Bülent ERTEKİN Biz de susmayacağız!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Biz de susmayacağız!
Bülent ERTEKİN

Biz de susmayacağız!

Tabiri caiz ise ne zaman dara düşsek...
Ne zaman ekonomik, siyasi ve ahlaki bir buhrana/krize girsek içerideki ve dışarıdaki  hainler aldıkları direktifler  ile kendilerince açtıkları ŞER CEPHESİNDE ellerindeki malzemeler ile saldırmaya başlıyorlar.

Herkes...
Her parti ve sempatizanları...
Tüm sanatçılar...
Elbette bir düşünceleri ve kendilerince dava diye niteleyeceğimiz bir dünya görüşleri vardır. Bu görüş çerçevesinde de inandığı davasını anlatır savunur...

Bir kaç gün öncesinde Rapçi Şanışer’in öncülüğünde Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspovai Defkhan, AgaB, Mirac, Mert Şenel ve Kamufle gibi 16 müzisyenin Youtube aracılığıyla yayınladığı 'SUSAMAM' adlı şarkıya TEPKİ üstüne TEPKİ geldiği gibi yere göğe sığdıramayanlar da var, olacak ta.

14 dakika 54 saniye süren şarkıda müzisyenler sırasıyla, Doğa, Kuraklık, Hukuk, Adalet, Türkiye, İstanbul, Eğitim, Sorgulamak, Kadın Hakları, Hayvan Hakları, Gurbet, İntihar, Faşizm, Sokak, Trafik başlıklarıyla ayrılan bölümlerde eleştirilerini seslendiriyorlar. 

"Güzel olmuş" diyebilirsiniz.
"Eksik kalmış" ta diyebilirsiniz.
"Yazıklar olsun size " de diyebilirsiniz.

Peki, Eksik olan neydi?
Seslendirilmeyen neydi?
VERİLMEYEN MESAJ,
DUYMAK İSTEYİP TE,
DUYAMADIKLARIMIZ neydi?

Zira her bir sanatçıdan kendi tarzı ile beklerdik ki;

Tunceli'de PKK'nın tuzakladığı patlayıcının  2 çocuğu hayattan kopardığını, buna karşılık HDP’li vekillerin ve terör örgütü PKK'nın çocuk katliamı karşısında suskunluklarını anlatmaktan  SUSMAYACAĞINIZI!!!

"Lamı cimi yok. Susamam şarkısındaki virgülden bile rahatsız olanları kafanıza kazıyın. Katil, sapık kim nasıl anlarsa anlar." diyenleri ve onun direkt olarak TEHDİTKAR SÖZLERİNİ bu millete söylemekten ve şikayet etmekten SUSMAYACAĞINIZI !!!

Yurdun çeşitli yerlerinde bir anda çıkan orman yangınlarında herkesten önce duyup ayağa kalkıp sonrasında da bunu biz PKK’nın bilmem ne kolu yaptık demesine rağmen çıkıp ta üç maymunu oynayan sözüm ona aktivistlerin kör, sağır, dilsiz olduklarını anlatmak için SUSMAYACAĞINIZI!!!

"İnandığınız Allah'ınız sizin de belanızı versin."
diyen metropol bir şehrin siyasi liderinin her kelimesi tehdit ve hakaret kokan sözlerini ne olursa olsun söylemekten  SUSMAYACAĞINIZI!!!

Diyarbakır’da çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin oturma eylemini durduramayan HDP’lilerin dağa kaçırılan anne ve babalarını ölüm tehdidine başladığını ve bunu söylemekten  SUSMAYACAĞINIZI!!!

Gece yarısı evine dönen Rauf Biçer’in önünü uzun namlulu silahlarla kesen 3 HDP’linin, “HDP binasına giderseniz önce evladınızı sonra sizi öldürürüz diyen PKK’lıları millete şikayet ederek SUSMAYACAĞINIZI!!!

Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan acılı ailelerin, annelerin; HDP binası önündeki feryadına günlerdir sessiz kalan parti başkanının, PKK ve onun siyasi uzantısı konumundaki HDP'ye tek bir söz dahi etmemesi ve “O annelerin feryadının çözüm adresi, bir partinin kapısı değil, devletin kapısıdır” ifadelerini söyleyerek, SUSMAYACAĞINIZI!!!

Bir kaç ağaç uğruna ülkeyi kaosa sürükleyen sözüm ona masum genç görünümlü gezi zekalıların bu ülkeye milyar dolarlarla nasıl zarara uğrattıklarını diğer yandan ormanlar yanar kül olurken kıllarını dahi çıkarmayan SANATÇILARI  yazmaktan ve söylemekten SUSMAYACAĞINIZI!!!

DUYMAK...
DİNLEMEK...
SİZİNLE TEMPO TUTMAK İSTERDİK.

İşte bu yüzden TEPKİ VERDİK...
İşte bu yüzden BİZ DE SUSMAYACAĞIZ.

Selam ve dua ile.
Bülent ERTEKİN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri