Bülent ERTEKİN Ayşe tatilde!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ayşe tatilde!
Bülent ERTEKİN

Ayşe tatilde!

Ayşe tatilde...

Bülent her gün tatil yapıyor. Zira otuz yıl özel sektör gibi demiri ve çeliği eriten, tamamen performansa dayalı bir sistemle insanların gücünü ve enerjisini KÂRLILIK ve VERİMLİLİK adına sülük gibi emen bir çarkla çalışmış ve emekliliğini kazanmış, sonrasında da 2 sene daha çalışmış bir emekliyim. Yani, tatil AYŞE'nin hakkı da benim hakkım değil mi?

Malum bu terim 1974 yılında Kıbrıs'ın Yunanistan'a katma çabaları ve Rumların saldırıları sonucunda adada barış ortamını tekrar getirmek için Türk Silahlı Kuvvetleri adaya çıkarma yapmış idi. 20 Temmuz 1974'de başlayan Kıbrıs Barış Harekatı’nın parolası ise "AYŞE TATİLE ÇIKTI" idi.

Yani bizim Ayşe’nin tatili bildiğimiz Bodrum, Ayvalık, Milas, Muğla, Kuşadası, Çeşme, Alaçatı'nın serin, tertemiz, masmavi sularında başlamadı.

Malum geçenlerde Mega şehir İstanbul'un bazı semtlerine metrekareye 140 km yağmur yağdı. Aslında buna yağmur değil de AFET dersek herhalde yerinde bir ifade olur. Zira özellikle EMİNÖNÜ ve MAHMUTPAŞA esnafının adeta havuza dönen dükkânlarında görmek bizleri ziyadesi ile üzdü.

Gelelim asıl konuya. İstanbul'u sel, afat âdeta esir alırken büyük hayallerle ve en önemlisi HER ŞEY DAHA GÜZEL OLACAK parolası ile İstanbul'da Belediye Başkanı olan Sayın Ekrem İMAMOĞLU'nu maalesef bir gün sonra televizyonun haber ekranlarında görebildik.

Meğerse sayın başkan haklı olarak seçim yorgunluğunu ailesi ile birlikte 6 gün izin alarak değerlendiriyormuş . "Yahu kardeşim adamın hakkı, yirmi milyonluk âdeta devasa bir ülkeyi yönetmek herhalde her kişinin değil er kişinin işi, oda bir insan, elbette yorulmuştur ve dinlenecektir" diyebilirsiniz.

Lâkin beni en çok rahatsız eden ise bugünkü gazetelerde Ekrem İMAMOĞLU'nun vekil olarak atadığı Hüseyin Aksu'nun

“Bugün ulaşma imkanı olmadı, yarın sabah burada olacak. Birlikte incelemeler yapacağız.” demesi. Yani bu şu mu demek?

TATİLDEYİM KARDEŞİM. RAHATSIZ ETMEYİN Mİ?"

Eeeee koskocaman,

MEGA ŞEHİR...

ULTRA ŞEHİR...

veya biz ona

DEVLET-İ İSTANBUL diyelim.

Ayşe tatilde...

İstanbul tatilde...

İSTANBUL'UN SEVDALILARI TATİLDE.

Helal olsun size(!)

Selam ve dua ile.

Bülent ERTEKİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı