Advert
Oktay ZERRİN Sevgiyi biz öldürdük!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sevgiyi biz öldürdük!
Oktay ZERRİN

Sevgiyi biz öldürdük!

Sevgi; adı bile yetiyor her şeyi anlatmaya! Sevgi; yüce Allah'ın bizlere bahşettiği bir gönül ve insanlık hediyesidir.

Sevgi; tüm insanları, bir araya getiren, kaynaştıran en güzel ve etkili bir özelliktir. Bu güzel özelliği; hakkıyla yaşatabilmek ise zamanımızda oldukça zor görülüyor.

Zira dünya; bugün hâlâ silahların gölgesinde, her gün ölüm korkusuyla, dünyada yaşanan katliamlar, savaşlar ve özellikle de küçük çocukların yaşama hak ve özgürlüklerini ihlal eden bir hüviyete bürünmüştür.

Sevgidir insanı insan yapan meziyet. Sevgidir şairi, sanatçıyı ilham perileriyle buluşturan ancak ne var ki, dünyanın gidişatı ve yaşanan olumsuzluklarını kucaklamış, aç gözlü canavarların; insanlığı nasıl tehdit ettiği de âşikardır.

Yeşil alanların taş, beton bir yapıya dönüştüğü, menfaat ve fırsatçıların; ağızlarının vahşice sulandığı bir dünyadan, hayattan ve insanlardan ne kadar sevgi bekleyebiliriz ki?

İnsanların; bir kaşık menfaat, üç- beş kuruşluk şahsî ihtirasları, günümüzde bitmek bilmiyor. Sevgi; öyle pazarda satılan bir ürün de değildir. Bir kalbin nakış nakış, oya gibi işlenmiş şeklidir sevgi.

Saygısız sevgiden ise olsa olsa ancak boş umutlar orkestrası olur! Böyle bir orkestrada ise herkes kendini üst düzey bir fert, bir şahsiyet sanır. Oysa; bu gibi kimseler; bu arenada bırakın sanatçı olmayı; bir insan, bir figüran bile olamaz!

Sevgi, insanı insana; insanca yaklaştıran, yakınlaştıran güzel bir kavramdır ancak dediğim gibi; sevgiyi gerçek manada hak edenlerindir sevgi. Saygıyla bütünleşebilen gönüllerin, mert yüreklerin gurur kaynağıdır sevgi.

Sevgisiz bir dünya; sevgisiz bir rüya ve hülya; kimsenin işine yaramaz. İnançsız, sadece maddeyle robot gibi kurulmuş ve hedeflediği yola, şahsî ihtiraslarıyla varmaya çalışanların; başarısız olacakları ise gün gibi âşikârdır.

İşte bu duygu ve düşüncelerle bir bayrama daha kavuşacak olmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz.

Kurbanlarımızı da sevgi, saygı ve HAKK'ın rızasına uygun keselim ve paylaşmayı adilce yapalım ki; bu tavırlar bizlere yakışsın.

Sevgisiz, saygısız kalmayın hiç. Sevgilerimle, saygılarımla.

Oktay ZERRİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert