Advert
Oktay ZERRİN Yılport Samsunspor dikkatli ol!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yılport Samsunspor dikkatli ol!
Oktay ZERRİN

Yılport Samsunspor dikkatli ol!

Şimdi birçok okurum; bu başlık da neyin nesi demiştir mutlaka yazıyı okumadan ama yazıyı okuyunca ; bu başlıktaki kerameti ve sırrı çözebileceklerini umuyorum !

Şimdi Samsunspor'umuz bazı takımlarla hazırlık maçları yapıp, lig öncesindeki durumu gözlemliyor ki; bu da çok normal ve olması gereken bir konu ancak niçin hep 3. Lig takımları ile maç yapılıyor ben ve bazı spor yazarı arkadaşlarımız bunu pek anlayamadık.

Hani 1. Lig ve Süper Lig takımlarını bir yere kadar anlayabiliyoruz da; niçin hiç 2. Lig takımlarından herhangi biri ile hazırlık maçı oynamıyoruz? Herhalde deneyimli Hocamız sn. İrfan BUZ ile ekibinin mutlaka bir bildiği vardır, bizim bilemediğimiz ama meraktan sordum ben yine de hoşgörünüze sığınarak.

Gelelim 3. Lig takımlarıyla oynanan hazırlık maçlarına: Siz ne düşünüyorsunuz pek bilemem ama ben doğrusu hazırlık maçlarında alınan galibiyetlere, beraberliklere rağmen oyun tarzını pek beğenmedim.

Hadi galip geldiğimiz maçları bir yana bırakalım; şu son oynanan; 3. Lig takımlarından Ofspor maçını uzun süre 1-0 mağlup götürüp durumu 1-1 ile kurtarmamıza da doğrusu pek sevinemedim!

Şimdi teknik heyet diyecek ki; bunlar adı üzerinde; hazırlık maçı kardeşim diyecekler de peki siz bu maçı beğendiniz mi? Beğendiyseniz mesele yok ama ben ve benim gibi birçokları bu maçtaki skoru değil; oyunu pek beğenmedik.

Tamam anlıyoruz; bu elbette bir hazırlık maçı ama Ofspor'un genç ve dinamik takımı neredeyse maçı alıp götürüyordu. Sakın Ofspor'u küçümsediğimi Samsunspor'umuzu da kötülemeye çalıştığımı sanmayın lütfen ama bu oyun doğrusu bu isteksizlik biraz bizleri tedirgin etti.

Elbette ki Yılport Samsunspor yani gerçek Samsunspor takımı bu takım olamaz ve olmayacak da inşallah. Bizim hedeflerimiz, odaklandığımız nokta, en üst yer, zirve ve Şampiyonluktur. Başka bir sonuç da zaten bizi tatmin ve mutlu etmez, edemez,  etmeyecektir de.

Şimdi; ligin başlamasına sayılı günler kalmışken; bu hazırlık maçlarındaki oyunumuzu en üst düzeye çıkartabilmenin; göze hoş gelen bir takım oyununu sahaya yansıtabilmemizin mutlaka çözüm ve çarelerini araştırıp, sonuca rahat ve doğru giden bir takım oluşturmak zorundayız.

Yoksa efendim bu hazırlık maçıydı, futbolcuları deniyoruz yok şöyle yok böyle gibi mazeret üretmeye de hiç gerek yok. Zira Samsunspor; mazeret üretme takımı değil, çözüm ve sonuç üretip sahada ayak basmadık yer bırakmayan, takım yani ekip oyununu en üst düzeyde kabul eden bir takımdır ve bizler bu takıma dün olduğu gibi; bugün de aynı şekilde inanıyor, güveniyor ve destekliyoruz, destekleyeceğiz de.

Yeter ki bu yıl; hedefimiz olan şampiyonluğa merhaba diyelim. Yeter ki Süper Lig özlemiyle yanıp tutuşan bu mazisi şan ve şeref dolu takımı lâyık olduğu yere taşıyalım.

Taraftarı, Basını ve tüm şehri ile Yılport Samsunspor' u şampiyonluğa taşıyalım. Artık üvey sevgilerden kendimizi arındıralım ve Samsunspor sevgisini yüreklerimizde barındıralım.

Saygılarımla.

Oktay ZERRİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert
Advert