Adnan ÖZ Samsunspor 1. Lige Çarşambaspor 3. Lige çıkmalı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsunspor 1. Lige Çarşambaspor 3. Lige çıkmalı!
Adnan ÖZ

Samsunspor 1. Lige Çarşambaspor 3. Lige çıkmalı!

Bu sezonun yani 2019 - 2020 sezonunun, tabiri caizse lamı cimi yok, Samsun şehri iki şampiyonluk birden bekliyor.

Herkes hesabını kitabını ona göre yapsın, taraftar artık mazeret istemiyor. Geçen sezon Samsunspor için kayıp bir sezon oldu ama her şeye rağmen bir yandan da bizim için tecrübe oldu.

 İnşallah hatalardan ders çıkarırız da bu sezon aynı hataları yapmayarak şampiyon olurken hop oturup hop kalkmadan rahat bir sezon geçiririz.

Yine Çarşambaspor içinde aynı düşüncedeyiz. Çarşambaspor’da geçen sezonun sonlarına doğru yakaladığı performansı yakalarsa o da şampiyon olacaktır.

Aslında iki takımımızda başlıkta yazdığımız ligde olup bir üst ligi hedeflemeliydi, ama olmadı bir yıl gecikmeli de olsa bu sezon iki takımımızın da şampiyon olacağına inanıyoruz.

İki takımımızda hedefledikleri ligler için yeterli tecrübeye,  futbol kültürüne, alt yapıya ve taraftar desteğine sahipler. O zaman başarmaları için biraz sıkı çalışmaları gerekecek, hepsi bu.

İki takımımızın aynı anda şampiyon olup bir üst lige çıkmaları şehrin havasını değiştirecektir.

Ve beklentilerimiz ve hayallerimiz daha da gelişecektir. Samsunspor’u Türk futbolunda söz sahibi yapmak istiyorsak profesyonel liglerde mutlaka birkaç takımımız olmalı.

Çünkü altyapı oyuncularını geliştirmek için 1. 2. ve 3. Liglerde pilot takımlara ihtiyacımız var.

Şuan bir nevi bu görevi Erbaaspor yapıyor önceki sezon da Tokatspor kısmen yapmıştı ama bu işin üzerinde durarak Çarşambaspor ve Bafraspor’u profesyonel liglere taşımalıyız.

Futbol şehriyiz diyoruz, futbol kültürümüz var diyoruz ama şöyle bir düşününce bunu tescillemek için koskoca Samsun’un birkaç profesyonel takıma sahip olması gerekmez mi?

Evet Samsunspor’un bir tek sorunu var, o da kaliteli oyuncusunun fazla oluşu ve kadroyu nasıl azaltalım diye teknik ekibin kafa yorup çalışması.

Çarşambaspor ise basından takip ettiğimiz kadarıyla sezona iddialı giriyor. Samsunspor kesin şampiyon olur diye düşünsek te Çarşambaspor’un biraz desteğe ihtiyacı olabilir.

Samsunspor’un, kendisine altyapı olabilecek Çarşambaspor’a her alanda destek vermesi gerektiğini düşünüyoruz.

Zaten Samsunspor, Samsun’daki bütün amatör takımlarımızla anlaşmalar imzalıyor. Samsunspor, Çarşambaspor’a da destek vermeli hatta elinden tutup 3. Lige çıkarmalıdır.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER