Adnan ÖZ ​ASRİAD Samsun Şubesi Sayın Uyanık’ı Ağırladı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​ASRİAD Samsun Şubesi Sayın Uyanık’ı Ağırladı!
Adnan ÖZ

​ASRİAD Samsun Şubesi Sayın Uyanık’ı Ağırladı!

ASRİAD Samsun şubesi Samsunspor kulüp başkanı Sayın İsmail Uyanık’ı şube binasında kahvaltı programında ağırladı. Programa Samsunspor basketbol takımı başantrenörü Sayın Gökhan Taştimur’da katıldı ve basketbol takımı ile ilgili bilgi vererek hedeflerini açıkladı.

Sayın Uyanık Batı Park’ta bulunan ve okçuluk federasyonunun kullandığı 17 dönüm yer olduğunu ve Okculuk Federasyonunun bu alanı sadece senede 15 gün kullandığını bir başka deyişle bu alanın 350 gün atıl durduğunu söyledi ve ekledi “ biz o kadar zengin bir ülke değiliz, ülkemiz ve Samsun kaynakları maksimum verim ile kullanılmalı. Yani o tesisleri kullanılmadığı 350 gün biz kullanabiliriz. okculuğa lazım olduğu anda alanı onlara bırakırız. O alan bize verilirse çok ciddi yatırımlar yapacağız” dedi. “ Müracatınız oldu mu?  Oldu ise durum hangi aşamada?” diye sorulan soruya ise Sayın Uyanık   “ evet oldu gerekli yerlere müracat ettik hatta milletvekilimiz Sayın Çiğdem Karaaslan ile de görüştük cevap bekliyoruz. Biz, çocuklarımızın kolay ulaşabileceği bir alan olsun istiyoruz. Uzak ya da ters bir yerde bir alan olursa herkesin çocuğu o alana ulaşamaya bilir onun için kolay ulaşılabilir ve raylı sisteme yakın bir yer istiyoruz” dedi.

“ kombine satışları istenen seviyede mi?” diye sorulması üzerine Sayın Uyanık “ tabii ki, değil ama biz meseleye şöyle bakarız; takım güzel futbol oynar, güzel sonuçlar alırsa taraftar zaten tribünleri dolduracaktır. Onun için biz kombine alın, bilet alın gibi söylemlerde bulunmayı doğru bulmayız” dedi.

ASRİAD Samsun şube başkanı Sayın Furkan Okudan ise “ Samsunspor bu şehrin en önemli markalarından birisidir. Samsunspor’un başarılı olabilmesi için ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Biz, ASRİAD olarak Samsunspor’u her zaman destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz onun için her üyemize bir kombine bilet alacağız ve iki de locamız bulunacak” dedi.

Sayın İsmail Uyanık bu sözlerden sonra ASRİAD Samsun şube başkanı Sayın Furkan Okudan’a teşekkür ederek “ takım Samsun’a gelince bizde sizi Samsunspor tesislerinde ağırlayalım ve bir idmanı birlikte izleyelim. Biz bu görevi yapıyorsak Samsunspor’lu olduğumuz için yapıyoruz. Samsunspor bu şehrin yani taraftarın takımıdır ve hep böyle olacaktır” dedi.

Takımın geçen sezon bazı tercih hataları yaptığını bu yıl hataların minimize edilerek direk çıkmak için gayret içinde olacaklarını söyledi ve “ Samsunspor takımı yavaş yavaş oturuyor bir tek 8 numaraya ihtiyacımız var. Deneyimli bir oyuncu ile görüşüyoruz İnşallah anlaşırız ve istenilen seviyede bir takım kurmuş oluruz” dedi. “ amatör takımlarımızla yapılan anlaşmaları ve pilot takımımız olsa iyi olmaz mı?” diye sorulan bir soruya Uyanık “ yol spor hariç bütün amatör takımlarla anlaşma yaptık inanıyorum ki, önümüzdeki yıllarda Samsun amatör futbol takımları çok iyi durumda olacak. Pilot takımımızın olmasını tabii ki, isteriz ama arkadaşlar kabul etmeliyiz ki, çok acı da olsa eski konumuyla 3. Ligdeyiz. Ama biz inanıyoruz güzel günler çok yakında” dedi. “ alt yapıdan kaç yıl içinde faydalanabiliriz?” diye sorulması üzerine başkan “ 5 yıl içinde alt yapının katkılarını görmeye başlarız. Artık altyapı desteği olmayan takımların ayakta kalması zor olacaktır” dedi. Son yazımızda batı park da doğu park da olmaz demiştik yine aynı düşüncedeyiz. Fakat batı park da böyle bir alanın kullanılmasında hiçbir sakınca olmayacağı gibi faydalı da olur diye düşünüyoruz. Hadi hayırlısı bakalım yeni sezon yeni ümit demek. Ümidimiz hiç bitmesin ve alıp başımızı Süper Lige kadar gidelim.                         

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER