Adnan ÖZ Böyle olmadı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Böyle olmadı!
Adnan ÖZ

Böyle olmadı!

Türkiye’de yıkılan bir stada yazılmış ilk ve tek kitap olan “HATIRAN YETER” adlı kitabın imza günü yapıldı.

İmza gününü Samsunspor  Nuri Asan tesislerinde yapıldı. Bu programın Samsunspor Başkanı Sayın İsmail Uyanık’ın talimatı ile organize edildiği ve Sayın Başkan İsmail Uyanık’ın da imza programına katılacağı bize söylenmişti. Biz de bu hassas davranışı dolayısı ile Sayın İsmail Uyanık başkanımıza teşekkür etmiştik. 

Çeşitli illerde yaşayan, 16 Samsunspor sevdalısının stad ve Samsunspor ile ilgili anılarının kaleme alındığı kitap yerel ve yaygın medyada çok büyük ilgi gördü ve görmeye de devam ediyor.

Samsunspor tesislerinin bahçesi imza günü için hazırlanmıştı. Yağmur ilgiyi biraz azaltsa da maksat hasıl oldu ve imzalar atıldı, fotoğraflar çekildi ve basın görüntüsünü aldı.

Kitaba yazıları ile katkı verenlerin en büyüğü yani en yaşlısı bizdik. Tabiri caizse yazarların çoğunluğu bizim çocuğumuz yaşındaydı. Bunları neden yazdık birazdan anlatacağız.

Biz, Samsunspor’u yazınca bazen, bazı abiler tarafından “ memleketin başka derdi yok mu? Memlekette çözülmesi gereken başka sorun yok mu? Onları dile getirin” diye eleştiriliyoruz.

Biz de “ olmaz mı? her taraf dert ama bir derdimiz de Samsunspor” diyoruz. Biz, belli teşkilatlarda görev aldığımız için, yani tabiri caizse feleğin çemberinden geçtiğimiz için birçok konuda hayal kırıklığı yaşamış ama bunun gibi durumlara alışmış biriyiz.

Ama kitaba yazıları ile katkı veren gençlerimiz aynı düşüncede olmadıkları için biraz hassasiyet gösterdiler. Belki de başkanın onlara bir çay ikram edip teşekkür etmesini bile beklediler.

Çünkü hepsi koşulsuz Samsunspor sevdalısı ve toplumun önünde olan insanlardı. Ve sadece yazar değil Samsunspor sevdalısı yazarlardı. Ve başkan söz vermiş olmasına rağmen hem de tesislerde olduğu halde imza programına katılmadı. Genç yazar arkadaşlar “ sunulan gerekçelerin önemi yok” dediler. Evet koşulsuz sevdikleri takımın başkanı onları ya önemsememişti ya da onlarla görüşmeye gerek görmemişti.

Bu, her halükarda onlar açısından üzüntü verici bir durumdu. Oysa geçen yıl sağlayamadığımız birlikteliğe ve kaynaşmaya bu yıl mutlaka ve daha çok ihtiyacımız olacaktı.

Başkan “ ben Samsunspor’un başkanı ve sahiplerinden biriyim” diye düşünüp böyle davrandı ise yanlış düşünmüş. Çünkü taraftarı olmayan takımların durumu ortada.

Keşke böyle olmasaydı. Başkan gelip beş dakika selamlama konuşması yapıp tesislere geri dönseydi.

Hani şair demiş ya!

 “ Biz, ne insanlar gördük,

kibir kulelerinde.

Koltukda kral’dı da,

Yeller eser yerinde ”

diye.

Ama yapacak birşey yok, oraya gelenlerin hiç biri başkan için Samsunspor sevdalısı olmadı. Samsunspor’a da koşullu bağlı değiller, yani Samsunspor’u sevmeye her şeye rağmen devam edecekler.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER