Adnan ÖZ Batıpark da Doğupark da olmaz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Batıpark da Doğupark da olmaz!
Adnan ÖZ

Batıpark da Doğupark da olmaz!

Samsunspor canımız, ciğerimiz ama tahsisi istenen Batıpark da Doğupark da olmaz, olamaz! Batıpark’ın ya da Doğupark’ın Samsunspor altyapı tesisleri için istenmesi ve büyükşehir belediye başkanının bu tahsise gönülsüz oluşundan dolayı hedef gösterilmesi doğru bir yaklaşım değil.

Evet bu tahsise biz de karşıyız çünkü şuan bu iki parkta Samsunluların hayatlarının bir parçasıdır. İnsanlar bu parklarda sürekli piknik yapıp çocukları ve aileleri ile dinlenip eğleniyor toprakla temas sağlıyorlar.

 Altyapıya başka arsalar üretilmelidir. Yıllardır Samsun’un sahilinin ve yeşilinin yok edilişini çırpınarak, isyan ederek izledik. Yıllardır hep “ kolaycılığa kaçmayın, yeni arsalar üretin bir avuç yeşilimiz, denize ulaşabileceğimiz alanımız var onları da betona çevirmeyelim. Şehri güneye doğru açalım hem sıkışıklığı önler hem de mevcut alanları koruruz. Bu alanlar bizlere gelecek nesillerin emanetidir. Bu alanları böyle hoyratça harcamaya hakkımız yok” dedik, durduk.

Elimizde kala kala bir Doğupark, bir Batıpark, bir Karayolları alanları ve Veteriner bahçesi kaldı, onları da korumaz, koruyamazsak bizlere yazıklar olsun!

Niye böyle oluyor anlamakta güçlük çekiyoruz. Ne zaman bir yere arsa lazım olsa hemen hazır yerler gündeme geliyor.

Yok mu aklı başında bir yönetici? “ biraz da güneye doğru arsa üretip şehri o tarafa kaydıralım” diyecek.  Allah aşkına sadece bu günü değil yarınları da düşünmek zorundayız.

Evet Samsunspor’un futbol şubesi yani profesyonel takımı bir şirket tarafından bütün haklarıyla satın alındı. Ama biz yine de Samsunspor’u şehrin en önemli markası olarak görüyor ve desteklemeye devam ediyoruz.

Fakat yasalar belediyelerin profesyonel takımlara yardımını engelliyor. Onun için Samsun’da üretilecek arsanın Samsunspor altyapısına tahsis edileceğini düşünüyoruz.

Ama adı Samsunspor bile olsa Doğu ve Batıpark bu iş için tahsis edilmemeli. Evet altyapı çok önemli binlerce gencimiz spor yapıp kendisini geliştirecek. Keşke bütün çocuklarımızı ve gençlerimizi spor yapabilecekleri alanlara kavuşturabilsek.

Spor yapan genç hem kötü alışkanlıklardan uzak durur hem de daha aktif ve daha enerjik ve daha üretken olur. Dolayısı ile hem kendisine hem de milletine faydalı işler yapma ihtimali çoğalır.

Büyük Şehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir’in ivedilikle arsa işini çözmesini istiyor ve bekliyoruz. Aksi halde bir grup kendisini hedef göstererek yıpratmaya devam edecektir.

Evet başka Samsunspor olmadığı gibi başka Samsun’da yok. Herkes işini titizlikle ve şehrin geleceğini de düşünerek yapmalıdır.

Kimse de samsunspor üzerinden taraftarın duygularını kullanarak algı yapmamalıdır.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER