Recep YAZGAN Büyük Doğu Kabinesi ne zaman!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Büyük Doğu Kabinesi ne zaman!
Recep YAZGAN

Büyük Doğu Kabinesi ne zaman!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlere hitaben “Biz üstat Necip Fazıl’ın ömrü boyunca ve bizzat anlattığı gibi önce kendimize sonra birbirimize güvenecek, 76 milyon hep birlikte Büyük Doğu’yu inşallah inşa edeceğiz. Unutmayın ışık doğudan yükselir” diyeli tam 6 yıl oldu.

Bugünlerde kabinede köklü değişikliklerin olacağı konuşulmaya, yazılmaya, çizilmeye başlamışken hatırlatmak isterim ki,

6 yıl önce söylenmiş bu sözün vakti gelmiş ve geçmektedir.

Türkiye’de Büyük Doğu Kabinesi oluşturulması için şartlar hiç bu kadar uygun ve zaruri olmamıştır.

Esasen Büyük Doğu’nun Anadolu büyüklüğündeki dava taşını gediğine koymak için, bundan önceki fırsatlar değerlendirilmeyerek kaybedilen zaman, artık tahammül edilemez bir şekilde kendini dayatmaktadır.

İnancımız odur ki, Büyük Doğu Kabinesi, en başta eğitim ve kültür olmak üzere memleketin bütün meselelerini, Cumhuriyet tarihi boyunca batıdan devşirilen kanunlar ve çareleri elinin tersiyle itip, Türk milletinin özüne uygun yeni çareler, yeni kanunlar üreterek tek tek fert ve bir bütün olarak toplum meselelerini hal yoluna koyacaktır.

Memleketi içeride ve dışarıda zora düşürmek için fırsat kollayan şer odaklarını ve işbirlikçileri tepelemek için fikir ve onun emrinde kol kuvveti olarak Büyük Doğu Kabinesi tek çaredir.

Bakanlıkların tamamında ‘milli ve yerli’ olanı milletin faydasına tevdi edecek, milli ve yerli olmayanı hak ettiği yere gönderecek, iktisadi buhranı da Allah’ın emir ve yasaklarını göz önüne alarak Faizsiz İktisadi Usullerle kısa zamanda çözüme kavuşturacaktır.

Otuz küsur yıldır kapısında beklediğimiz Avrupa Birliği’nin bütün müktesebatlarıyla birlikte bünyemize enjekte ettiği belaları, hastalıkları, mikropları bir hekim hassasiyetiyle teşhis edecek ve tedavisini vakit geçirmeden yaparak, yeryüzündeki bütün insanlık için İslam’ın can, mal, nesil, din ve akıl emniyetini sağlayan tekliflerinin yegâne çözüm olduğunu gösterecektir.

Gençlik, Büyük Doğu Kabinesi’nin üzerinde durduğu, düşündüğü ve kafa yorduğu en önemli meselesi olarak ve Üstad’ın Gençliğe Hitabesinde ifade ettiği gibi, “komik üniversitesi, hokkabaz profesörü, yalancı ders kitabı, çıkartma kağıdı şehri, muzahrafat kanalı sokağı, fuhş albümü gazetesi, şaşkına dönmüş ailesi ve daha nesi ve nesi, hasılı, güya kendisini yetiştirecek bütün cemiyet müesseselerinden aldığı zehirli tesiri üzerinden silkip atabilecek, kendi öz talim ve terbiyesine, telkin ve telbiyesine memur vasıtalara kadar nefsini koruyabilecek, tek başına onlara karşı durabilecek ve çetinler çetini bu işin destanlık savaşını kazanabilecek…” akıl ve zihin berraklığında yetiştirilecektir.

Hülasa, ilimde, irfanda, kültürde, sanatta, ekonomide, sağlıkta, tarımda ve her faaliyet kolunda Büyük Doğu Kabinesi yeni bir inşa ve ihya hamlesi başlatmak için beklemektedir…

Erdoğan’ın dediği gibi, ‘76 milyon hep birlikte Büyük Doğu’yu inşallah inşa etmek için…”

Büyük Doğu – Başyücelik Kabinesi kurulmalıdır.

Unutmayalım; Işık Doğudan yükselir…

 Recep YAZGAN

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri