu toprakların tarihi ihanetlerle doludur, sonuç hep hainlerin hüsrana uğramasıyla sonuçlanmış, hainler hüsrana uğradıkça devletimiz milletimiz hedef büyütüp ilerlemeyi sağlamıştır.

En acı olan tarafı ise ihanetçi yapılar tarafından aldatılmış,  fikriyatı değiştirilmiş, kendine olan özgüveni elinden alınmış tabiri caizse köleleştirilmiş, bu topraklarda hayat bulmaya çalışan gençlere oluyor.

Devletin içine yıllarca çöreklenmiş bir yapı olan FETÖ ekmek bulabilme umudu ile kendine sığınmış kitleyi dış güçlerle ortak kurduğu yapıda kullanarak devleti ele geçirme operasyonuna karşı halkın vurduğu tekme ile başlayan bir milattır,

Milletimizi her konuda aldatabilir, kandıra bilirsiniz ancak Din, Devlet, Vatan, Milleti yok edeceğiz diye kendinizi belli ettiğinizde orada kandıramaz şamarı yersiniz.

Devlet bizde her şeydir.

Devlet ufuktur, ufka bakarak kendimizi buluruz,

Devlet Ekmektir, aştır karnımızı doyururuz,

Devlet babadır, en çaresiz olduğumuz anda elini sırtımızda hissederiz.

Devlet kutsaldır, devlet olmadan dini yaşantın eksik kalır...

Velhasıl devlet dediniz mi akan sular durur.

Dedelerimiz Çanakkale savaşını dış mihraklara karşı yaparken bugün kendi içinde çıkmış ihanet yapısını görse kan ağlarlardı.

Sosyolojik yapı olarak 15 TEMMUZ ve FETÖ dini hassasiyeti ortadan kaldırmak insanları sınıf ayrımına sokmak ve vatanı bölmek için kurgulanmış bir tezgahtı.

Rabbimize şükürler olsun ki devletimizin nerede bir mazlum varsa sırtını sıvazladığı güç verdiği, nerede bir gözyaşı döken varsa gözyaşlarını dindirdiği toplumun duası, milletimizin küllenmeye yüz tutmuş zannedilen imanı ile devletine sahip çıkışı bu ihanet şebekelerinin sonunu getirmiş oldu.

Bu vesile ile 15 TEMMUZ hain darbe girişiminin yıldönümünde şehitlerimize yüce Mevla’dan Rahmet, Gazilerimize de en tez zamanda Rabbimizin Şafii isminin hürmetine şifa bulmalarını temenni ederim.

Bir sonraki yazımda buluşmak üzere siz saygıdeğer okurlarımı cenabı hakka emanet ediyorum.

Rukiye AYDIN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER