Adnan ÖZ Her şey çok güzel olacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Her şey çok güzel olacak!
Adnan ÖZ

Her şey çok güzel olacak!

Her zaman herkesin kullandığı güzel bir temenniyi bir siyasi hareket kullandı diye bizler kullanmaktan vaz geçecek değiliz. Evet İnşallah Samsunspor için her şey çok güzel olacak.

9 kişi ile deplasmanda 2-0 galip gelen Samsunspor içerdeki ilk maçına Pendikspor karşısına çıkacaktı. Bizler tribünlerdeki yerimizi alırken birçok heyecanı birlikte yaşıyorduk.

Yeni sezon, yeni hoca, yeni oyuncular ve yeni hayallerin başlangıcını izleyecektik. Milli takımımızın Andora karşısında düştüğü duruma düşme endişesi taşımıyor da değildik.

Oyuna iyi başladık ama bariz gol pozisyonlarını değerlendiremeyince bizler gerildik Pendikspor çirkeflik yapmaya başladı. (Bu gibi takımlara maçın başlarında mutlaka gol atmak gerekiyor).

Adeta yatarak puan almaya geldiğini gösteren Pendikspor’a hakem çok tolerans tanıdı. Aut çizgisinde olan faulu onsekizin üç metre dışından kullanmak isteyen kaleci taraftarın sinirlerini bozdu. Hakem tepkilerden olacak atışı onsekiz çizgisi üzerinden kullandırdı.

Oysa çok maçlarda bir metre ileriden bile atış kullandırılmıyor. Federasyon bu şekilde zaman çalan hareketlere müsaade etmemeli. Bu konuda hakemler uyarılmalı. Maçın ilk yarısı Pendikspor kalecisi en az on dakika zaman çaldı. Bu tür hareketler taraftarı futboldan soğuttuğu gibi sinirlenmesine de sebebiyet verebilir. Allah muhafaza bir taraftar sahaya dalsa bir hareket yapsa bunun hesabını kim verebilir. Taraftar da etten kemikten ve sinir sistemi olan insan, bunlarında dikkate alınması gerekiyor.

Erhan Kartal gönderilince sağ bek alternatifi yok, niye gönderildi diye düşünmüştük ama geçen sezonda orada birkaç maç oynayan Enes İslam İlkin o bölgede iyi bir alternatif olduğunu gösterdi.

Hocanın formayı adil bir şekilde dağıttığının bir göstergesidir kalede Nurullah Aslan’ın formayı giymesiydi.

Geçen yıl İsmet hoca “ aslında formayı hakkıyla verecek olsak Nurullah’ın oynaması gerekir” diye söylemiş ama formayı vermeye cesaret edememiş.

Atabey Çiçek çok istediğimiz bir oyuncu idi ama sanki hazır değil gibi bir görüntü verdi. İleriki günlerde düzeleceğini ümit ediyoruz.

İrfan Buz hoca sürekli oyunun içinde ve sanki oynuyor gibi heyecanlı idi. Hatta pir pozisyonda önünden geçen rakip oyuncuya az kalsın müdahale edecekti.

İrfan hocanın oyuna müdahaleleri iki maçtır olumlu sonuç veriyor. İyi oynamadık belki ama bu şartlarda da kazanmak önemli. Yendiğimiz iki rakipte bizim asıl oyunumuzu görmemiz açısından ölçü sayılmaz, çünkü ikisi de ligin zayıf ekiplerindendi.

Bu haftaki BAK maçı bizim gücümüzü gösterme maçımız olacaktır. Umarız galibiyetle döneriz.

Stad ve sahadaki sıkıntılardan bahsetmek gerekiyor çünkü çok kişi “ bunu da yaz, bunu da yaz” diye talepte bulunuyor. Çimlerin durumu sıkıntılı gibi gözüküyor. Umarız sorun olmaz. Biz, batı alt tribünü 114-115 bölgesinde maçı izledik. Maçın namaz saatine denk gelişinden dolayı namaz kılma durumu oluştu. Orada herkes bayan mescidine doluştu, bayanlar namaz için çok bekledi ve tartışmalar oldu.

Kimin sorumluluğunda ise spor il müdürlüğü ya da Samsunspor 114-115 nolu kapının solunda küçük bir depo var. İçi de boş orası bayan mescidi olabilir. Böyle bir çözüm üretilmesini başkanımız Sayın İsmail Uyanık’tan istirham ediyoruz.

Sayın İsmail Uyanık ve Sayın Yüksel Yıldırım başkanlara bizlere böyle bir takım kurdukları ve yüksek hedefler koydukları için teşekkür ediyoruz. Takım iyi olunca taraftarda tribünleri doldurup takıma destek vermeye devam edecektir.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER